Kultivátor Bolens



host - 33.146 (?)
29.7.2008 9:56

Já mám jednak slovenský PA50, v r. 1990 stál kolem 5 tis., má motor z babety, robustní litinovou skříň, životnost vysoká. Motor je slabší, ale na menší pozemky stačí. Nevyrábí se, snad sehnat starší. Pak mám VARI, silák k neutahání, téměř neomezená životnost, ale na menší pozemky těžký a neohrabaný. Na malou plochu bych zakoupil Bolens 5060, nic vhodnějšího v tý ceně u nás není,  možná v zahraničí (viz příspěvek výše). P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 196.62 (?), 9.7.2008 8:47, zobrazeno: 13070x

Uvažuji o koupi jednoduchého kultivátoru. Chtěl bych s ním obdělávat na zahradě asi 200m2 (v lehké půdě). Zatím si sbírám ne netu informace a jako zajímavá volba v mnou akceptovatelné cenové relaci (10.000+-něco maličko) je kultivátor BOLENS BL 5060 GT.

Jako klady na něm vidím: zajímavá cena, skladnost (vejde se mi do auta-kombiku když pojedu na zahradu a nemusím si nechat udělat tažné zařízení a pořizovat vozík), průměr kultivačních nožů 30,5 cm (cca 15 cm hloubka), šířka 60 cm (podle jakéhosi manuálu který jsem našel k tomuto modelu na nějakém ruském webu v pdf lze šířku i zúžit na rozměr 56).

Jako zápory vidím: držadlo vypadá na pohled dost subtilně, motor MTD asi nebude nic moc (i když na něj dávají údajně 5 let záruku), jde o hoby výrobek, takže životnost nebude na takovou dobu jako třeba vari.

Na co bych si měl dát ještě pozor? Má někdo s tímto strojem nebo se strojem podobné kategorie (Hecht, Al-ko, aj.) nějakou zkušenost?

Díky za vaše připomínky, podněty a reakce

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 9.7.2008 10:32

zdravím,

tiež som sa po tomto stroji na jar tohto roku obzeral, cena bola priaznivá. ale ked som si obišiel zahraničie (madarsko) tak som narazil na to že kvalitný hobby malotraktor môžem mať za 12500 Sk (99 000 forintov) takže som neváhal a bral ten, má mnoho výhod a komfort aky môže stavebnivocý malotraktor dať, celý stroj zložím ak potrebujem do kufru noveho fiatu bravo. U nás su ceny za tie malotraktory premrštené pozeral som taký istý stroj u nás v predajni a cena je len za zakladnu zostavu (motor + rotavator) 21 000!!! tolko by som za to v živote nedal.

viac o tomto malotraktore tu

v agregacii s kosačkou tu

tak tolko moja rada, ale prajem štastný a dobrý výber noveho rotavatoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.62 (?), 10.7.2008 22:25

To opravdu nemá nikdo žádný postřeh nebo zkušenost s hoby kultivátorem?

Bob

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.118 (?), 11.7.2008 9:53

S hobby kultivátorem nemám zkušenosti ale s houby kultivátory má zkušenosti většina z vás.  Na 200 metrů stačí rýč a motyka. Jsou to spolehlivé a levné kultivátory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.148 (?), 28.7.2008 10:53

Kultivátor musí být pořádná mašina, která něco vydrží. Jestli máte rozpočet kolem 10 000Kč, kvalitní kultivátor neseženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.62 (?), 29.7.2008 8:38

Tak poraďte jaký kultivátor považujete za kvalitní a jaké by tedy měl mít parametry.

Bob

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.146 (?), 29.7.2008 9:56

Já mám jednak slovenský PA50, v r. 1990 stál kolem 5 tis., má motor z babety, robustní litinovou skříň, životnost vysoká. Motor je slabší, ale na menší pozemky stačí. Nevyrábí se, snad sehnat starší. Pak mám VARI, silák k neutahání, téměř neomezená životnost, ale na menší pozemky těžký a neohrabaný. Na malou plochu bych zakoupil Bolens 5060, nic vhodnějšího v tý ceně u nás není,  možná v zahraničí (viz příspěvek výše). P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.74 (?), 29.7.2008 12:27

Rotavátor Bolens?No nevím, ten motor moc asi nevydrží, vždyť má plastovou vačku a klika je uložená rovnou do bloku, prostě a la China.

Doporučil bych vám Robus VRO 2 od Motoru Jikov. On sice vyjde na nějakých 25 tisíc, ale ta životnost je oproti číně mnohem delší. A ještě díky odstředivé spojce si můžete vybrat z mnoha motorů(Jikov, Honda, Briggs...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.164 (?), 29.7.2008 14:51

Kultivátor Bolens BL 5060GT mám již 3 roky a je absolutně bez závad. michalmazuch@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika