Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 221.60 (?)
9.6.2006 19:10
Na stránkách www.jonsered.com jsem našel, jaké má vibrace, ale ne že má antivibrační systém. Odpovídalo by to, protože v katalogu Husqvarny i Jonseredu u těchto modelů není uvedeno, že mají antivibr. souhlasí to i podle uvedených naměřených hodnot vibrací. K těm 2  značkám, které jste uvedl se nemohu objektivně vyjádřit. J.S. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 221.60 (?), 2.8.2006 15:34
Děkuji za upozornění, ale uvedl jsem  to dle katalogu, kde bylo CZ škrtnuto a to jsem se informoval ještě u prodejce.  Aktuální informace je , že tento typ je s řidítky.Tuto informaci jsem podával  před cca 2 měsíci a v dotazu znělo křovinořez, doufám, že Vám až tak nevadí, že jsme psali o kosách a byly to křovinořezy nebo naopak. Nezlobte se, ale s tím výkonem a bez antivibračního systému a na střední plochy - možná to stroj vydrží, ale člověk? V katalogu je tento popis - lehké vyžínače, zvládnou vyžínání u stěn domů, u kmenů stromů, nebo pod keři, s odpovídajícími řeznými nástroji se skvěle hodí i k vyžínání menších trávníků. O středních plochách není zmínka. Asi proto mě uvádíte jako zbytečné antivibr. pro příležitostného uživatele protože FS 55 jej nemá, nebo spíše jako zbytečnou informaci pro uživatele, no dovolte, ale to je velmi důležitá věc co a s jakou výbavou si koupí. S ohledem na toto již staré téma jsem pouze zareagoval, aby nevznikl dojem, že údaje si cucám z prstu. Přesto se může chybička vloudit, zvlášť, když to píšu z hlavy a narychlo.  S pozdravem J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.205 (?), 9.6.2006 16:09
Když jsem tak procházel internet, tak Castor je totožný s křovinořezy od Stigy(což je poměrně dobrá značka). S kvalitou je to prý dobré, ale stihl, dolmar a HQ je určitě lepší. Takže pokud nejste profesionál tak by vám měl asi stačit tento křovinořez. Ale je to jen můj názor, radši se zeptejte někoho kdo tomu víc rozumí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.188 (?), 9.6.2006 16:14
Ďakujem. Takže Jonsered 2125 a Dolmar 290 majú antivibr.?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 16:58
MS 250,MS 290 má antivibr. a  FS 80/85, H 335 také, které mají a jsou nejdostupnější u těchto značek   -Jon. GC 2125 nemá. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.188 (?), 9.6.2006 17:09
Na internet. str. Jonsered je uvedené, že má efektívny antivibr. systém(BC 2125) . Nebude to potom nejaký omyl? A co značky Castor a Stiga ktorá navrhujr "kolega"? Ja som o nich ešte nepočul. Ale asi budú podstatne lacnejšie. Poslužili by na 2-3 kosenia 5OO m2 do roka? Nebude s nimi viac starostí ako užitku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 19:10
Na stránkách www.jonsered.com jsem našel, jaké má vibrace, ale ne že má antivibrační systém. Odpovídalo by to, protože v katalogu Husqvarny i Jonseredu u těchto modelů není uvedeno, že mají antivibr. souhlasí to i podle uvedených naměřených hodnot vibrací. K těm 2  značkám, které jste uvedl se nemohu objektivně vyjádřit. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 9.6.2006 20:29
Je to uvedené v tabulke vlastnosti model-BC 2125 (www.jonsered.sk). Ale je to asi jedno. aj tak ma láka Dolmar 290, ale tu v Prešove sa nedá zohnať "obojručný" skusim Košice. Existuje aj 250 ? Možno by stačil, ma tiež antivibr.?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 20:53
Je to stejný model s nižším výkonem. 0,75kW -25ccm. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.29 (?), 9.6.2006 21:22

Vážení přátelé, dovolte abych vstoupil do vaší debaty s jiným úhlem pohledu. Tento týden jsem posekal tak 3.000 m2 přerostlé trávy  a používal při tom několik různých strojů. Mimo jiné i křovinořez Stihl FS 100 . Je to stroj opravdu dobrý ale... To ale je v tom, že křovinořez používám jen tam , kde se s ničím jiným nedostanu. V původním dotazu je napsáno ..."Sekám zahradu cca 700m2, ... několikrát ročně" . Je málo pravděpodobné, že by to bylo celé nedostupné pro jinou techniku.  Doporučuji zvážit není-li lepší bubnová sekačka se slušnou svahovou dostupností  Zbytek , pokud nemám na další stroj dosekám kosou  nebo srpem . Neodmítejte tuto "zastaralou" techniku. Kosa na "lidský pohon" má stále dobré parametry. Občas vidím sekat rovné zahrady jako stůl silným křoviňákem a nechápu proč. Produktivita malá, kvalita větřinou žalostná , stroj v rukách amatera nebezpečný, ochranné pomůcky max. nepohodlí a hluk , tak to je to nejhorší co může být. Šťastnou ruku při výběru JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 21:42
Máte pravdu, o bubnovce  jsme něco psali jinde. Ale v původním dotazu je také uvedeno, že tazatel chce poradit s výběrem křovonořezu, tak se to tím směrem orientovalo. Popisoval jsem také, že i s tímto nástrojem si člověk mákne, hlavně na větších plochách. To si musí každý zvážit, jak jsem také uváděl, podmínky tazatelů neznám. J.S. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika