Křovinořez? Stihl fs130?



host - 182.202 (?)
5.8.2010 21:35

Kdyby jste si přidal cca patnáct stovek, mohl jste mít profi Stihl FS 350,kde je antivibrační systém a pracovní komfort na jiné úrovni, než u vašeho farmáře. Několik roků pracuju se Stihlem FS 450 a rukavice nepoužívám vůbec, protože má křovinořez minimální, skoro žádné vibrace, samozřejmě při správném-vyváženém ostření nože. Podobný komfort by jste měl i u FS 350. Bohužel si na větší vibrace budete muset zvyknout. Hodnota vibrací u FS 130 vlevo, vpravo 4,4/3,9 m/s2 Fs 350 2,3/2,1 FS 450 2,0/1,6. To jen tak pro srovnání.   R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 21.230 (?), 5.7.2010 20:03

Podle mne to není úmyslné klamání zákazníka, ale nejednotnost příslušné legislativy. Což jste sám potvrdil. Honda se řídí předpisem platným v Japonsku a podobně tomu je i u jiných značek. Tyto rozdíly nejsou tak obrovské a zejména u skutečných profi strojů podstatně odlišné, aby se nedalo alespoň přibližně odvodit výsledek. Pokud by totiž celá situace byla v používání rozdílných norem na tom kterém trhu možná pro každého výrobce jinak, "guláš" by teprve nastal! Každá příslušná norma také stanovuje technologii měření a ta někde již ani o hrubém výkonu není. Německý institut lesní techniky a norem, KWF, vždy uvádí s jakým nástrojem byl výkon a v jakém režimu otáček a zatížení naměřen. Jde tedy podle Vás o čistý výkon, nebo hrubý?

RadekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.157 (?), 5.7.2010 11:59

Dobrý deň, STIHL FS 130 je dobrá voľba, má dostatočný výkon, tichý chod, myslím, že budúcnosť bude práve v 4 MIX, je to osvedčená konštrukcia, overená rokmi prevádzky.

Myslím, že ak ste išli ku konkurencií ste nevyhrali, to sa ukáže časom. Poznám ľudí čo pracujú s pílami Husqvarna a krovinorez si kúpili od STIHLU, preto, že lepší krovinorez neexistuje. Preto aj technické služby, OSC pracujú s touto značkou, zvačša z STIHL FS 450, kde je dostatočný výkon a životnosť v profesionálnej prevádzke, čo môžem potvrdiť v najbližšom okolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.155 (?), 5.8.2010 20:56

Dneska jsem si nový FS 130 přivezl a docela nepříjemně mě zaskočily vibrace, po pár minutách už to skoro neudržim v ruce (i s měkkými rukavicemi). Takže se ptám zkušenějších spokojených majitelů - je možný, že je nějaký nedostatek v sestavení, nebo se to mírně zlepší během záběhu, nebo si prostě jenom zvyknu? Taky sem ho chtěl půjčovat manželce .

Jinak spotřeba mi připadá nízká, ještě sem ani nevysekal první nádrž. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.202 (?), 5.8.2010 21:35

Kdyby jste si přidal cca patnáct stovek, mohl jste mít profi Stihl FS 350,kde je antivibrační systém a pracovní komfort na jiné úrovni, než u vašeho farmáře. Několik roků pracuju se Stihlem FS 450 a rukavice nepoužívám vůbec, protože má křovinořez minimální, skoro žádné vibrace, samozřejmě při správném-vyváženém ostření nože. Podobný komfort by jste měl i u FS 350. Bohužel si na větší vibrace budete muset zvyknout. Hodnota vibrací u FS 130 vlevo, vpravo 4,4/3,9 m/s2 Fs 350 2,3/2,1 FS 450 2,0/1,6. To jen tak pro srovnání.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.155 (?), 5.8.2010 23:19

Připlatit bych si musel tři a půl tisíce, FS 130 byl v akci za 14,5. Krom toho už tak sem si připlatil 2 tisíce oproti původně zamýšlenému FS 100, takže profi nástroj byl mimo úvahu, navíc bude většinu roku stejně ležet, potřebuju poklátit louku ve svahu 1-2x za rok. Jinak tabulkové hodnoty jsem sice znal, ale dokud si to nevyzkoušíte, jak se ty čísla "chovají" v praxi, tak se podle toho těžko rozhodnete. Po týhle stránce je na tom i ta FS 100 mnohem líp a třeba by mi i výkonově stačila, ale to je totéž - když to nemůžu vyzkoušet, tak to jen odhaduju, pak sem vzal radši silnější - a paradoxně bych s tou stovkou byl třeba spokojenější. No nic, když si zvykli ostatní, zvyknu si taky. Ale díky za zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 196.253 (?), 5.8.2010 21:58

Bez ohledu na předchozí příspěvek, který správně udává hodnoty, jsou vibrace FS 130 únosné. S tímto křovinořezem jsem napoprvé pracoval 2 hodiny na jeden zápřah, a ruce mě brněly asi jako po stějně dlouho práci s pilou, takže vibrace jsou sice vyšší než u silnějších modelů, ale rozhodně by to nemělo být nic, co vám utřese ruce po pár minutách práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.236 (?), 5.8.2010 22:23

Při první práci s tímto strojem jsem si myslím nebyl schopen ani vypít kafe, stejně jak při první práci s pilou. Časem se to poddalo, ne že by si ruky zvykly, spíš tu mašinu vodím volněji, už ne tak křečovitě a snad i drobné přestávky při tankování dělají svoje. Myslím že jste vybral dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.91 (?), 6.8.2010 16:17

Dokut se každou noc nebudíte bolestí s dřevěnýmy prsty, jste v pohodě.  Já dělám s dvoutaktem, vůni jsem tedy u toho nikdy neřešil.  Na jednu nádrž jedete čtvrt, půl hodiny? Mě vždycky nádrž vydrží aspon hodinu a půl. Máte špatně seřízený karburátor, H- stáhněte mírně pod jednu otáčku. Jinak opravdu nemusíte držet ručky tak pevně, nechte si šroub řidítek mírně povolený, aby se řidítka dala upravovat škubnutím podle terénu. Není třeba se potom hrbit a mačkat rukojeti. A takový nesmysl jako držet pořát plný to se nedá ani komentovat. Nedávno mi jeden osel ve Stihlu tvrdil, že je motor na to konstruovaný. Naco budu držet plný plyn, když mi nůž usekne trávu na půl plynu. Vemte si ostré enduro, když na něm bude sedět hobík půjde do servisu později než když ho bude na doraz jezdit profík. O spotřebě se při tomhle způsobu práce ani nemůsíme bavit. Abych to upřesnil mluvím o práci v lese a vyžínání kolem stromků ocelovým nožem.Jinak ten lehký dvoutakt jede profi osmou sezonu, tři měsíce a denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.2 (?), 7.8.2010 12:31

Vážený pane, ja neviem aké máte skúsenosti ale:

1.Nastavovanie karburátora u amatéra = šanca 50/50 ukončenie stroja. /Zaujímalo by ma ako zistí kde je jedna otáčka, keď je tam obmedzovač.A nie som si istý či na tomto stroji je základné nastavenie 1:1./

2.Tieto stroje sú vysoro otáčkové.Jednovalec ako taký nemá rád nízke otáčky.Nechce sa mi rozpisovať prečo.A ak sa nemýlim tak tieto stroje majú aj iné súčiastky ako motor.Napríklad spojka, bovden náhonu, uhlový prevod... A ani jedna z týchto súčiastok nemá rado nízke otáčky.Ak je záujem tak môžem vysvetliť.Pokiaľ vám predajca Stihla povedal že je to tak, tak asi preto že to tak je.Nezávisle na Vašom egu.

3.Robíťe múdro že si nechávate voľnejšie rukoväte.Len potom nepíšte na nejakú diskusiu že tento krovák je zmätok.Lebo je iba otázka času kedy sa vám zlomia.

4.Napríklad aj Zetor točí len 2500 ot max - to však neznamená že toľko točia všetky motory..Na vaše príspevky si založte iné vlákno.Pomenujte ho napríklad - Ako sa dá krovinorez najrýchlejšie ukončiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 7.8.2010 17:16

Rád vám odpovím,

1. Jedna otáčka = jemně zašroubím seř. šroub a následně ho o jednu otáčku povolím. Je to tuším i v návodech. Přes omezovač se dostane tenkým šroubovákem. Ale pokud má někdo nastavenou tak bohatou směs, že mu nádrž vydrží půl hodiny=asi fundovaný servisák.

2. Tady k tomu asi toto. Křov. dá se říct vyžínač mám jen 35, malý obsah že?Má odděláno dvacet jedna měsíců, měsíc=70000 stromků vytažených z buřeně. Nepochopitelné co? A to s tím neumím zacházet jak píšete, co teprve kdybych se to někdy naučil!  Co bych s těma prachama dělal

3. dělám s křov. jednadvacátou sezonu a nikdy se mi NIC nezlomilo.

PS. máte pravdu ego v tomto směru mám poměrně velké, mám odděláno s křovinořezem profi v lese sedm let v kuse, když shrnu měsíce, půl Ha denně. A v servise jsem s tím nikdy nebyl, ostatní chodili za mnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika