Krovinorez Stihl FS 350 vs Husqvarna 335Rx



prorab - (2) - 218.129 (?)
18.6.2010 10:04
Pan Lukas velmi pekne dakujem za info o 335rx, a pravdupovediac ze za 14 100 czk - 548 €, by som asi nevahal ju kupit - u nas je momentalne najmensia cena cca 650 €, a na tu fs 350 mam cenovu ponuku na 571 €(vcetne popruhov, trojzub a vyzinacia hlava, okuliare). nuz neviem hq mi je akosi blizsia, viac sa mi paci, ale cena asi na slovensku nepusti...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
prorab - (2) - 218.133 (?), 16.6.2010 14:10, zobrazeno: 16679x
Poprosim o nazor a skusenosti, ktore ma vyvedu z dilemi pri rozhodovani z tychto dvoch strojov. dodam ze budem kosit cca 1500m, taky divy teren, a hlavne hore uvedene stroje povazujem ako dlhodobu, prevadzko bezproblemovu investiciu(asi 15 rokov?), a to hlavne kvoli ich cene... vo pred dakujem...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.230 (?), 17.6.2010 9:34

HQ 335RX jsem koupil minulý týden, o víkendu s ním pokosil 1100 m2 metr vysoké trávy a kopřiv a ne že by to šlo samo, ale žádná velká dřina to nebyla. Bral jsem to trojzubem, pěkně to řádkuje a na půlplynu to seká jak o život. Prvních cca 15 minut mě lehce brněla ruka na plynu, ale pak to přešlo, nevím čím to mohlo být. Čili zatím toho odsekáno moc nemám, ale jsem naprosto spokojený s tím co jsem vybral. Zvažoval jsem i dolmar nebo hitachi, ale oba jsou o cca 2 kila těžší než HQ. Ten stihl mi přijde výkonově totožnej s HQ, ale cena, za kterou se dá HQ sehnat je o skoro 3000,- menší než Stihl. Alespoň já jej koupil přes e-shop, vyzvedl v kamenném obchodě, kde ho seřídili, sestavili a předvedli s radou ať dolejvám benzín a maximálně čistím filtr jinak nic. Navíc v ceně 14100,- je strunová hlava, trojzub a popruhy, Stihl nabízí jen trojzub a popruhy.

Lukas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 17.6.2010 11:05

skuste sa pozrieť ešte na jonseded BC 2236 zlieza s rovnakého výrobného pásu a je montovaný z rovnakých nie podobných súčiastok  :)) Neviem ako v čechách ale na slovensku má priaznivejšiu cenu a kedže ho vyrába HSQ a aj dováža tak servisné zázemie je zhodné.Osobne by som však volil FS 350 zdá sa mi rozhodne robusnejšie postavená a žacie nože hlavne trojzub je podstatne pevnejší.

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
prorab - (2) - 218.129 (?), 18.6.2010 10:04
Pan Lukas velmi pekne dakujem za info o 335rx, a pravdupovediac ze za 14 100 czk - 548 €, by som asi nevahal ju kupit - u nas je momentalne najmensia cena cca 650 €, a na tu fs 350 mam cenovu ponuku na 571 €(vcetne popruhov, trojzub a vyzinacia hlava, okuliare). nuz neviem hq mi je akosi blizsia, viac sa mi paci, ale cena asi na slovensku nepusti...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.86 (?), 21.6.2010 8:46

Vlastním HQ 335. Som s ňouu vcelku spokojný a myslel som si že je to top stroj. Minulý týždeň som potreboval pokosiť ovocný sad a HQ nie a nie naštartovať. Bola tam vadná sviečka ktorá pod tlakom nedávala iskru. Po dlhom trápení so štartovaním mi sused požičal FS 350 tak som mal možnosť priamo porovnať tieto stroje. Objektívne musím povedať že z môjho pohľadu vyšla lepšie FS 350. Menej chvela, motor veľmi dobrý s pohľadu krútiaceho momentu,  výkonu i prechodu do vyšších otáčiek otáčiek. HQ má o niečo nižššiu spotrebu ale sa mi zdalo že točí nižššie otáčky.  Dnes by som si si asi kúpil FS 350.

V.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika