Křovinořez Stiga SB40 versus Dolmar MS340



host - 90.220 (?)
3.6.2009 12:27
stigu sb40 už mám mooc dlouho.Jediné co dělám je že do ní liju benzín a když si někdy vzpomenu(tak jednou za rok)namažu hlavu na žabku.S dvouhranou žabkou a sundaným krytem jsem za 3,5hodiny posekal 38 árů louky.Mašině to je úplně jedno do čeho biju, utáhne vše bez zadýchání.Skvělý stroj
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
PavelM - (1), 2.6.2007 15:21, zobrazeno: 12565x

Chci koupit křovinořez okolo 1,5 kW s cenou cca. 12 tis. Prostudoval jsem parametry od různých výrobců a zatím se mi líbí tyhle dva modely.

Pokud mate nějaké zkušenosti s křoviňáky v této kategorii, tak bych byl rád, kdyby jste poradili, popřípadě zmínili reference.

Stiga SB40
- Hmotnost 7,4 kg
- výkon 1,5 kW
- objem motoru 37 cm3
- antivibrační systém
- bohaté příslušenství (strunová hlava, čtyřzubec, pilový kotouč, och. brýle)
- cena 11 900 Kč

Dolmar MS340
- Hmotnost 6,7 kg
- výkon 1,6 kW
- objem motoru 33 cm3
- slabé příslušenství (čtyřzubec)
- se slevou 12 500 Kč

Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.122 (?), 2.6.2007 22:26
Nazdar Pavle tak jsem je okukoval můj názor je takový: Stiga je "Švéd" montovaný v Itálii postavený z kvalitních dílů s dostupným servisem, dobrou cenou ND, bohatým příslušenstvím, má tvrdší silenbloky a je těžší, o to méně  je naní plastu oproti Dolmaru ,na trávu a větší stvoly naprosto bezproblémové sečení kolem domu popř. zahradě .Stiga má ráda kvalitní benzin i olej znovu oproti Dolmaru tomu nevadí ani horší kvalita PH. Dolmar je také výborná mašina ,dostaneš za ty prachy malinko méně prvotní výbavy, protože montáž probíhá v Německu (pokud se nepletu), je na něm více plastu ,ale to nemusí být nutně na škodu, díly jsou také dobré kvality a cena ND je vyšší oproti Stize, servis je stejně dobře dostupný, má vynikající odpružení a manipulace s ním  při práci bude snažší, jinak pro sečení platí to samé co u Stigy. Vzhledem k ceně bych se klidně nebál zvolit Stigu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.220 (?), 3.6.2009 12:27
stigu sb40 už mám mooc dlouho.Jediné co dělám je že do ní liju benzín a když si někdy vzpomenu(tak jednou za rok)namažu hlavu na žabku.S dvouhranou žabkou a sundaným krytem jsem za 3,5hodiny posekal 38 árů louky.Mašině to je úplně jedno do čeho biju, utáhne vše bez zadýchání.Skvělý stroj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.53 (?), 24.5.2018 12:23

Souhlasím, mám taky stigu sb 40 -cca 10 let a je to nezmar, kromě opotřebení hlavice a nějakého plastu jede jak fredka.Neměnil bych, ani jednou nebyla v opravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.5 (?), 26.5.2018 1:11
Stiga, stejně jako kdysi Honda používala nesmrtelné Alpiny.Problém u dolmaru je ten, že nemá obchody, potažmo servisní síť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika