Křovinořez pro ženu



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?)
10.2.2009 19:20

Zatím jsem pouze v jednom případě doporučoval a vysvětloval obsluhu křovinořezu ženě. Shodou okolností to byl MS 340. Při své výšce asi 160cm vypadala po uchopení kosy velmi úsměvně, ale nebála se. To její manžel, chlap jak hora a motorů se bojí a asi jej ještě nepoužil... Zde je důležité si správně nastavit popruhy, aby práce byla co nejméně zatěžující a ve vzpřímené poloze. Tento přístroj je velmi kvalitní a vím o hodně spokojených uživatelích. Ale musím upozornit na Vaše nepolíbení technikou. I muži, políbení nejen technikou měli trochu problém vyměnit nástroj - 3 cípý nůž za strunovou hlavu. Není to nic složitého, ale musí se otočit podložka a jinak uchytit kryt nástroje, neboť strunová hlava má jinou výšku nad terénem. Kdyby přicházela v úvahu častá výměna strunová hlava/ kovový nástroj, tak doporučuji nechat si to předvést u prodejce, ať víte, co to obnáší. Potom ještě jedna muška, a to je nastavení rukojetí - řídítek je třeba provádět klíčem Torx, který je přiložen(povolit nastavit dotáhnout -stačí 2 šrouby), nelze to pomocí beznářaďového klíče(motýlku), který je trvale na přístroji na jednom šroubu. Tím jsem vyčerpal to, co by mohlo trochu vadit, zejména na začátku, než se naučíte přístroj ovládat. Před použitím křovinořezu je třeba si pozorně přečíst návod a chránit si zdraví vhodnými ochrannými pomůckami, ale také nezapomenout, že od nástroje odlétají kamínky a jiné předměty, které leží v trávě - nedovolit přístup dětem, chránit auto a pod. Údržba těchto přístrojů je většinou dobře popsána a vysvětlena a není problém se raději 2 x zeptat, když si nebudete nečím jistá, jak to má být.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 3.83 (?), 10.2.2009 17:35

Na dřeviny, o jakých výše píšete (cca 5-10cm)  o ničem jiném, než je pilový list ani nepřemýšlejte!!!

Ve Vašem případě na značce křovinořezu nebude až tak záležet, jako na blízkosti příslušného servisu.Vyberte v dané ceně co nejvyšší výkon a co nejmohutnější úhlovou hlavu (dole se na ní upínají řezné nástroje). V té hlavě je třeba měnit a pravidelně doplňovat mazací tuk a chce to chvíli cviku a okoukat to, aby tam jeden nedal toho tuku moc nebo málo!!!

Rozhodně co nejpohodlnější kšandy a pokud možno s bederním pásem-pak na ramenou nenesete téměř žádnou váhu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.214 (?), 10.2.2009 17:04
Pokud budete chtit dodrzovat garancni prohlidky (nekdy je zaruka i 5 let) spise se poohlednete po znacce, ktera ma servis nejblize vasemu bydlisti. Jeste mohu doporucit Stihl nebo Hondu, ktera ma ctyrtaktni motor a tudiz se nemusi michat benzin s olejem. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 10.2.2009 17:25

Pokud půjdete do Stihlu tak bych Vám doporučil typ FS 100 váha 5,8kg výkon 1,05kW. S nákupem případně počkejte do dubna, snad bude v akci levnější (nyní patnáct a půl tisíce). Na trávu se používá struna, dvou nebo čtyřcípý nůž, na hustou spletenou trávu a slabé křoviny (zhruba do 1cm) třícípý nůž, na silnější pak pilový kotouč. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 10.2.2009 18:58

Nevím, jak jste uvyklá pracovat rukama, ale pokud ne, tak na plochu 2000 m2 není křivinořez pro vás vhodný nástroj. Já si konkrétně nedovedu představit sebe, že bych křovinořezem posekal takovou plochu a zůstal fit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 10.2.2009 19:20

Zatím jsem pouze v jednom případě doporučoval a vysvětloval obsluhu křovinořezu ženě. Shodou okolností to byl MS 340. Při své výšce asi 160cm vypadala po uchopení kosy velmi úsměvně, ale nebála se. To její manžel, chlap jak hora a motorů se bojí a asi jej ještě nepoužil... Zde je důležité si správně nastavit popruhy, aby práce byla co nejméně zatěžující a ve vzpřímené poloze. Tento přístroj je velmi kvalitní a vím o hodně spokojených uživatelích. Ale musím upozornit na Vaše nepolíbení technikou. I muži, políbení nejen technikou měli trochu problém vyměnit nástroj - 3 cípý nůž za strunovou hlavu. Není to nic složitého, ale musí se otočit podložka a jinak uchytit kryt nástroje, neboť strunová hlava má jinou výšku nad terénem. Kdyby přicházela v úvahu častá výměna strunová hlava/ kovový nástroj, tak doporučuji nechat si to předvést u prodejce, ať víte, co to obnáší. Potom ještě jedna muška, a to je nastavení rukojetí - řídítek je třeba provádět klíčem Torx, který je přiložen(povolit nastavit dotáhnout -stačí 2 šrouby), nelze to pomocí beznářaďového klíče(motýlku), který je trvale na přístroji na jednom šroubu. Tím jsem vyčerpal to, co by mohlo trochu vadit, zejména na začátku, než se naučíte přístroj ovládat. Před použitím křovinořezu je třeba si pozorně přečíst návod a chránit si zdraví vhodnými ochrannými pomůckami, ale také nezapomenout, že od nástroje odlétají kamínky a jiné předměty, které leží v trávě - nedovolit přístup dětem, chránit auto a pod. Údržba těchto přístrojů je většinou dobře popsána a vysvětlena a není problém se raději 2 x zeptat, když si nebudete nečím jistá, jak to má být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.68 (?), 10.2.2009 19:34

Děkuji za praktické rady do začátku, určitě se budou hodit. Jak jsem poznamenala k příspěvku Ferdy Mravence, jsem zvyklá pracovat hlavou a tak asi nejprve posekám trávu a ostružiny strunou, a buřinu potom sejmu najednou pilovým listem, který mi poradila další dobrá duše na fóru. Výměnu si ale v obchodě ukázat nechám, je lepší jednou vidět v reálu, než dvě hodiny luštit z manuálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 10.2.2009 21:15

Tak to sečení trávy a ostružin strunou jěště hodně zvažte . Sekat vyšší nebo hustší trávu strunou je velice zdlouhavé a spíš budete Vy i Váš nový stroj celí zelení . Na trávu je nejlepší perfektně ostrý kovový 4 nožový(nejlepší vyvážení, nejnižší vibrace) kotouč, jednu řádku za druhou, žádný spěch. Na ostružiny veliký pozor!!! Struna dokáže rozbité kousky dřevnatých rostlin vymrštit ohromnou rychlostí proti Vám(kryt nekryt, všechno jedno),ukrutně to bolí do stehen. Brýle jsou naprostou nutností!!!

Pro Vás je lepší vzít ty ostružiny až u země taky kotoučem na trávu(nebo pilovým listem)-ale včas a ne když mají délku 3m apod.-a pak na vidle a šup odnést pryč. Věřte, že vím o čem píšu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.68 (?), 10.2.2009 19:21

Jsem zvyklá pracovat hlavou, a proto mám už od začátku vymyšlené, že to neurvu najednou: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 10.2.2009 21:30

Dobrý den.

Chtěl jsem také přispět svojí troškou do mlýna (paní co se nebojí takovéhle práce je mi sympatická - a navíc oblíbené jméno Markéta ), ale po přečtení příspěvků nade mnou musím konstatovat, že mne již nic důležitého poradit nenapadá.

Snad jen bych se jako majitel Stihlu FS 130 (4mix) přimlouval k této značce, křovinořez je na svůj výkon příjemně lehký, nečoudí a má malou spotřebu. I zvuk toho motoru je příjemnější, než ukřičené dvoutakty (mám ještě další dva křovinořezy té samé značky o cca 15 let staršího data výroby). Snad jediná výtka je, že na nastartování tohoto motoru je zapotřebí větší síly, než u dvoutaktu - pro ženu může být velkým problémem.

Jinak přeji mnoho spokojenosti a hlavně radosti z práce.

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 10.2.2009 21:47
Markéto, > 5 cm silný nálet kotoučem nepřeříznete, aspoň ne kloudně, to se méně nadřete ruční pilkou. Pilový kotouč bych pro začátek vynechal. Za sebe mi nejvíce sedl stihl 4mix, konkrétně FS 130. Lze jej sehnat již za 14000,-. Je poměrně lehký (5,9 kg), výkonný a má čtyřtaktní motor, který má příjemnější zvuk než dvoutaktní. Vibrace jsou dobře odpruženy. Nicméně většina značkových křovinořezů nad 10 000 nebude sekat špatně. Nechtěl jsem se nijak rozebírat vaší hmotnost, šlo mi o to, že subtilní děva, kromě toho, že bude za silnějším křovinořezem plápolat, se může snadno zranit, nehledě na to, že těžší stroj "fyzicky nedá." On se po pár desítkách minut docela pronese, když se s ním člověk přetahuje, uvidíte sama ;).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika