Křovinořez na sekání trávy na pozemku



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
   
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?) 
26.5.2016 18:47

Tak jelikož je vybraný HONDA 435 tak se ještě zeptám na názor, co do křovinořezů lijete za benzín? Slyšel jsem, že je lepší dávat natural 98 resp. 100 (např. omv)... že v něm nejsou přimíchané biosložky a že je to vhodnější pro motor a neucpává se karburátor...? Cena není důležitá, zase tak moc to nežere. Díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 247.97 (?), 26.5.2016 19:33

Pane Lukáši,  zialbohu nemozem dat jednoznacne technicke stanovisko, lebo predajcovia benzinov mlzia pravdu. Ale napriek tomu sa predsa volaco podarilo zistit:

1. Pouzivat premiove benziny Verva alebo V-Power-RACING (t.j. nie obycajny V-Power, ale 100 oktanovy). Podotykam, ze o oktany vóbec nejde, stačí 85oktanov, ale ide o to, ze V-Power-RACING:

A) obsahuje MENEJ biogrcov ako standartne paliva, sice dodrzuju zakon, ale je tam v ramci zakona PODSTATNE MENEJ BIOGRCOV! (Juchúú laugh )  

B) obsahuje podstatne viac cistiacich a konzervacnych aditiv, čo je pre taketo male motorceky a karburatoriky velmi uzitocne

C) pri takychto malych spotrebach ako ma motor Honada GX35 je cenovy rozdiel zanedbatelny, aj ked ako pisete toto nie je pre vas primarny parameter

2. Ak je to pre vas mozne, tak UMK435 si priam labuží na palive ASPEN 4T (pozor nezamenit s Aspen 2T, ten je s primiesanym olejom do 2T motorov). Bezne sa dal kupit v ceskej republike v sieti predajni Husqarna, tiez som ho tam kupil. Inak predava ho aj napr. OBI v Rakusku (nie v ČR) a stovky obchodov   europe, gúúglo poradí. ASPEN 4T sa predava v modrej bandaske. Je to unikatne palivo vyrobene z plynov bez karcinogennych aromatickych uhlovodikov. Garantovana trvanli ost ASPENu je niekolko rokov.

3. Paliva uvedene v bodoch 1. a 2. mam prakticky vyskusane v dlhorocnej prevadzke aj u krovinorezu UMK435 s vynikajucimi skusenostami na funkovanie stroja. Skvele startuje, a subjektivne ma lepsi vykon, ale toto je ciste subjektivny pocit, nemusite to brat za bernu mincu. 

4. Pri pouzivani benzinu Shell V-POWER-RACING bez vahania celorocne pouzivat stabilizator paliva, napr. Honda, ale skvely je aj stabilizator paliva BriggsStratton, lebo je optimalizovany pre vzduchom chladene motory. Do ASPENu ziadny stabilizator netreba, lebo neobsahuje biogrce.

Mozno to vyzera zlozito, ale je to jednoduche, a stroj sa odvďačí dlhorocnym bezporuchovym a bezproblemovym fungovanim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.97 (?), 4.3.2021 11:12

Dobrý den,

ORIGINÁL ASPEN 2T i 4T je opět v prodeji po celé české republice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 27.5.2016 22:41

Pokud se jedná o savební poemek, přiklonil by jsem se ke třetí variantě.Stihl FS 140 - jako dočasný křovinák, než se dokončí stavba. Má to tu výhod, že po dobu zkulturnění pozemku po stavbě bude stačit. A až odklidíte sut a zbytky stavebního materiálu a nebudete se bát po pozemku projít bosou nohou koupit finální kvalitní křovinák, rozhodně za více než šest tisíc! Dříve to je hazard s penězi,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 28.5.2016 6:47

Takže jestli tomu dobře rozumím olej v benzinu pro dvoutakt degradují biosložky jak píše /247 97/Já nedělám směs po 3 týdnech, ale max 1.5 l v petce.Pak další.Jak je to u Verva 100 ? Aspen je asi pro 2T neomezen.

Stavební pozemek je takový, jaký je jeho majitel.Viděl jsem jich stovky.Nechápu, co bych dělal kolem postaveného domku s kvalitním křovinořezem.Zrovna tak nechápu jak se tu pořád řeší co všechno křovinořez uřízne.Hlavně těm pravidelným sekáčům.Asi přikupují nové pozemky s nálety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 28.5.2016 8:44

To poznáte, až to bude aktuální. Neodporuji vašemu názoru, pokud zůstanete u vyžínače-křovináku, a nezvolíte si běžnou sekačku, tak vám nakonec bude opravdu stačit i Hecht.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.159 (?), 28.5.2016 10:05

Čo to je Stihl 140?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.44 (?), 29.5.2016 19:32
Na Vaše podmínky je Honda 35ccm 4t skvělá volba.Osobně jsem ho nevzal jen proto, že sekám větší pozemky,35ccm na plošně vyžínáni 3x/rok je málo, větší váha vůči 2t a vibrace.Benzín kupuji např. u shellu ten dražší asi o 2kč, je to taky 95-ka, ale nemám s ním potíže a neklesá tolik výkon u maloobjemů (25-200ccm),karbec nezanáší, na zimu dám stabilizátor a plnou nádrž, mám tím pádem možnost to každý dva měsíce natočit, nebo se to musí vyjet dosucha a do válce dát olej a protočit, což se mi nikdy nechtělo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?), 6.6.2016 12:37

Prvně všem děkuji za odpovědi!

Honda 435 zakoupen a již pozemek posekán.

Zkušenosti : vibrace minimální,  nic co by se nedalo zvládat nebo by bylo obtěžující. Popruhy pohodlné. Sekal jsem bez sluchátek a naprosto v pohodě, takže mohu jen doporučit. 425 by asi byla slabá tohle je tak akorát výkon pro sekání kolem 1000 m2... trácu jsem tam měl už i metr a trojzub si s tím v pohodě poradil.

Jediný co se zeptám : jelikož jsem s ním párkrát zajel do hlíny (pozemek není úplně rovný a jsou tam hroudy, které nejsou úplně vidět tak se semtam povedlo) jak brousíte trojzub? Díval jsem se v návodu je napsané v 30° provádět ostření... nebo pro srovnání používáte jen klasický brousek co je na nože? Nebo jemný pilník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 6.6.2016 19:19 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika