Krovinorez - Husquarna versus Stihl



host - 88.19 (?)
12.5.2009 0:40

4mixi jsou tu tak kratkou dobu, ze nevim kde jste vzal zkusenost, ze jsou nebo nejsou na neco haklivy...? 

(Muj prodejce zasobuje "mesta", kde s nimi seka kdo ma ruce a nohy celej den, a verte ci ne, za lonskej rok nemel s FS 130tkou jedinej problem. Coz se o HQ, ktere prodaval pred Stihlkou nedalo ric ani jako zertem... Mimo to servisni testy pry ukazaly, ze se ventyly zadrely az po ctvrte nadobce bez oleje... Jakoz to, ze by se nemela pouzivat vetsi struna nez prum. 2,7mm, protoze pri zkousce s 3,2mm odesla spodni prevodka...)

 - Zkuste do smesi dvoutaktu zapomenout pridat mazaci olej a nespotrebijete ani prvni nadobku do chvilenez se vam hryzne pist...

M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 9.5.2009 21:42
FS 130 je jeden z nejlepších křovinořezů. Má výborný poměr hmotnost/výkon a váží pouze 5,9 kg, takže se s ním člověk nenadře. FS 450 je sice dělo, ale doma ten výkon člověk ani nevyužije a váží 8,1 kg. Na buřeň v lese super, ale domů raději FS 130. Do hračky k smíchu má opravdu daleko. Jediná nevýhoda 4mixů je velká háklivost na kvalitní pohonnou směs.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.173 (?), 9.5.2009 21:48

Tu hracku mysleli vuci tem svym. Je mi jasne, ze mi bohate staci FS130 na to co s tim delam. K ty smesi, nejak zasadne to neresim. Koupim benzin, naleju olej Stihl v danem pomeru a jedu. Lze tu kvalitu nejak ovlivnit? Leda tam nelit benzin z lonska, ale nemyslim ze by to byl nejaky zasadni problem. Nebo jo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 9.5.2009 21:52
Já bych tam benzín z loňska nelil ani v nejvyšší nouzi. 4 MIX jsou opravdu háklivé, takže bych netahal čerta za ocas. To jej raději nalijte do auta s poloprázdnou nádrží. Doplněno: A směs bych používal max pár týdnů starou. Sám do pily i do křováku ředím po litru a olej odměřuji injekční stříkačkou (20 ml/l). Nechci pak řešit, jestli směs v kanystru je stará šest týdnů nebo tři měsíce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 9.5.2009 21:59

Ok, jen co myslite tim haklive? Znami co s nimi delaji v lese mi rikali, ze nemam vylevat benzin kdyz s tim nedelam. V navodu to tak je, ne? Pry ztvrdnou gumove casti a je po nich. Radeji to tam nechat a pak vylit a nelit novy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 10.5.2009 7:52
4mix jsou háklivé jak na kvalitu paliva, tak na kvalitu maziva, potažmo stáří směsi, když je něco horší, zadřou se dříve než 2T. S tím vyléváním či nevyléváním benzínu po sezóně - jsou 2 nesmiřitelné tábory, kdy jedni vždy vyjedou směs do sucha a druzí nikdy. Já vyjíždím křovinořez do sucha, pak sundám vzduchový filtr, nastříkám do sání silikonový olej a párkrát zatáhnu za šňůru, aby se olej dostal až do válce. Ale který způsob je lepší, vám neřeknu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sury - (32) - 8.197 (?), 10.5.2009 8:50

Chtel bych se zeptat co si myslite o krovinorezu Stiga.Premyslel jsem ze si koupim Honde UMK 435E UEET, ale v Liberci je snad nikde neprodavaj, tak jsem se rozhod pro Stigu Stiga SB 51 DS... co si o tom myslite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.204 (?), 10.5.2009 10:26

Zdravím, mám Stihl fs 130 druhým rokem a naprosto bez problémů.Z jara si koupím 20 benzínu, kterou pak mixuju do pět´áku tak abych to spotřeboval a křovák jde jak vohen´.Tuším nemá Stihl ted´ akci?Já jsem ho také koupil při akci za 14 490 

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.211 (?), 29.5.2009 16:17

Zdravím, co vím tak STIGA momentálně využívá nízkoemisní motory od MITSUBISHI - shodně s křovinořezy CASTOR (ALPINA), který je výrobcem. 51ccm u STIGY si myslím pro domácí použítí je zbytečných. Stačí třeba CASTOR 35DS nebo 43DS. Jsou to výrobky schopny pracovat profesionálně za velmi příjemné ceny. Motory jsou prakticky nezničitelné, to samé lze říci o spojce, náhonu a převodovce... Nově jsou použity prof. popruhy s bohatým polstrováním bederní páteře. Z.Ř.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.19 (?), 12.5.2009 0:40

4mixi jsou tu tak kratkou dobu, ze nevim kde jste vzal zkusenost, ze jsou nebo nejsou na neco haklivy...? 

(Muj prodejce zasobuje "mesta", kde s nimi seka kdo ma ruce a nohy celej den, a verte ci ne, za lonskej rok nemel s FS 130tkou jedinej problem. Coz se o HQ, ktere prodaval pred Stihlkou nedalo ric ani jako zertem... Mimo to servisni testy pry ukazaly, ze se ventyly zadrely az po ctvrte nadobce bez oleje... Jakoz to, ze by se nemela pouzivat vetsi struna nez prum. 2,7mm, protoze pri zkousce s 3,2mm odesla spodni prevodka...)

 - Zkuste do smesi dvoutaktu zapomenout pridat mazaci olej a nespotrebijete ani prvni nadobku do chvilenez se vam hryzne pist...

M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 12.5.2009 8:53
To, že vy víte o 4mix krátkou dobu neznamená, že krátkou dobu také existuje. Stihl používá 4mix od roku 2005. Taktéž, to, že vašemu prodejci jeden křovinořez vloni skvěle fungoval, nijak nevypovídá o háklivosti těchto motorů na kvalitu směsi. Když pominu svou shovívavost k tomu, že se motor údajně zastavil až při 4 nádrži bez oleje, zajímalo by mě, jak vypadaly ventily, vačka, vodítka. Ty mohly být přidřené dávno před tím. Já jsem v servisech několik poškozených 4mixů viděl, a při prodeji každý prodejce na kvalitu a čerstvost směsi kupujícího několikrát upozorňoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika