křovinořez



host - 174.89 (?)
23.6.2012 11:42

Také máme HQ 235 R, ani nevím jak dlouho, snad 8 let. Každý rok poseká jistě vice než hektar trávy, zatím nebyla jediná porucha. Tento týden se mi kvůli špatné montáži rozletěla sekací hlava a vypadla mi průchodka struny (za ta léta provozu se ošoupalo uchycení průchodky). Mám manuální posun struny, tak jsem si říkal, že si rovnou koupím automatickou hlavu. Ale v obchodě měli průchodnu jako náhradní díl skladem!!! Tzn. je vcelku jedno, zda HQ, Stihl, Dolmar či Makita, kvalita bude podobná a nadřete se tak jako tak. Ale hlavně bych vybíral podle kvality servisu. U Mountfieldu jsem čekal na olejové čerpadlo do motorovky 3 týdny, a od té doby si kvalitního servisu umím vážit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127), 20.7.2007 21:37
Já už měsíc sekám křoviňákem Stihl FS220. Koupil jsem ho na burze za 3tis. a spokojenost. Byl jsem s ním teda už 2x v servisu, ale zase je to starší věc, tak to chce své a pořád mě to vychází levnější než nový za 20 tisíc. K hluku: ano, řve to hrozně, ale koupil jsem si sluchátka se štítem Oregon a je klid. Bez toho sekat opravdu nejde. Dosud jsem používal strunu, nejprve asi ta co tam má být, 2,7mm kulatý průřez. Ta došla, tak jsem koupil "čtvereček" 2,4mm. Je, řekl bych, lepší než ten kulatý průměr. Ale s vratičem si tahle struna taky neporadila. Dneska jsem kupoval trojzubec, vč. misky, matice a podložky a cena celkem asi 1000Kč. S ním to šlo jako po másle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.65 (?), 21.7.2007 1:55
Jo, hranaté struny jsou výkonnější, opotřebovávají však předčasně průchodky v unašeči (mám 10-ti letou zkušenost s průchodkami mosaznými Emak, nikoli plastovými Stihl).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 22.6.2012 18:28

Ve vysoke trave se strunou a 235R Husgvarnou, to udelate, ale dekuji pekne, kdyz je toho trochu plocha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.89 (?), 23.6.2012 11:42

Také máme HQ 235 R, ani nevím jak dlouho, snad 8 let. Každý rok poseká jistě vice než hektar trávy, zatím nebyla jediná porucha. Tento týden se mi kvůli špatné montáži rozletěla sekací hlava a vypadla mi průchodka struny (za ta léta provozu se ošoupalo uchycení průchodky). Mám manuální posun struny, tak jsem si říkal, že si rovnou koupím automatickou hlavu. Ale v obchodě měli průchodnu jako náhradní díl skladem!!! Tzn. je vcelku jedno, zda HQ, Stihl, Dolmar či Makita, kvalita bude podobná a nadřete se tak jako tak. Ale hlavně bych vybíral podle kvality servisu. U Mountfieldu jsem čekal na olejové čerpadlo do motorovky 3 týdny, a od té doby si kvalitního servisu umím vážit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MatesR - (4), 25.6.2007 17:26
Dobrý den, kupoval křovinořez na www.okolozahrady.cz , mají dobré ceny a ještě mi poradili jestli 2takt nebo 4takt. Vzal jsem si 4takt Marunaka GX 35 SETa je velice dobrý, hlavně dost tichý oproti 2taktu. Jediné mínus že nejde tak rychle do otáček. Jako plus hodnotím malé množství oleje v motoru, pouze 1dcl. S pozdravem Budinský
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika