křovinořez



host - 44.6 (?)
31.5.2007 12:22
Můžete mi prosím někdo trošku přiblížit značku Marunaka? Mám na mysli kvalitu zpracování, poruchovost, poměr cena-výkon vzhledem k jiným značkám atd. Na netu pouze dovozce uvádí, že se jedná o špičku na trhu, neuvěřitelně trvanlivou konstrukci atd. Díky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.22 (?), 18.5.2007 13:46
Včera jsem dal dotaz na adresu www.hej.sk , jak to je se zárukou a servisem na Marunaku proto že to zajímalo i mne. Dnes mi došla emailem odpověď kterou tímto zveřejňuji: Dobrý deň, my tieto vyrobky servisujeme v CR, kde ich nakupujeme a tu riesime aj zarucny a pozarucny servis. S priateľským pozdravom Pavel Gall
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.172 (?), 28.7.2007 22:06
Po přečtení všech příspěvků (díky všem za ně) jsem se rozhodl pro Dolmar MS4510. Hledal jsem na internetu nejlepší cenu, našel jsem jej za 18990,-Kč. Pak jsem ještě zkusil oslovit prodejce, u kterého jsem již dvakrát nakoupil el. nářadí, ale který jej neměl v nabídce. Ještě ten den - v sobotu jej hodil do nabídky za 17838,10 Kč s  DPH. Chtěl bych mu tímto poděkovat. Doporučuji jej navštívit: www.DiamondTools.cz. Ivo Vaverka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.199 (?), 3.6.2007 12:03
Taky uvažuji o Stihl FS130, máte ještě někdo nějaké zkušenosti?? Co zhruba dá s FS zvládnout s pilovým kotoučem? Případně nějaká alternativa od Dolmaru. Jaká? Stihl bude asi o něco dražší, na druhé straně mám zase servis Stihl přímo ve městě, o Dolmaru v okolí nevím (okres Nový Jičín).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jaromir David - (3), 23.5.2007 20:43
Koupil jsem křovinořez Marunaka TH 48 DX kámoš ho má dva roky a je spokojenej. Výborný výkon nulové vibrace a hlavně CENA. Váhal jsem mezi Stihl za 26000,-kč a Marunakou za 12.990,- Nakonec jsem zvážil že japonec s dvěma pístnímy kroužky s motorem Kawasaki bude asi kvalitní. A jsem velmi spokojenej startuje i za chladného počasí NAPOPRVÉ a je profi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.6 (?), 31.5.2007 12:22
Můžete mi prosím někdo trošku přiblížit značku Marunaka? Mám na mysli kvalitu zpracování, poruchovost, poměr cena-výkon vzhledem k jiným značkám atd. Na netu pouze dovozce uvádí, že se jedná o špičku na trhu, neuvěřitelně trvanlivou konstrukci atd. Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.24 (?), 31.5.2007 14:06

Ja osobne by som to nekupil. Ten co to dava na Slovensko dobre vie ze tu nema jediny servis a aj tak to sem dava. Takyto pristup dovozcu do CR, len predat a nestarat sa o servis, tak je to vrcholne neseriozne voci zakaznikovi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.18 (?), 15.7.2007 22:50
Křovinořezy Marunaka servisujeme již několik let a kromě běžných servisních prohlídek, absolutně spolehlivé. V poměru cena + kvalita, bezkonkurenční.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 31.5.2007 18:40
Jestli se vám jedná o křovinořez, tak ten je opravdu dobrý. Výkon – váha – cena. Nutno ale podotknout že motor vyrábí Kawasaki a k tomu nemohu najít žádné negativum (nízký hluk, nízké vibrace, start zip), pokud tam nenalijete šurvajz, tak tento motor servis snad ani nepotřebuje. Zatím se mi ani jeden nevrátil a většina je dodnes používána v lese (od roku 1994). Motory Kawasaki používají i jiné značky.
Právě díky nízkým vibracím motoru nemusí Marunaka montovat rozsáhlý antivibrační systém aby se dostala na úroveň konkurence. Kompletní motor včetně spojky o výkonu 3,1 HP váží 3kg.
Zbytek ale už vyrábí Marunaka a zde jsem jednu závadu zažil.
Při sestavování stroje které vám dojde v krabicích je nutno dát pozor na správné a přesné naštelování plynového lanka (bowdenu). Při nesprávném naštelování  a vedení táhla se může stát, že plyn vám půjde těžko a při zmačknutí plynové páčky vší silou se páčka zlomí. Těžko jde z důvodu nesprávného vedení bowdenu (malé rádiusy) a zlomí se proto, že lanko bylo naštelováno jako krátké a páčka se nemůže opřít o doraz. Když se našteluje jako dlouhé, tak zase nevyužijete maximální výkon.
Oboje firmy jsou Japonské, ale to asi víte.
Servis na Slovenku – to nevím, ale v ČR je vcelku obsáhlý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.24 (?), 1.6.2007 22:28
Po vyvolané diskusi jsem nakonec zakoupil  Marunaku TH 43 DX. Motor má krásný zvuk, nízká úroveň hluku, není honěn do vysokých otáček. Někdo tu uvedl neznámá značka, ale na krytu hřídele je též uvedena značka Lazer. Možno dohledat na netu pod  LAZER MA. A těch odkazů je hnedle podstatně více.  Za velmi zajímavou cenu a  s velmi profesionálním jednáním jsem koupil přes veletrh.com. A pro ostatní: s tímto křoviňákem se velmi skamarádila i moje manželka. P.B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.34 (?), 2.6.2007 21:07
Není ten křovinořez Marunaka TH 43 DX příliž těžký? Není přece jenom výhodnější lehčí konkurence např. Solo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika