Křovinořez



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
30.8.2012 14:29

Před cca 1/4 rokem začala odcházet čína křovinořez do věčných lovišť, tak jsem hledal náhradu, ale takovou aby byla radost pracovat. Nakonec jsem zvolil Castor 43DS a jsem maximálně spokojen. Uváděný výkon na stránkách dovozce je 1,6 kW, v manuálu jsem našel pokud si dobře pamatuji 1,3 nebo 1,4 kW. Ošetřuji zahradu cca 7 000 m2, tj trochu více než uváděných 70m2 a pro přerostlou trávu, nějaký nálet či bodláčí je to akorát. Možná bych byl ochoten oželet 2 - 3 desetinky kW, ale slabší stroj by se již trápil a já také. Cena rozumná, provedení stroje kvalitní, takže doufám, že při adekvátní péči spolu něco posečeme.2 nebo 4 takt - mám i dvě pily - 2 takt, traktůrek, sekačka a kultivátor - 4T - tj používám oba benzíny. 2T naředím do lahve od 1 litr CocaColy - doufám, že to není reklama, doplním 20 ml injekční stříkačkou olej - zelený, který výrazně obarví benzín,  takže nelze se splést a pracuji. 

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 227.2 (?), 30.8.2012 11:35

Pane J.S.vcera navecer zvonek a jeden ze sousedu.Neposekal by jsi mi pozemek krovinorezem, odpoved-proc, neposekal.Ja mam rozsypany novy stroj, zaruka neuznana, oprava 2-3 tisice.Rikam, co to mas za masinu?Odpoved- nazev znacky, ktera,ani nevim, ze existuje, natoz,ze dela, vyrabi krovinorezy.Tak sla babicka 235 do sveta.Sel jsem, nalil benzin s olejem, doplnil mazaci tuk v rezne hlave, sel do zahrady souseda, plus kanystr, benzin,popruhy.Ustrojil jsem jej do popruhu, cuknul,natocil, bez problemu hned, rikam a sec, ja se drit nebudu.Sekal, ja mu obcas dolil benzin, atd.Pak prace skoncila, zaplatil mi benzin, olej,posedelo se u piva.A soused rikal-kdyz mas 4510 Dolmar, neprodal by jsi mi tuhle starou 235R Husqvarnu?Rikam neprodal.Na takove mensi veci se ke 4510 hodi, jako druhy stroj.Bylo videt i slyset, ze si soused uvedomil, ze si koupil lacinou, ve finale drahou vec a taky mu doslo, ze bude platit znovu.Opet se potvrdila stara pravda-kupovat znackove masiny s dobrou referenci, uzitnou hodnotou s vyssi kupni cenou, ale ve finale mensi naklady, spolehlivost,zivotnost spokojenost.Jen si rikam porad dokola, proc jsou lide tak nepoucitelni, vyhazuji penize mnohdy tezce vydrene za zmetek a kupuji pak znovu novou masinu, konecne znackovou a konecne mozna dobre.Nakonec chtel po mne koupit 235 R starika.Kdyby nekupoval ten smejd, k tem penezum pridal, co mi chtel dati za starika, tak mohl miti novy, dobry stroj na prvni pokus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 30.8.2012 12:09

Jeste navic se mi potvrdilo, ze slusna masina, ac ma svuj vek by se nechala za slusny peniz, cenu,ktera by vyhovovala kupci i prodejci prodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.34 (?), 19.8.2012 8:59

Dobry den, já osobně jsem letos kupoval značku Texas. Je to Dánská značka, tedy žádná Čína a vyrábí se cca 50. Nehrozí tedy nedostatek ND, kvalita je ověřena za ty roky. Vybral jsem nakonec typ Křovinořez TEXAS BCX 430

Snad se Vám něco bude líbit.

Petr Karásek

Ostrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.181 (?), 20.8.2012 0:35
Dvoutakt nebo čtyřtakt-tak nebo tak je to luxus, pokud se bavíme o ceně okolo osmi tisíc(zato 4-takt nekoupite),tak levnější by bylo si to dát posekat, ceny jsou okolo 1kč/metr2,takže 114 posekání a bez práce, při 5-ti sekáních za rok, to je na 22 let pokoj a to opomíjím Vaše palivo, případně díly(litr paliva s olejem cca 45kč, metr struny v běžném návinu cca 8kč/metr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.181 (?), 20.8.2012 0:46
...ale pokud jste rozhodnutý investovat, tak by jsem šel i do nejlacinějšího stihlu, který se specializuje na malé objemy, a když už, tak s řidítky.Víte,4-takt se v malých objemech vyvinul z důvodu emisí, ne za vyšší spolehlivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 30.8.2012 14:29

Před cca 1/4 rokem začala odcházet čína křovinořez do věčných lovišť, tak jsem hledal náhradu, ale takovou aby byla radost pracovat. Nakonec jsem zvolil Castor 43DS a jsem maximálně spokojen. Uváděný výkon na stránkách dovozce je 1,6 kW, v manuálu jsem našel pokud si dobře pamatuji 1,3 nebo 1,4 kW. Ošetřuji zahradu cca 7 000 m2, tj trochu více než uváděných 70m2 a pro přerostlou trávu, nějaký nálet či bodláčí je to akorát. Možná bych byl ochoten oželet 2 - 3 desetinky kW, ale slabší stroj by se již trápil a já také. Cena rozumná, provedení stroje kvalitní, takže doufám, že při adekvátní péči spolu něco posečeme.2 nebo 4 takt - mám i dvě pily - 2 takt, traktůrek, sekačka a kultivátor - 4T - tj používám oba benzíny. 2T naředím do lahve od 1 litr CocaColy - doufám, že to není reklama, doplním 20 ml injekční stříkačkou olej - zelený, který výrazně obarví benzín,  takže nelze se splést a pracuji. 

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 30.8.2012 16:49

1KC za metr2,tj.hezke, ale 70m2 za 70KC tezko nekdo poseka, nejaka firma.Bude chtit naklady na dopravu, pokud to nebude vylozene v sousedstvi.Vzdyt by krachla.Ta bude chtit nejake dopravne, nebo jinou plochu zahrady, aby si prisla na sve.Vemte si auto, masinu,ted tam posekejte 70m2 a reknete si 70KC, zadny vydelek, pokud tech kseftu nebude v miste vice.A tyhle sluzby se nenabizi na kazdem rohu, vetsinou,obzvlast do vesnice se musi dojet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.105 (?), 30.8.2012 20:59

Na 70 m, to je asi 20*3,5m. Na to Vam musi stacit napr. aj dolmar ms 24u uplne v pohode. Inac aj nejaky vyzinac napr. od stihlu ten najlacnejsi. To Mate za chvilu pokosene, hlavne, ked si to budete udrziavat a pravidelne kosit. Dobre stroje su aj od Hitachi a su tam aj celkom dobre ceny. Mne odisiel motorovy krovinorez a teraz kosim el. vyzinacom dolmar et 100, ma 1kw a bez problemov kosi takmer 40cm travu a je to 10 krat viac ako Mate vy. Hlavne, aby Ste to pravidelne kosil. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 5.9.2012 13:59

40cm vysokou travu, krovinorez 1KW na elektrinu.Pokud toho jsou treba 10-ky m2.Dekuji, nechci,ani nahodou.Uz kvuli kabelu.A taky neverim tomu, ze 40cm trava a 1KW elektromotor, tj.proste k nicemu.Kdysi jsem sekal s el.sekackou o vykonu cca.1KW a bylo to utrpeni, obvzlaste,jak byla trava vyssi, nez cca 15cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.126 (?), 6.9.2012 10:27

Ja Vam nehovorim, aby Ste to sekal el. vyzinacom, ale pisem svoju skusenost. Na ten poyemok Vam s prehladom musi stacit aj ten najslabsi motorovy vyzinac od stihlu napr. Ke d ale chcete kupit stroj ja neviem nad 1.5 kw tak si ho kupte, ale ho nevyuzijete na taky maly pozemok. A co sa tyka toho mojho kosenia tak Vas neklamem. Je rozdiel kosit to elektrickou kosackou s kolesami a s vyzinacom s 2mm strunou. Mozno niekedy, ked to budem kosit a nezabudnem, tak to ukazem na videu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika