Jikov 1447 DVCE



Stránky: 1,  2   
stanislav.b - (21) - 250.175 (?) 
19.6.2011 11:32, zobrazeno: 27131x

Dobrý deň.Nevlastní náhodou niekto tento motor? Ja som ho kúpil asi pred dvomi mesiacmi a mám zatiaľ sním samé problémy.Vo valci je vraj niejaky dekompresný kanálik, ktorý má uľahčiť štart.Ja vôbec nepociťujem rozdiel v štartovaní keď to porovnám so starou Térou, ktorú som mal! Závady na novom motore:      Ne tesnosť plastového viečka plavákovéj komory.Výmena trysky voľnobehu poškodená od nova.Neskutočne množstvo mosadz. a hliník. pilín v servise mi povedali , že to sa musí vypreť v ultrazvukovej pračke!.Upchávanie trysky voľnobehu každých 5minút.Skrutka zmesi nastavená na 1/2 otáčky a tak som zabehával motor.Svetelná cievka ktorú som si dal domontovať nefunkčná.Štart. šnúra po 3 štarte roztrhnutá šmejd bez jadra.Po 40 motohodinách výmena misky s perom materiál ako do hračkarského autíčka oproti tomu, čo som teraz kúpil! Páčka plynu po 20 motoh. opotrebovaná pre zle opracovanie objímky vyčnievalo z nej 2mm kovu a zodralo to zúbkovanie.Výmená zapaľ.sviečky nefunkčná a fajky ktorá začala vypadávať.A vraj motor odskúšaný, nastavený v predajni!!!Dajte si pozor, čo kupujete a od koho! Ja som sa spoľahol na profi predajňu a tak to dopadlo.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.237 (?), 19.6.2011 15:26

Minulý rok jsem si pořizoval motor Jikov 1447 DV s manuálně ovládaným dekompresorem a mechanickým zapalováním. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, motor totiž vyzkoušel po namontování rukojetí ještě ve velkoobchodě. Vše na něm funguje jak má, i po zimě jsem neměl jeden jediný problém se startem, zatáhnu za šňůru a jedu. Tomu dekompresnímu kanálku já osobně moc nevěřím, proto jsem si vzal motor přímo s dekoventilem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 24.6.2011 8:43

S manuálne ovladaným dekoventiľom sa vraj už nevyrábajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 24.6.2011 8:41

Podarilo sa mi nájsť obrázok s dekompresným kanálikom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.122 (?), 1.7.2011 17:51

Motor s dekompresním kanálkem jsem koupil v dubnu.Původní svíčku jsem pro nefunkčnost měnil asi po 1 mth za svíčku Bosch.Startování jde lehčeji než u 1453,s dekoventilem porovnat nemohu.Pro ilustraci - dokážu nastartovat, i když sedím na sedadle vlečky, což se starým motorem nešlo.Rotavátor a radličky při řádkování brambor - v pořádku.Při sečení asi 2000 m čtverečních trávy sekačkou LAKR jsem musel upravit regulaci otáček na vyšší.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.82 (?), 1.7.2011 18:38

Právě z důvodu velmi obtížného startování (velkého odporu) jsem původní motor 1453 odstavil z provozu a sehnal jsem si 1447 DV s mechanickým dekompresorem, na startování i výkon je tenhle motor mnohem lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 1.7.2011 20:30

Zvýšenie otáčok- ste posunul pružinku v záreze? do ktorého zárezu? Ja mám vari pawer meter a viem, že v treťom záreze mám max otáčky na 5000ot/min.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.58 (?), 4.7.2011 18:09

Původně jsem měl pružinku také ve 3. zářezu, ale otáčky byly pro sekačku nízké.Posunul jsem to až na 6.,tedy předposlední zářez a je to OK.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 4.7.2011 20:59

Nastavení pana Bryndzi je správné a třetí zážez odpovídá. Na šestém zářezu znamená, že je někde něco špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.58 (?), 6.7.2011 14:13

Máte zřejmě pravdu, něco je špatně, ale jinak jsem nedokázal potřebných otáček dosáhnout.Páčka regulátoru pod nádrží neměla na výšku otáček vliv.Druhá i třetí poloha dosahovaly stejé otáčky jako poloha první.Takže tak.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika