jednoosák výroba "samodomo" koncepce, úpravy, návrhy



kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 216.7 (?)
28.11.2008 22:54

dovolim si vlozit odkaz na muj jednoosak

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 12.8.2008 11:50, zobrazeno: 18997x
Dobrý den, koupil jsem jedoosý malotraktorek /frézu/ domácí výroby. Konstrukce je řešena následovně: převodovka Škoda motor JAWA 250 kola "šípáky" na 12" litinových discích. Konstrukce je opravdu pevná. Koupil jsem ho jako nefunkční nicméně jsem vyčistil karburátor, seřídil předstih a jede jak ďas :-) Mám několik nápadů jak rozšířit vybavení a upravit tento stroj k obrazu mému. 1. dodělat odpojitelnou zadní nápravu která bude řízená a bržděná nějspíš použiju díly z přední nápravy trabant včetně kol. Do předu chci dát dvoububnovou sekačku, dále radlici na sníh, připojitelný vozík atd. Co vy na to máte z touto koncepcí zkušenosti? Dílnu mám slušně vybavenou a jsem zručný není problém vyrobit cokoliv. Zda se to vyplatí či ne neřeším dělám to pro potěšení.
dring ding ding :-)
dring ding ding :-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.118 (?), 13.8.2008 11:23

Řeším podobný problém ale s frézou tovární výroby z bývalé Jugoslávie. Chci ale vzadu použít pevnou poháněnou nápravu a traktorek udělat jako kloubák. Fréza má vývod na pohon zadní nápravy. Největší oříšek bude vyřešit ovládací prvky tak abych měl možnost nápravu odpojit a používat stroj jako jednoosý traktorek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 13.8.2008 12:23

Něco podobného se tu kdysi debatovalo:

Diskusní fórum > Zahradní mechanizace > Úprava Vari

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.115 (?), 17.8.2008 19:09

Dobry den. Aj ja som zostrojil toto iste len motor je jawa 350/634 no s motorom mam problem kde sa da kupit zapalovanie bezkontaktne kompletne poradte Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.7 (?), 17.8.2008 19:48
Zkuste to opravit návod zde: http://www.jawamania.info/technika/detail.aspx?techid=101&nodeid=2458 a nebo se zeptejte na "jawáckém"fóru existuje i řídící jednotka zapalování pro motory jawa s programováním průběhů předstihu přez USB stojí cca 1500,- nicméně trochu zručný mechanik opraví za zlomek ceny původní zapalování.Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.15 (?), 18.8.2008 7:46
Na co všechno používáte váši frézu? Používáte ji i na orbu? Pošletě prosím nějaké fotky. Díky Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 216.7 (?), 28.11.2008 22:54

dovolim si vlozit odkaz na muj jednoosak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.190 (?), 29.11.2008 9:23

Zdravím. Pěkný "dělník", něco podobného jsem si kdysi vyrobil podle "Udělej si sám", sice motor byl jen stopadesátka zetka, ale práce nadělal mnoho. Na jeden problém bych Vás ale chtěl upozornit, a tím je chlazení motoru. Přestože jsem měl ventilátor poháněný od klikovky, tak při větší zátěži a otáčkách motoru (třeba orání, kdy bylo třeba jet trvale na první rychlostní stupeň) nestíhal motor uchladit, ten pak zhasl a do vychladnutí nešel natočit.. Při jízdě v motocyklovém rámu je chlazený jako celek, kdežto tady byl chlazený hlavně válec s hlavou a spodní část  (karter) se přehřívala. Možná by nebylo od věci chladící vzduch usměrnit do patřičných míst nějakou kapotáží. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.7 (?), 29.11.2008 13:40
kliknete na horni odkaz a podivejte se jak jsem to vyresil chladim to presne tak jak proudi vzduch kdyz je motor na motorce. mam tam elektricky ventilator a po orbe jsem normalne udrzel ruku na valci i hlave. problem spatnych startu delaji i vadne gufera na klice mala komprese a samozrejme prehrati. Ja mam tento stroj vyrobeny zatim kratce ale myslim si ze to v pohode uchladim i vlete a navic v lete orat nebudu. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.33 (?), 30.11.2008 18:59

Nemáte někdo něco vyrobeného na přehazování cca 5 m2 kompostu? Už jsem línej pracovat s lopatou a vidlema. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika