Jed Akátu



host - 240.228 (?)
9.4.2017 13:47

Omlouvám se Doretě, vyhledala jsem si to a ano, máte pravdu, i pan Standa, samozřejmě. Nikdy jsem o zánětu jinde jak v čelisti v souvislosti se zuby neslyšela, proto jsem se mylně domnívala, že jde jen o tu čelist.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.81 (?), 29.2.2016 17:24

Kdysi také býval Mastisan Forte a.u.v. (jen pro zvířata, s jodem). Podle příbalového letáku byl na „všecko“. Dnes asi zapomenutý. Mám ještě trošku prastarého. Připadá mi dobrý, jako tenkrát. To pro pamětníky. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.252 (?), 27.4.2017 22:08

Fajn rady, mluví z vás praxe. Já používám na podobní rány betadin mast a přelepit - úleva je téměř bezprostřední, jakoby tam byla nějaká analgeticjá složka. Na povrchové oděrky Novikov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.198 (?), 8.4.2017 23:41

Dobrý den, vlákno je starší, nicméně potřeboval bych pomoc, radu... Píchl jsem se o trn do ukazováčku, normálně do břiška prstu... přikládal jsem do kamen... myslel jsem že to dřivko byl akat podle kůry, ale byl to jak jsem později zjistil Třištál keř... Je to 14 dní... trn jsem po týdnu vymáčknul s troškou hnisu ven, a začali se dít věci, začalo to bolet, došel jsem k doktorovi vyžadal Tetanovku... Po dalších pěti dnech chirurgie,  prst rozřezali, nic nevyndali a zašili, zvrchu sádra... Bolí to furt jak šlak další tři dny nespim.Co jsem již zkusil,  první noc Tvaroh, dále Ichty černá mast, potom Framykoin mast i zásyp, po řezání Višnákovu mast..Brufenů krabici,,Ted první den Anibiotika,, furt to bolí jak, že se vůbec nedá spát.. Co to sakra Je??? Děkuji za info :o)))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 9.4.2017 5:25

Je to průběh hojení po zranění a jeho hojení-vydržať, sbírejte céčka-vitamíny a trpělivost-asi se Vám zanítila okostice, ta je silně inervována, proti bolesti a na sladké spaní zabírá Doreta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 9.4.2017 11:10

Okostice je v čelisti, ne v prstuwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 9.4.2017 11:32

Okostice je všude tam na povrchu kosti, kde není její alternativa ve formě úponu šlachy nebo kloubní chrupavky.

Jinak je mi záhadou, že když je někdo Bl..c nebo De..l, tak že se se svou... tady ještě pochlubí.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.4.2017 12:29

Podle průběhu se asi nejde o zánět okostice (periostitis), nýbrž o panaricium s následnou flegmónou příp. lymfangoitidou.
   Každopádně se nejdná o účinek jedu -  z akátu ani z dříšťálu - nýbrž o infekci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.66 (?), 9.4.2017 12:39
Konečně jeden rozumný příspěvek Stando.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.4.2017 14:13

Myslím, že když se říznu na zahradě nožem nebo se píchnu jehlou a nevydezinfikuji si ránu, nebudu mít na ruce otok. Malý trn nebo stačí zalomený chloupek některých housenek může naopak způsobit velký otok postižené tkáně. Nemyslím si, že je trn (nebo chloupek housenky) silně infikovaný. Může však obsahovat některé dusíkaté tátky, které způsobují u některých nebo i u všech lidí alergickou odezvu. Co vím, k tlumení mírných otoků se používají běžně Fenistil, Calcium apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 9.4.2017 13:47

Omlouvám se Doretě, vyhledala jsem si to a ano, máte pravdu, i pan Standa, samozřejmě. Nikdy jsem o zánětu jinde jak v čelisti v souvislosti se zuby neslyšela, proto jsem se mylně domnívala, že jde jen o tu čelist.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika