Je nutný bezolovnatý Natural do Stihlu?



folpy - (3) - 16.87 (?) 
23.12.2009 20:03, zobrazeno: 4942x

Poté kdy mi před 14 dny ukradli 15tiletou HQ 40, jsem si výhodně pořídil funglovku Stihl MS 310. Do HQ jsem lil neustále Speciál nebo Natural s aditivem. Nyní mám plný kanystr Speciálu a nevím, zda musím do Stihlky lít pouze Natural nebo v pohodě vyjet 5 litrů Speciálu bez poškození. Předpokládám, že 310ka žádný katalyzátor nemá.  Poraďte. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 23.12.2009 20:27

Nemá a světe div se, i STIHL motor s katalyzátorem, stejně jako jiných značek, může používat benzín natural i speciál! Olovo, dnes nahrazené benaditem, obsahuje benzín speciál pro motory s litinovou hlavou válců bez sedel ventilů ze spec. oceli (Škoda 1000 MB - Š130 a pod.). To jaksi 2 takt postrádá a proto není třeba toto řešit. Klidně spotřebujte speciál a po té již dále na naturál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.154 (?), 24.12.2009 8:11

Jen ten speciál právě těmito aditivy-draslíkem zasírá více svíčku, ale 5litrů nic není, trvale bych to tam ale v žádném případě nelil, není k tomu důvod, natural je určitě lepší a za stejné peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
folpy - (3) - 16.87 (?), 24.12.2009 9:54

Pánové, děkuji Vám za vyčerpávající odpovědi, jen co si ji dnes večer rozbalím, tak hned ráno skácím hraběti Kinskému kus lesa nedaleko hradu Kosti (Český Ráj). ... to byl vtip!!! Dnes nikdo neví, co může být použito proti, stačí se podívat do naší slavné "sněmovny"...

Přeji krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2010. Jo a kdybyste někdo chtěl zavítat do našeho Ráje, tak nocleh "No problem" mf@drift.cz,

www.dobsin.wz.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika