Jaký vyžínač - Husqvarna nebo Oleo Mac?



Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?)
4.4.2012 11:29

Oleo Mac Sparta mám, typ 380 T- je to i při velkém použití v pohodě. Koupil jsem ho ale na polském webu, proběhlo vše v pořádku. Tehdy byl za poloviční cenu oproti českému obchodu (všichni víme jakém). Tam jsem to odmítl hned, jak jsem to viděl. Běží 3 roky bez problému, na velkém pozemku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 204.230 (?), 3.4.2012 21:32, zobrazeno: 17610x

Dobrý den,

může mi někdo poradit jaký koupit vyžínač? Jedná se o dosekávání zahrady 900 m kolem plotu po bubnovce 3x ročně a zahrady 300m po běžné sekačce 1x za 2 týdny. Zatím váhám mezi Husqvarnou 122c, 128c, nebo Oleo Mac Sparta 250TR, 250S všechny jsou teď za cenu kolem 5000,- Kč. Děkuji PJ.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 4.4.2012 11:29

Oleo Mac Sparta mám, typ 380 T- je to i při velkém použití v pohodě. Koupil jsem ho ale na polském webu, proběhlo vše v pořádku. Tehdy byl za poloviční cenu oproti českému obchodu (všichni víme jakém). Tam jsem to odmítl hned, jak jsem to viděl. Běží 3 roky bez problému, na velkém pozemku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.56 (?), 5.4.2012 16:53

No pozor, vyžínač je to protože je to vhodné k dosekávání menší plochy a nejlépe nízké trávy. Pokud by to bylo oněch 900m kolem plotu po parkové sekačce nemí v tom problém, ale tyto stroje šířkou struny (ta se dá dát vždycky větší, ale to vám nedoporučí 9z10 servisáků) ani konstrukcí stroje nejsou příliš vhodné k takovýmto dodělávkám. Samozřejmě koupit si můžete kterýkoli z Vašeho výběru a na vyžínání 300m po parkovce uděláte s pořízením takového stroje dobře, ale na tu vyšší trávu, nevím nevím jak dlouho to bude fungovat. pokud bych mohl doporučit, neznám váš pozemek (pokud by byl hustě osazený keři, stromky, květinami je vyžínač obratnější), ale spíš bych doporučil křovinořez ikdyž osazený stejnými motory (např Hsq 128R), má popruh na rameno takže nenesete celou váhu oněch 1200m v rukách a cenový rozdíl už tam není tak velký. Na menší plochu hustší trávu můžete použít čtyřzubý kotouč (tuto variantu zřejmě nevyužijete), ale ten není příliš vhodný na sekání pod plotem.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.230 (?), 5.4.2012 18:13

Dobrý den,

metry jsem uvedl trochu nepřesně jedná se o metry čtvereční, takže je to asi 200 + 100 m na délku, při započítání osíkání keřů a pod. Vyžínač chci proto, že je pohotovější (žádné nasazování řidítek) a skladnější. Zajímaly by mně zkušenosti a doporučení na uvedené značky (případně i jiné) - spolehlivost, servis atd.

Děkuji PJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.56 (?), 5.4.2012 18:55

Tak z Husqvarny bych volil 128C, je celkem spolehlivá a stejný motor se používá jak sem psal výše i v křovinořezu. Občas tam zlobila hlavně u prvních kousků pomocná startovací pružina a to je tak nějak vše. Pozor u vyžínačů (a to všech) na bronzové pouzdro uložení konce bowdenu dole u strunové hlavy, nepočítá se s dlouhodobějším nasazením tak když to někdo vytáhne do vysoké trávy a dá mašince zabrat vytavuje se a buď se zakousne, nebo vytaví uložení strunové hlavy nebo v nejlepším případě jen vyběhá. V rámci pravidelné údržby doporučuju nakapat čas od času na pouzdro olejíček (u Husqvarny 128C sezhora ze strany od motoru nad matici co se otáčí se strunovou hlavou). Servis? Těžko říct, jak jsou naprd servisy Husqvarny tak jsou naprd servisy MTF a opačně a i u ostatních značek platí to samé. Hlavně vybírejte se servisem poblíž.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.230 (?), 24.4.2012 23:09

Dobrý den,

tak vyžínač už je doma - v Prolesu (kamenný obchod a servis v jednom) měli Husqvarnu 124C - stejný motor jako 128C - 0,8 kW, rozdíl vidím jen v absenci pojistky plynu proti náhodnému zmáčknutí - v akci za 3590,-, tak jsem po ní sáhnul. První dojem dobrý, uvidíme za 10 let...

PJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.35 (?), 25.4.2012 9:16

Zajímalo by mě, když si koupíte vyžínač v polsku jak je to se zárukou.Když si koupím např. telefon určený pro UK tak mi ho nikdo neopraví.Nebo jinak, opraví jenom ten obchodník co mi ho prodal.Někam ho odveze.(v záruce)To jestli mám blízko servis, ještě neznamená, že ho budu využívat.V dnešní době, když se vám porouchá motor po záruce u strojku za 3500kč a řeknou vám že bude stát oprava 3000,tak jak se rozhodnete?Než jsem zjistil, jak je to se 7miletou zárukou, tak jsem koupil 4 stroje na zahradu.Na druhou stranu objem prací je sezoní a na mth tak malý, že při normálním používání mi to musí vydržet, pokud nebudu mít smůlu, velice dlouho bez servisu.Nejvíc trpí štěpkovač.Nejmíň vertikutátor.5-6h/rok??Ani to ne.Zajímalo by mě, na jak dlouho by mi stačilo těch 45 tisíc co jsem za ty stroje dal, kdybych si je půjčoval.A ne je ještě půjčoval a staral se o ně a zamykal před zlodějema a měl riziko s opravama atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE23:25
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika