Jaký stroj na 5ha pastvin pro několik koní



host - 51.27 (?)
15.2.2009 8:51

Tušil jsem, že na nahozenou návnadu se někdo chytne

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
host - 3.83 (?), 11.2.2009 18:49

Mám z textu pocit, že jste mladší velmi šikovný chlapík, dobře Vás mít za souseda. S tím kvalitním senem jste jeden z mála koňáků (a že už jsem jich viděl a poznal),většina se ke zvířatům chová naprosto příšerně, i když navenek se tváří děsně důležitě.Je to holt móda.

Jednou jsem si od známého půjčil tažného chlaďase na přetahání pár kusů naporcovaných kmenů a přes noc jsem měl domluvené ustájení ve stáji s asi dvacítkou jezdeckých koní apod.Přinesl jsem si tam pytle svého volně loženého sena a jak to zavonělo celou stájí, tak se dobrá polovina tamních nájemníků pokusila doslova prokopat ven ze svých boxů.

Jo, to naši milí zemědělští velkopodnikatelé nikdy ani nepochopí.

Ať se daří a jen tak dál!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.31 (?), 11.2.2009 21:12

 Ono je hodně velký rozdíl dělat zemědělství jako koníček při výnosném zaměstnání, nebo jako hlavní zdroj obživy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.83 (?), 11.2.2009 21:58

No to máte sakra pravdu! Taky bych chtěl mít výnosné zaměstnání, ale protože ho nemám, nejsem líný z obrovské části samozásobit svou rodinu vlastnoručně vypěstovanou zeleninou a ovocem dokonce bez jakékoliv chemie. To víte že za skrývaného posměchu sousedů, kteří si vše koupí v super-hyper bezpracně. Je to dřina. A taky vlastně nutnost.Ale nesmí se u toho přestat myslet a zkoušet i neprošlapané cesty. A podělit se se zkušenostmi z těchto poněkud pozapomenutých nebo úplně nových způsobů tradičního nedevastujícího hospodaření s těmi, kteří o to stojí-třeba tady v tomto vláknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tktz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 169.122 (?), 11.2.2009 21:18

no myslím že měl host - xxx.xxx.115.106 (?), 11.2.2009 12:36  ve všem pravdu, jak do sto tisíc který tazatel má na traktor utratit a zabít dvě mouchy jednou ranou..a za to co zbyde mu může někdo něco povařit a opravit, než kupovat novej traktor z Bangladéže z doplatkem dalších sto hadrů s neznámím servisem a ostatní dělat ručně..přeju mu ať se drží rad starých a zkušených farmářů a až se oklepe k dalším love pak může přemýšlet o lepším traktoru atd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.83 (?), 11.2.2009 22:21

Párkrát jsem to po Vás přečetl-dělejte prosím občas mezi větami čárky nebo tečky.Děkuji.  Host 115.106 je borec disponující velkou šikovností, asi obrovskou chutí do života a do díla a navíc mu to politicky myslí a jde na věci tzv. od lesa.Ne každý může mít to štěstí.

Tazatel brzy po zahájení diskuse uznal, že výše finančního limitu se může zvýšit.Asi už taky nějakou tu "techniku"viděl. A nebojte se o něj, on si sám rozhodne, jestli bude nakonec něco dělat ručně.To víte, někdo se tomu nebrání, jiný zase z traktoru pomalu nesleze.Sto lidí, sto chutí.

Jo a dejte si pozor na silácké podceňování rychle rozvíjejících se částí světa, Vy bangladéžane, mohli by Vás zanedlouho nemile překvapit!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.131 (?), 13.2.2009 15:21

Když jsme u té Číny, narazil jsem na traktory Rabtrak čínského výrobce Yto. Tam začíná cena jednoválce 20 HP na 95.000,- Kč bez DPH. Má někdo zkušenost s tímto traktorem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 51.27 (?), 14.2.2009 21:31

Dobrý den, já bych také doporučil japonce. Mám Mitsubishi, na motoru 18,5 hp, 4x4, hydraulika, hmotnost cca 750 kg, atd. Kupoval jsem ho v Polsku,  mne vyšel asi na 55000, dalších 10000 jsem dal za rekonstrukci elektroinstalace-ten můj traktůrek přede mnou sloužil ve Francii, tam se s ním moc nemazlili. Nicméně na motoru 500 motohodin, za 5 roků provozu žádný problém, každý rok natočím okolo 100 motohodin. Jinak jak někdo již zmiňoval nářadí se dá použít od jiných malotraktorů i traktorů, jen se musí upravit na závěs kategorie 1. Postupem času jsem si pořídil vlečku se sklápěním, rotačku, mulčovač, toníka, štěpkovač, brány, pluh na sníh, teď uvažuji o lisu na hranaté balíky (Welger 350 nebo Claas LD 100). Je s ním skvělá práce na podmáčených loukách-žádné koleje, na svahu - když se začíná obracet tak vyskočím a přidržím rukou, mám i pozemky 30 km od domu, tak s ním najedu na vlek za osobák a jedu. Spotřeba směšná, manévrovatelnost vynikající, obzvlášť mezi stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.174 (?), 14.2.2009 21:54

Nejlepší je držet převracející se traktor rukama hahahaha.Jednou Vám to nevyjde a vzpírat 750 kg železa v leže  ...?! Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 15.2.2009 8:51

Tušil jsem, že na nahozenou návnadu se někdo chytne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.27 (?), 15.2.2009 8:53

Jen jsem chtěl říci, že na rozdíl od velkého traktoru s kabinou máte šanci ještě zachránit své chyby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika