Jaký štěpkovač mi doporučíte?



host - 4.7 (?)
9.1.2014 12:49

Aky je to kladivkovy drvic? Kladivko mam, ale zrovna old shutterhand nie som... toto by asi nefungovalo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 178.13 (?), 8.1.2014 22:24

Opravdu je na přítlak na doraz? Není to jen zahnojený, případně zarezlý závit, který nemůžete běžnou silou protočit? Rozebrat a brousit určitě jde, jen jsem se setkal s tím, že na rozebrání musel být speciální šroubovák - to jsem si ověřil a upřesnil ve značkové opravně. Pak rozborka nebyla problémem. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 8.1.2014 22:32

No ale TORX-šroubováky se dají sehnat, jen musíte věděr jakou velikost (pokud nebudete kupovat celou sadu bitů do accu-šroubováku).

Brousím na pomalé brusce s brodivým kotoučem, ale výše zmíněný pilník bude taky dobrá volba neohřívající ostří při broušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.13 (?), 8.1.2014 23:01

Tohle bylo konkrétně u zn. Parkside a tam musel být šroubovák s ostřím tvaru trojramenné hvězdičky  (asi jejich specialita) a šrouby navíc  zanořeny min 3 cm v dutině ucpané zezhora gumovou kuličkou naraženou až k hlavě šroubu jako ochrana proti nečistotám. Než jsem   přišel na to, o co jde, tak jsem si užil..Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 8.1.2014 23:17

u drtičů (mám 3) zamačkávám do takových míst, kam by mohla zalézt špína a pryskyřice, mírně ohřátou kuličku z parafínu. Poslouží jako ta guma, dá se dotvarovat jakkoli a nemusím ji při "demontáži" šetřit a schovávat.

Trojramenný křížák používají číňani, pokud to je určeno jinam než pro Francii, která požaduje TORXy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 8.1.2014 21:04

Jsou v podstatě tři systémy zahradních drtičů.

Jde o to, co potřebujete zpracovávat. Pokud čisté dřevo na palivovou štěpku, pak nejlepší je válcový. Pokud to má být proutí, ale mírně znečištěné nebo s listím, pak je lepší s rotačním nožem (ale ať je to druhá nebo třetí generace s tangenciálním směrem ostří). Na zahradní odpad silně znečištěný zeminou nebo dokonce s kamínky je pak použitelný pouze kladívkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.13 (?), 8.1.2014 22:16

Od známého jsem dostal válcový (na rozebrání, prošel povodní, Parkside).Po rozebrání, promazání a složení zpracuje i větvičky o průměru sirky. Jde o to, aby byl přítlačný šroub namazaný a snadno se s ním regulovalo. Brousil jsem to jen pilníkem a na běžné zahradní potřeby úplně postačí.  Výhodou je, že si vtahuje větve sám a práce se tím urychlí. Používám jej jen na likvidaci větví po prořezávání stromů, abych je nemusel někam vozit či k nelibosti sousedů pálit a jsem plně spokojen. Jen by mohl být silnější, zpracuje větve tak cca 3 cm - to je dáno velikostí vstupního otvoru-  a samozřejmě mokré. Za sebe bych doporučil válcový, tak kolem 3 Kw. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.91 (?), 9.1.2014 9:10

To jsme my chlapi.Vy jste dostal peníze a tady se už řeší jak to nabrousit a čím to rozebrat.Můj první štěpkovač byl český z mnicho... Byl krásný akorát že jsem to do něj cpal a jak jsem přestal tak to zkončilo.Šel jsem do MF a koupil jsem za 10 tisíc??  válcový.Ten má dodnes.Kotoučový s nožíky jsem jim nechal jako protiúčtem.Byl jsem naivní a myslel si že mi odečtou mnoho.Naznal jsem jejich postup.Stačila by snad stará sekačka s pračky a pod.Motoru škoda.           Teď k tomu válci.Nikdy bych ho nebrousil pilníkem.Pokud ho umím vyndat a je to za 5 min. tak ho dám nabrousit.Pak se to přeci seřizuje, že utahujete a hned jak vám do dlaně spadne hliníková špona, tak je to známka, že jste na těsno.Tak by to mělo nejlíp krájet.Jenže se může stát, že vám válec hodí, je nasazen do převodovky tak, že vypadne.Takže volněji na šestihranu.Jak tedy hodí tak strouhne v hliník.desce 2 desetiny a zese by jste mohli seřizovat.Až by jste ji ustrouhali..Drcenou štěpku, která je jak píšete někdy naštípaná hadice(podle dřeva a suché /mokré)Tak ta se v záhonech/cestičkách rozloží..3cm a více klidně pořežu a spálím v kotli Přeci se to i lépe skladuje.Rada? Kupte si válcový, cena kolem 3.9kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.1.2014 9:53

Ten starý český z... chovic mám doteď. Když byly poprvé otupené nože tak mi v MF vyvrátili své předchozí tvrzení, "že tam mohu dávat listí i s nalepenou hlínou a afrikány i s kořeny,... a že prý broušení nezajišťují, otupení není reklamační závada" a tak jsem odešel s novým ND za 250,-Kč. Ve výprodeji Tesco jsem později viděl náhradní nůž za 20,-Kč, tak nyní mám 3ks. Když je všech 6 ostří tupých, protáhnu to bruskou a je zase na rok/dva nabroušeno (pro výměny). Kvůli tomu, že ve větší míře nemůže drtit břečťan a jiné potvory s kořínky a pískem jsme pak pořídili kladívkový, kterým se dají míchat i substráty (naházíte borku, listí a kompostovanou štěpku - vypadne jemný květinový substrát). Nakonec došlo i na nákup tichého, ale výkoného válcového. Každý z nich má svou práci a dostatečné využití, tak není důvod se jich zbavovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.239 (?), 9.1.2014 10:12

Děkuji vam pánové za vyčerpávající odpovědi koupím tedy válcový.Mám jen jednu 40let starou třešni a jabloňku i ženu vlastním.díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 9.1.2014 12:49

Aky je to kladivkovy drvic? Kladivko mam, ale zrovna old shutterhand nie som... toto by asi nefungovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika