Jaký kultivátor



host - 234.140 (?)
1.3.2013 9:05

Pane Zahrádkář od Plzně,

PROČ se bojíte, že varina už je příliš těžká?

Čemu to vadí?      Dík.     ___pooh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 15.53 (?), 26.2.2013 11:11

Děkuji za reakce. Koukám, že ten Staufčík vypadá velice bytelně, robustně, že určitě bude šlapat na paty varině co se týče kvality. Ještě jednou děkuji   Zahrádkář od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.34 (?), 27.2.2013 12:24

Dobrý den, chci se zeptat odborníků, zda je lepší kultivátor Vari IV. za akční cenu 35000 anebo Jikov systém expert Robi 156 H. Prosím o vaše názory, varina má těžkou převodovku DSK 317, ve v ní nějaká výhoda? Děkuji za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.140 (?), 27.2.2013 15:12

Dobry den pán.29.34, aj ked sa nepovazujem za odbornika, doporucujem Vam, nevahajte, BERTE VARI IV! Dlhe roky o.i. pouzivam DSK317 na cinnosti na ktore je urcena a jej hmotnost mi nevadi, skor naopak. Napr. pri orani je vacsia hmotnost vyhoda, pri tahani voziku tiez, pri rotavatorovani tiez, dokonca niekedy pouzivam pri rotavatorovani s Vari pridavne zavazia na plnu dlzku tyce, aby bol rotavator tazsi - potom nemal problem ani s vyschnutymi ilovymi hrudami a to bol teda mazec!  A ked je pôda meksia, tak jednoducho zhodim zavazia a povytiahnem brzdiacu motycku a je to. Ked som videl ako susedovi skakal Robik pri rotavatorovani iba na korenoch kukurice (lebo bol lahky a slaby) tak som si uvedomil silu Vari, ktory si taketo prkotiny ako su kukuricne korene ani  "nevsimne".    ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 25.2 (?), 27.2.2013 17:08

Osobně by jsem šel do Vari IV, zcela určitě se to na zahradce uplatni samozřejmě zaleži na zpusobu prace s nim.DSK 317,je vyborna a pro zahradkaře dostačujici převodovka.Doporučil by jsem 2+1 uplně stači 3+1 je zbytečnou trojku jsem u ni za deset let použil pouze vyjimečně.Velky rozdil mezi Vari, Jikovem nebo B+S neni.Jedina firma ktera mne zklamala je Mountfild a jsem rad, že jsem se ji vyhnul.Jejich koncepci nezatracuji, hodi se pro chataře a zahradkaře pro rekreačni lehke prace, Vari a B+S jsou pracanti už i pro zahradnictvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.188 (?), 27.2.2013 19:12

Trojku radim dost casto kdyz se potrebuji s vleckou nekam dal presunout. Kdo se nepotrebuje presouvat na delsi vzdalenost, tomu 2+1 bude stacit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.155 (?), 1.3.2013 8:41

Dobrý den, koukám, že většina z Vás doporučuje varinu. A má někdo doma starý kultivátor od Jikovu systém Robus? Zajímalo by mě, kolik tento kultivátor váží. já totiž se bojím, že varina už je příliš těžká. Zahrádkář od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 1.3.2013 9:05

Pane Zahrádkář od Plzně,

PROČ se bojíte, že varina už je příliš těžká?

Čemu to vadí?      Dík.     ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.155 (?), 1.3.2013 9:37

Dobrý den. Já jsem si myslel, že ovládání kultivátoru o té hmotnosti bude těžké- ale předesílám, že s touto prací nemám zkušenosti a proto se mohu mýlit. Dále jsem chtěl zkultivátorovat půdu ve skleníku, a myslel jsem, zda ta hmotnost nebude na obtíž. Pořád si vybírám mezi tou varinou a jikovem 156 H. Je jasné, že jikov je příjemnější cenově, ale mě jde nejen o cenu, ale i o kvalitu práce apod. Možná se najdou lidé, kteří si budou myslet, že na zahradu jsou obě možnosti příliš drahé, ale myslím si, že nemá cenu dělat v tomto segmentu kompromisy a je lepší jít za kvalitou. Proto jsem ten výběr takto zůžil a teď váhám. U nás je středně těžká zem, i když já to napřed zrýpu, aby kultík měl snažší práci. Zahrádkář od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.140 (?), 1.3.2013 13:01

Dobry den p.Zahrádkář od Plzně, robim s rotavatormi VARI (a nielen Vari) cca 15 rokov a na znacne velkej rozlohe zahrady. Vzdy som sa menej narobil so silnejsim a tazsim rotavatorom, ako s lahkym, pretoze silny stroj sa sam "vypořádá" s pripadnymi problemami (koren, kamen, ujazdena ilovita poda, zabudnute naradie, a pod.) Lahky rotavator skáče ako opica a prenáša tym všetky razy do rúk obsluhy. Ruky potom brnia a chrbat boli...  

Toto ilustruje prihoda kolegu, ktoremu švagor pokazil Varinu, a dal tam Robika. Na vysusenej vytvrdnutej pôde skakal lahky rotavator tak, ze sa s tym prakticky nedalo robit, To naštvalo kolegu do takej miery, ze robika chytil a hodil za plot do buriny(=plevelu) - kolega je kus chlapa. Pracu dokoncil motykou a rylom, dovtedy kym sa varina neopravila.

Rovnako lahky rotavator vyzaduje castejsie korekcie smeru (zase rukami obsluhy) a ani vysledok prace nie je taky kvalitny ako kvalitne to urobi tazsi rotavator. S Vari rotavatorom robievam tazke prace (v suchej ilovitej zemi hlbkova priprava na zemiaky(=brambory), rozrabanie stareho travnika na ornu pôdu napriamo -bez preorania traktorom, kopanie meter hlbokych a mnoho metrov dlhych rýh pre potrubie a káble), ale robievam aj jemne prace rozrabanie kyprej pody vo foliaku, kde o.i. je radenie spiatocky variny na nezaplatenie, lebo sa tam musim krutit jak nevesta na svadbe :-)  

V ziadnom pripade, ani vo sne by ma nenapadlo zrypavat, alebo inak predrabat podu rotavatoru, robim to presne naopak, rotavator Vari si to odmaká ako prvy.  Mimochodom, prave Vari prevodovka, ktoru pouzivam na rotavatore je stará uz mozno 30 rokov, lebo uz som ju lacno kupil ako staru, silno pouzivanu a bezi bez poruchy (ak neratame za poruchu, ze som v zlozitej situacii zlomil radiacu paku a ulomil brzdiacu motycku o koren orecha - stacilo zavarit a hotovo.)  Snad vam to trochu pomoze pri rozhodovani.   ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.155 (?), 1.3.2013 14:07

Děkuji Vám za reakci, je pro mě velmi cenná a přínosná, utvrdilo mě to v rozhodnutí dát přednost varině, neboť s tím zpětným chodem máte pravdu a celkově je ta Varina lepší. Děkuji vám moc za vaše názory a čas a ať se na zahrádce dílo daří. Zahrádkář od Plzně 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika