Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den p.Zahrádkář od Plzně, robim s rotavatormi VARI (a nielen Vari) cca 15 rokov a na znacne velkej rozlohe zahrady. Vzdy som sa menej narobil so silnejsim a tazsim rotavatorom, ako s lahkym, pretoze silny stroj sa sam "vypořádá" s pripadnymi problemami (koren, kamen, ujazdena ilovita poda, zabudnute naradie, a pod.) Lahky rotavator skáče ako opica a prenáša tym všetky razy do rúk obsluhy. Ruky potom brnia a chrbat boli...  

Toto ilustruje prihoda kolegu, ktoremu švagor pokazil Varinu, a dal tam Robika. Na vysusenej vytvrdnutej pôde skakal lahky rotavator tak, ze sa s tym prakticky nedalo robit, To naštvalo kolegu do takej miery, ze robika chytil a hodil za plot do buriny(=plevelu) - kolega je kus chlapa. Pracu dokoncil motykou a rylom, dovtedy kym sa varina neopravila.

Rovnako lahky rotavator vyzaduje castejsie korekcie smeru (zase rukami obsluhy) a ani vysledok prace nie je taky kvalitny ako kvalitne to urobi tazsi rotavator. S Vari rotavatorom robievam tazke prace (v suchej ilovitej zemi hlbkova priprava na zemiaky(=brambory), rozrabanie stareho travnika na ornu pôdu napriamo -bez preorania traktorom, kopanie meter hlbokych a mnoho metrov dlhych rýh pre potrubie a káble), ale robievam aj jemne prace rozrabanie kyprej pody vo foliaku, kde o.i. je radenie spiatocky variny na nezaplatenie, lebo sa tam musim krutit jak nevesta na svadbe :-)  

V ziadnom pripade, ani vo sne by ma nenapadlo zrypavat, alebo inak predrabat podu rotavatoru, robim to presne naopak, rotavator Vari si to odmaká ako prvy.  Mimochodom, prave Vari prevodovka, ktoru pouzivam na rotavatore je stará uz mozno 30 rokov, lebo uz som ju lacno kupil ako staru, silno pouzivanu a bezi bez poruchy (ak neratame za poruchu, ze som v zlozitej situacii zlomil radiacu paku a ulomil brzdiacu motycku o koren orecha - stacilo zavarit a hotovo.)  Snad vam to trochu pomoze pri rozhodovani.   ___pooh.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika