Jaký koupit křovinořez?



host - 229.91 (?)
29.1.2008 15:24

Já k tomu asi tolik. Zavěste na sebe křov. zavřete oči to pro jasnou ilustraci, natočte se z křov. do prava, nebo doleva, jestli jste levák a ted se z mašinou otočte na opačnou stranu. Víte proč ty zavřené oči? Vy kolikrát nevíte co se vám pod trojzub, nebo nůž dostane, a už vů bec ne zdali to vezme nabroušená  špice. Takže pokud narazí nevybroušené rameno trojzubu do čehokoliv, bude to urážet. Mimochodem, už delší dobu používám nože broušené po celé délce, trojzub je zbytečně těžký. Psal jsem o tom v předcházejících příspěvcích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 151.203 (?), 21.1.2008 22:23

Myslím si, že se ohledně krytů neshodneme. Nicméně na kotouč vidím i s krytem.  Při práci skutečně křoviňák jede skoro na plný plyn. Bez pardonu, jinak se nic neudělá. Pařez po velkém stromu je možné vidět, ale množství pařízků po trnkách, hlozích, malých doubků a dalších náletových dřevin je vidět ve vysoké trávě až když z nich létají třísky nebo když je třícípák vyrazí ze země (tak dva až tři roky po vyřezání, když odehnijí kořeny). Nejvíc ran kamením, pařízky apod, dostávám na krk, bradu a do síťky. na nohách to poznám, když se převlékám, ruce ty hodně boleli po vikvi. Hlavně levá ruka a potom zas krk a brada, kterou nekryje siťka. Malý křoviňák když s ním klepnu do drnu (vysekáváme i trstnaté ostřice, které maji trs do poloviny kolen a tam se občas člověk splete) jen odskočí. Silný mne dokáže otočit o 180 ° a nebo i když blbě stojím shodit, protože ztratím stabilitu. Ve stráních si stači jen sednou na zadek a počkat až se dokloužu a hlídat nohy aby nevjely do kotouče v případě, kdyby se křovinořez vyháknul. Třícípák v tvrdé trávě musíme brousit prakticky každou nádrž, jinak zas je to dřina. No a zatím přes veškeré hrubé zacházení, hlavy zatím drží.  Když sečeme ve vodě, tak zas jakmile vjede nechtěně kotouč do vody, je to sprcha zpravidla vody  s blátem. Proto je leší více hrotý kotouč než třícípák. A vosy jsou potvory. Hlavně ty co jsou v zemi. My ale zas naopak sečeme v lehkém oděvu, abychom se rychle vysvlékli a vyklepali je z kalhot . V jižních stráních na plném letním sluníčku se nedá moc oblékat. Jenom do sebe lít litry vody a minerálek. Zhruba máme spotřebu na jeden litr benzinu, jeden litr vody. Co se vypije večer se už nepočítá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 21.1.2008 23:28

Já si myslím, že vás to tak ohazuje, bude tím trojzubem. Máte tam 30cm, nebo 35cm? Použil bych ten menší, křov. s ním nebude tak zápasit. Máte asi nabroušené jen vrchy trojzubu. Nabruste každý zub po celé délce, mělo by se to zlepšit. Mužete zkusit i něco jiného než trojzub. Tak silný křov. si s nožem poradí lehce. Ten nuž je asi 6cm široký, délka 35cm a tlouštka ocele asi přes 2mm. Měl by se dát objednat u Stihlu, vyrábí to němci ne čistě Stihl. Nuž je lehčí než trojzub a je broušený po celé délce. Stihl vyrábějí nuž, tlouštka 1,5mm to je to pravé, ale délka jen přes 20cm a to je na nic. Při jeden a pul mm, nejsou skoro žádné vybrace, hned to reaguje na plyn, tak jen přidáváte dle potřeby. Prakticky nic od něj neodletuje, no má min. odpor. Já si sítku u přilby stahuju jen občas, proti slunci přes ni špatně vidím a s brýlemi už vubec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.203 (?), 28.1.2008 22:13

Používám trojzub jaký doporučuje výrobce. Brousím jak doporučuje výrobce - tedy břit trojzubu a ne celý. Ty boky brousit dle mne je hloupost. jednak se zeslabuje masiv  trojzubu, což je maličkost, ale hlavně seče se se špičkou.  Podle délky ostří (ostré špičky)  taky zabírám. I tak je na křoviňáku někdy tolik posečené masy, že se skoro nedá odtáhnout doleva na řádku. Když je horší terén, nebo je tam víc kamení, pařízků po křovinách a stromech beru už obroušené trojzuby, ale práce jde zas trochu hůř.  Je to ale pohodlnější, když nůž narazí do pevné překážky. Zkouším teď štěpkovací nůž. Na řadu prací je vyborný - zejména na ostružiní, polehlé rákosí a buřeň, nižší křoví, ale chce se s ním naučit pracovat. Jinak ještě používám myslím osmizub (o struně a pilovém kotouči nemluvím). Jenže ten nemá ten výkon co trojzub.  Více méně teď ho nasazuji jen při sečení ve vodě - nehází tolik vody do obličeje když se do ní dostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 9:30

Když si vezmete obyčejnou kosu, také nesekáte jen špičkou. Jinak at se Vám daří. P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 29.1.2008 11:23

Mezi křovinořezem a kosou je dost velký rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 12:31

Špička trojzubu je asi 4cm, zbytek kolem 8cm, záleží na průměru kotouče. Otáčí se mě celý trojzub, pokud vybrousím celou délku, sekám i celou délkou. Pokud ne, 4cm sekají, zbylých 8cm uráží. Přirovnání k běžné kose bylo na místě. Pokud zajedu kosou do trávy, žne celá nabroušená část kosy, ne jen špička. trojzub který se otáčí také zabere celou délkou, nebo se Vám otáčí jen špička? A vlastně v tom předchozím příspěvku, jsem naznačil že pokud část tupého nože naráží, a neseká, může to být důvod většího odletu sekaných částí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 29.1.2008 12:44

Myslím, že opravdu seče jen špička, než se k trávě dostane středová část kotouče ,tak je tráva  useknuta špičkou. Pokud jsou otáčky kotouče jen 1000 ot/min, pak při průměru kotouče 30 cm, je obvodová rychlost cca 15 m/s. Nevím jaké jsou otáčky motoru, ale asi to bude těch tisíců několik, minimálně 2000 - 3000, pak by obvodová rychlost byla aspoň 30-50m/s,  to znamená, že jestli vy máváte křoviňákem rychlostí cca 1 m/s , tak se nemůže stát, že něco sekáte středovou částí kotouče. Vždy než se k trávě dostane střed je useknuta krajem.  

Ty vypočty jsem udělal jen tak orientačně z hlavy, ale tak pro představu to snad stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 15:24

Já k tomu asi tolik. Zavěste na sebe křov. zavřete oči to pro jasnou ilustraci, natočte se z křov. do prava, nebo doleva, jestli jste levák a ted se z mašinou otočte na opačnou stranu. Víte proč ty zavřené oči? Vy kolikrát nevíte co se vám pod trojzub, nebo nůž dostane, a už vů bec ne zdali to vezme nabroušená  špice. Takže pokud narazí nevybroušené rameno trojzubu do čehokoliv, bude to urážet. Mimochodem, už delší dobu používám nože broušené po celé délce, trojzub je zbytečně těžký. Psal jsem o tom v předcházejících příspěvcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.91 (?), 29.1.2008 15:38

Ještě dodatek představa sekání špicí může platit pro zahrádku, kde ve volném čase budu kousíček po kousíčku trávu odsekávat. Ale ne pro les! Vy vůbec  nevíte do čeho ten trojzub narazí a jakou částí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 29.1.2008 15:43

Celou plochou může sekat jen při pohybu nahoru - dolu. Při pohybu levá - pravá seká opravdu jen špička (na šířce záběru nezáleží).. Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika