Jakou techniku na sečení trávy



host - 223.69 (?)
16.6.2021 16:34
2000 m2 není tak moc. To je práce na jedno odpoledne i s posezením u kafe. Půjčte si bubnovku a vyzkoušejte si ji. S mulčovačem budete mít na zahradě jen bordel. I mulčovač si můžete půjčit v půjčovně. Vlastní zkušenost je lepší než tisíc slov.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 18.230 (?), 15.6.2021 10:13, zobrazeno: 1805x

Dobrý den, zdědila jsem domek se zahradou o rozloze 3.150 m2, navíc nepravidelného tvaru. K původnímu obdélníku 27 x 43 m rodiče před lety připojily do tvaru "T" další 100 m dlouhý lichoběžník o šířce 11 a 28 m. Celý život moc ráda zahrádkařím, ale co je moc, to je moc. Ocitla jsem se nyní v situaci, kdy manžel vážně onemocněl a s údržnou pozemku si převážně budu muset poradit sama, chtěla bych Vás proto požádat o radu s koupí vhodné mechanizace, kterou by zvládla obsluhovat i žena. Ještě upřesním, že pozemek je v mírném svahu: 5-6 %, trochu víc drnovatý (ale to časem vylepšíme), je tedy vlhčí, na jaře a po deštích se na něm o něco déle drží voda.Úplně nevim jestli bych zvládla sečení bubnovou sekačkou, o nasušené seno navíc nikdo v okolí nemá zájem... možná by byl lepší zahradní traktůrek či rider, jen netuším jaký volit typ s ohledem na tvar a rozměry pozemku (aby se s ním dobře manipulovalo). Zatím provizorně "drandím" s menší zahradní sekačkou a je to náročné. Děkuji předem za Vaše názory a podněty. Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 15.6.2021 16:55
Na tak velkou plochu asi opravdu nejlíp bubnovou sekačku. Nějakou menší zvládnete hravě. Posekanou trávu nesušit, ale hned shrabat a kompostovat. Za den hotovo a na měsíc vystaráno. Bubnová sekačka se na zkoušku dá za pár korun vypůjčit v půjčovně. Traktůrková sekačka je jen na nízkou trávu, vysokou neposeká, takže byste musela jezdit a sekat v podstatě pořád, stejně jako s malou sekačkou. To s bubovkou nehrozí, s tou na sekání myslet nemusíte, poseká cokoliv, takže pokud budete chtít udělat něco pro přírodu, stačí posekat dvakrát ročně, jako to dělali naši předkové. Ušetříte sobě práci, hmyz ocení prostor k životu a sousedi ticho.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.197 (?), 15.6.2021 21:44

Bubnova sekacka je vhodná na seno. A sklízet pokosenou trávu je docela dřina. Ja doporučuji mulčovač. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.230 (?), 16.6.2021 10:00

Právě. O případný odkup části pozemku nemá nikdo zájem (je k němu komplikovaný přístup, vede nad ním el.vedení... zkrátka se nikomu nehodí). Je pravda, že zhruba třetina plochy přiléhá přímo k domu - na této části máme nějaké záhonky, jezírko skleník a proto tuto část budu pravidelně sekat nakrátko běžnou zahradní sekačkou. Jde tedy o údržbu zbylých cca 2000 m2, to víte, že by mi asi bylo nejbližší občasné mulčování vyšší trávy, abych nemusela otravovat kraválem sousedy každý týden, nemám ani tolik času a fyzické síly ubývají... ale vůbec nemám ponětí po jakém stroji bych se měla poohlédnout. Moc děkuji za Vaše příspěvky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 16.6.2021 12:34

Oni si někteří radící neuvědomují, co dokáže tráva. Ale když je deštivý květen a teplý červen tak má bezproblémů 150 cm výšky a je jak les. Aby to nenastalo, musela byste tam květen červen rejdit každý týden a ne s nějakou pidi mašinkou. Já jinou radu nemám, protože vím, co je to za starost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.81 (?), 17.6.2021 15:39

Přesně tak. Já sekám část louky abych prošel k hlavnímu el.jističi a nebrodil se klíšťaty. Zhruba jednou za 14 až 21dní. Dle četnosti srážek už s tím má nekdy 4k sekačka problém. Nicméně bych asi koupil traktor (nějaký do 40tis. Kč)a zvednul si listu a jednou za měsím bych to bez koše projel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.69 (?), 16.6.2021 16:34
2000 m2 není tak moc. To je práce na jedno odpoledne i s posezením u kafe. Půjčte si bubnovku a vyzkoušejte si ji. S mulčovačem budete mít na zahradě jen bordel. I mulčovač si můžete půjčit v půjčovně. Vlastní zkušenost je lepší než tisíc slov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.61 (?), 16.6.2021 23:29

Záleží na Vaší povaze, vztahu k majetku, zdravotním stavu, případně i na tom, jak se k tomu staví případní  Vaši potomci atd. Já bych spíše než prodej (pozemky budou mít vždy hodnotu) zvažoval velkorysý pronájem - rodině s malým dítětem, se vztahemn k zahrádce, ať si tam postaví třeba karavan, umožnil bych jim odběr vody a elektřiny přes nějaké měřiče, ať si tam udělají záhonky atd. Je to samozřejmě riziko, ale zase naděje na nové přátele a obohacení Vašeho života. I ten prodej má svá úskalí - můžete získat nepříjemného souseda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 15.6.2021 19:14

Mechanizace není řešení. Řešení je prodat louku. Rozdíl mezi taktikou a strategií (ruské pojetí) Mám krávu, která denně dává 50 l mléka, které nepotřebuju. Taktika: vylít mléko. Strategie: zabít krávu. Prodejte louku (zda ji někdo koupí je otázka), jinak se udřete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 51.145 (?), 22.6.2021 10:07

Za mě mohu doporučit nějaký rider od Husqvarny s muločováním, já mám konkrétně model R216 AWD, vyjede toho mnoho, vlhký povrch také není většinou problém, vyzužívám i v zimě na hrnutí sněhu na dvoře a to bez řetězů. Sekám s tím jak kolem našeho penzionu, tak i například u soudeda, zahrada cca 4000m2, tuhle plochu jsem schopnej posekat za cca 3-4 hodiny dle výšky a hustoty trávy. Jedinou podmínkou je nenechat trávu extra přerůst, jinak je to trochu trápení, zvládne to i vyšší trávu, ale ideál je sekat jednou za 10 až 14 dní, dle počasí, a jak rychle tráva roste a taky jakej je požadavek na kvalitu a výšku trávníku. Nikdy z toho nebude "angličák" ale za mě dostačující a hlavně neřeším vyvážení trávy a kompostování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika