Jakou sekačku z těchto tří favoritů?



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
17.4.2013 15:30

Plastu od solidního výrobce bych se nebál, sám vlastním alko s plastovým šasi již více než 10 let. Slíbil jsem si, že až odejde, nebo se začne sypat, koupím novou. Zatím mám smůlu, několkrát jsem "sekal cihlu" na kameny jsem najel nepočítaně, šasi i sekačka drží..Zatím jsem jen měnil olej a svíčky a jednou ěmnil startovací lanko..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 17.4.2013 15:30

Plastu od solidního výrobce bych se nebál, sám vlastním alko s plastovým šasi již více než 10 let. Slíbil jsem si, že až odejde, nebo se začne sypat, koupím novou. Zatím mám smůlu, několkrát jsem "sekal cihlu" na kameny jsem najel nepočítaně, šasi i sekačka drží..Zatím jsem jen měnil olej a svíčky a jednou ěmnil startovací lanko..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.64 (?), 11.4.2013 20:48

Já jsem jednznačně pro Hondu. Mám Hondu HRX dvaroky doma. Poradí si i s mokrou trávou, všechno posbírá a je strašně tichá. Doporučuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.208 (?), 13.4.2013 3:23
Pokud je ve výběru honda, není důvod se dále ptát.Alko nejde s ostatníma dvěma srovnávat, ta stiga je podstatně lepší, alko je hobík.Dejte na zdravý rozum, testy u sekaček jsou spíše o marketingu, dívejte s čím denně sekají komunálky, u nás mají hondy a stigu, vedle jen stigy.Nějaký půlhodinový test je k smíchu, bez ohledu kdo vyhraje, pročtěte si kritéria a čas testu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 104.199 (?), 14.4.2013 18:24

Všetky tieto stroje patria do premiovej triedy.Všetko je o preferenciách majiteľa.

 Honda - + dobrý motor, dobré chassis

           - cena spotrebného materiálu a nd

 Stiga - +dobrý motor, dobré chasis

            - málo servisných miest /záručných/

Al-ko   + dobrý motor a chassis

           - platí to čo pre stigu

  Ja by som vyberal asi podľa motora.Neviem si pomôcť ale mne viacej sedí Briggs. Takže Al-ko.Motor je jednoduchší a blbuvzdornejší.Má lacnejší spotrebák a nd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.64 (?), 15.4.2013 14:14

Honda je sice cenově výš, ale ze skušenosti z našeho servisu mohu říct, že nebudete mít moc důvodů jít s Hondou do servisu, takže se ta cena ankonec srovná v porovnání s konkurecí, kde se chodí servisovat častějí a logicky se musí pak víc platit. montik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.64 (?), 16.4.2013 13:53

Přesně tak, profící používají hlavně sekačky Honda. Ale důležité je napsat, že i spotřebitelská série Hondy je držák. On je rozdíl oproti těm Stigám a Alkám už v provedení Honda plech/ocel ostatí většinou plasty. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 104.199 (?), 16.4.2013 18:08

A takýto ľudia tu rozdávajú rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.135 (?), 16.4.2013 20:54

Dobrý večer,

Pepo nezlobte se, ale říkáte tady trochu bludy. Dnes již řada více či méně renomovaných výrobců nabízí materiálové alternativy skeletu (šasi) svých sekaček, tj.ocelový skelet, případně skelet hliníkový (slitinový) a Honda (ale i někteří další) pak k tomu ještě plast. V případě HONDY myslím že se jedná o velmi odolný plast s názvem Polystrong. Každý zákazník si tak může vybrat sekačku podle svých představ a finančních možností. Já osobně jsem od roku 2004 do roku 2012 používal Hondu HRX 476 s plastovým skeletem, který dle prodejce mě měl přežít a snad i proto a zejména pak pro další techniké vlastnosti a vymoženosti jsem si ji v únoru 2004 za 23 tis.Kč koupil, když před tím jsem asi 14 let sekal elektrickou sekačkou z Mountfieldu za cca 5 tis. Kč bez pojezdu. Zaplať Bůh, skelet Hondy mě nepřežil, protože kdyby tomu tak bylo, tak bych tenhle mail už nepsal.  Kč. Ale výjímka potvrzuje pravidlo a v prvním roce provozu Hondy jsem v trávě nožem chytil kámen, který vyrazil ve skeletu v dráze nože kus plastu o rozměru rovnoramenného trojůhelníku cca 3x3x4cm. Jinak se tehdy dál už nestalo celkem nic. Po 8 letech provozu mě při sečení najednou začal o skelet výrazně škrtat nůž a při bližší prohlídce jsem zjistil, že v místě vrcholu vyraženého plastu skelet praskl a prasklina se táhla napříč přes vyhazovací kanál. Koupit nový skelet na 9 let starou sekačku Honda ze zřejmých (cenových) důvodů je nesmysl. Prodejce Hondy mě nabízel opravu  svařením plastového skeletu, které ale dle některých opravářů příliš velké záruky životnosti neskýtá, protože skelet je dost namáhaný. Protože krom toho v té době také začala "odcházet" převodovka pojezdu (rokluzoval pojezd) a opotřebovala se spojka rotostopu, "poševcoval" jsem sekačku vlastními silami a ještě jsem s ní dosekl loňskou sezonu. Na sezonu letošní jsem musel kopit sekačku novou. Proti Hondě nemám výhrady žádné, Dobře startovala, měla malou spotřebu, dobře sekala,  sbírala a zdvojeným nožem i dobře mulčovala. Ale po 9 letech je na ní použitelný snad už jen ten motor.

Koupí nové sekačky jsem se vrátil k "plechovce" Čínské provenience s motorem OHV od firmy Kohler (USA) se slušným kroutícím momentem. Před koupí jsem pročetl mnoho uživatelských recenzí, sekačku jsem si u dovozce pro ČR ve Smiřicích detailně prohlédl a zejména pak moje žena si tam prakticky vyzkoušela, zda ji nastartuje. Sekačka nemá rotostop, má bytelný nůž a její startování je přece jen o něco fyzicky náročnější, než tomu bylo u Hondy s rotostopem. Kupoval jsem ji u stejného prodejce v Náchodě,  který mě prodal kdysi Hondu a ten mě jako stálému zákazníkovi na tuhle Čínu dal ještě i menší slevu a tak ji mám za cca 8.800,-Kč. Tahle sekačka o záběru 50 cm váží 38 kg, skelet je bytelný plech, nůž je opravdu masívní s poctivými odhazovacími lopatami a vše je poctivě šroubováno. Náhradní díly jsou v přijatelném dosahu a za cenu poměrně příznivou, což se o Hondě zcela říci nedá. A když by se něco stalo se skeletem, je to plech a ten se dá skoro vždy a poměrně snadno spravit. Absence rotostopu mě bude trocu mrzet, ale za tuhle cenu, proti Hondě skoro třetinovou, bude-li jinak všechno spolehlivě fungovat,  si myslím, že ho oželím.

Přeji všem pěkný večer a brzy jen dobré pocity při sečení letošní trávy s technikou, která vás nebude trápit a bude vám dobře sloužit           a vyhovovat.           Mirek P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.64 (?), 17.4.2013 12:00

MIrku, ale ta Honda Vám vydržela poměrně dlouho. Je dost možné, že jiné sekačky by tak dlouho nedržely. S tím skeltem a kamenem mě to až tak nepřekvapuje, viděl jsem a syšel jsem o důsledcích kamene vyhozenýmo nožem pár nepříjemných přihod a zranění a věřím, že v nějakém exponovaném místě to prostě šlo ven. Ten skelet by měl něco vydržet, takže je ještě otázka skladování a přezimování té Vaší staré Hondy. Jestli tomu v zimě nemohl uškodit mráz nebo napopak nějaké zahradní chemie třeba. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.49 (?), 17.4.2013 13:59

Mám přes rok Stigu 55 SQ Turbo, motor BS, seču s ní necelý kopcovitý hektar, půlka z toho přerostlá tráva a tu sekačku nezastaví snad nic. Vlhkou či mokrou trávu hůř sbírá. To je asi jediná nevýhoda, jinak jí nemám co vytknout. Funguje na jedničku a v pokud budu kupovat zahradní traktor, tak se opět obrátím na Stigu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika