Jakou sekacku na hodne vysokou travu na suseni



snedro - (10) - 12.27 (?)
5.6.2008 21:21

Na vysokou trávu (není problém 1,20m) bych zvolil stroj Perla s motoremB/S používáme jí třetím rokem a naprostá spokojenost! Když nechcete řádkovat, jednoduše nenasadíte řádkovací plachetku.Provedení je kvalitní ocelová kola pogumovaná s šípovým vzorem stálý náhon na obě kola, malá spotřeba,3nože buben na kvalitních ložiskách které jsou standartní a stojí pár korun Je to kvalitní stroj potřebuje jen minimální údržbu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 2.6.2008 10:09
Já mám Dakra, používám na něho Hondu. Problémy žádné. Ale třeba známý ji hned odrovnal - novou ji použil bez oleje v převodovce, další měl problém s pojezdem - neuměl si seřídit lanko - tak načal i plastová kola, protože mu to přeskakovalo. Je to bezproblémový stroj pro obsluhu, která má základní znalosti v takové technice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.198 (?), 3.6.2008 12:50

Jop, to s tou sulkou je presne to co jsem si myslel... Fotky kdy slecna sedi na sulce ve svahu kolem je pohazena nejaka trava a slecna se usmiva jak Filip na horke jelito beru jako propagandu. No nic, tak to budu muset odchodit :o) Pokud jde o ty plastove prevodu u DAKR - proti gustu zadny disputat... ja osobne jako strojar bych to tam nechtel. Mno a jeste jedna pripominka: cenova politika. Zkousel jste nekdo udelat si rozvahu cena stavebnice (napr. DAKR) proti jedno-ucelakum? Ja osobne potrebuju: - sekat (Panther FD-2 buben + nastavec na mulc) - frezovar snih - výhledově sem tam neco poorat a zkultivovat - zatim neni aktualni At jsem pocital jak jsem pocital nikde jsem vsude proklamovanou vyraznou usporu financi proti jednoucelakum nevidel. Takze, prestoze jsem zatim Pathera (do budoucna) uplne nezavrhnul, koupil jsem momentalne sekacku s kosem za 13 000,- na zimu koupim frezu za 11 000,- a uvidim do budoucna jestli uzivim tu bubnovku. Pro zajimavost - ta sekacka ma stejny motor B&S jako se prodava u DAKRu na stavebnici. Zatimco cela sekacna me stala 13 tis. tak pouze motor u DAKRu stoji 16 200,- + riditka 3 760,- To me trochu nadzvedlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.54 (?), 5.6.2008 8:01
To určitě ne, na sekačky se dává intec edge, což je levnější provedení bez filtru oleje.Hlavně je nutné si uvedomit že motor intec na stavebnici je provedení profi, které má filtr oleje a těžší setrvačník.Navíc nepoužívá brzdu pro zastavení ale vypínač zapalování.Je vybavený odstředivou spojkou.Kam se na něj hrabe honda gxv!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 5.6.2008 10:45
Jen pro představu - měl jsem možnost v roce 1995 koupit sestavu Vari - s Hondou, nebo B+S. Protože to už po několikáté předhazujete, tak já ten motor GXV160 mám pořád bez závady a pořádně jej využívám i v lese(dvoumontáže, naviják).Tento motor jsem neudusil v téměř 180cm vysoké trávě a seču vždy na plný záběr, ne na půl bubnu. Když jsem si porovnal B+S tehdy nabízený v servise, měl jsem možnost jej vyzkoušet potom u známého i u obecního úřadu, tak zkráceně - ještě, že mám na Vari Hondu. Tehdy v roce 1995 měl B+S motory, které se nedaly s GXV srovnat. Že je srovnáváte s takovým odstupem, nevím, co si o tom myslet. Jen pro porovnání kroutící momenty - GCV 160 - 11,4Nm, GCV 190 - 13,2 Nm při 2400/2500 otáčkách/min., GXV 10,7Nm. Motory B+S až series 825 mají 11,2Nm, jinak jsou to u dalších typů B+S motorů nižší hodnoty. Navíc tyto motory jsou podstatně mladší než GXV160 .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.57 (?), 11.9.2010 21:11

nepíšete jaký motor na sekačce máte, ale věřte nebo ne, není to stejný motor. Pokud na sekačce máte B&S ohv 6.5hp nemusí to týt stejný motor B&S ohv 6.5hp jaký má Panter. Co tlakové mazání a litinová vložka válce??? Jsou věci které v tabulkách NEVYČTETE!!! Tak prosím nekritizujte že je někdo drahý... Chod motoru i výkon bude podobný, neli stejný, ale životnost motoru namísto předpokládaných 700mh u celohliníkového bloku poskočí až k 2.000mh. To nejsou kouzla!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.80 (?), 5.6.2008 13:31

Budem trochu staromodný voči prispevkom v tejto rubrike, ale ja využívam od roku 1988 motorobot NDR typ E931-A02. Je to univerzalný stroj bez pridavných prevodoviek. Po jednoduchej vymene náradia, prevadzá tieto úkony : seka lištovou kosou šírky 90 cm vysku travu bez problému zahlcovania, obraca seno, má rotavátor šírky 90 cm, vyoravač zemiakov, hrobkovač,obojstraný pluh, šipové kolesá a možnosť zvyšenia váhy pridavnými zariadeniami o70 kg, na kolesá je možne nahodiť kovové obruče pre lepší zaber kôl.Jako motorová jednotka je využivaný motocyklový agregát Simson obj. 50cm3 na ktorý sú k dostaniu ND.Ostatné atypické ND je už problém zohnať.Najviac namahané kosenie (ročne som kosíl cca 4-5 ha prihnojovaných lúk a z toho okolo 25% vo svahoch nad 20 stupňov)je potrebne dôkladne nastaviť podľa popisu a použiť napr. skrutky požadovanej tvrdosti, inač sa vytratia. sán zhaňam na tento stroj vetrak z PE alebo jeho náhradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 5.6.2008 18:14

chcel som sa spýtat ako si vie poradiť, motorová jednotka JIKOV JM4-003 s tou jedno bubnovou kosačkou pripojenou j DSK316,myslim že motor má 5HP tak to by malo postačovať a asi svahy to bude zvadať lepšie ako 4 takt, mal som sice JIKOV JM4-003 ale mal som iba obyčajnu 4 kolieskovu kosačku s bočným výhozom a motor som na nu nasadzoval ale to bola pekelna kombinacia, ta sekala jedna radosť, motor miekedy fičal 3 omedzovači a na plný plyn ale išlo sa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
snedro - (10) - 12.27 (?), 5.6.2008 21:21

Na vysokou trávu (není problém 1,20m) bych zvolil stroj Perla s motoremB/S používáme jí třetím rokem a naprostá spokojenost! Když nechcete řádkovat, jednoduše nenasadíte řádkovací plachetku.Provedení je kvalitní ocelová kola pogumovaná s šípovým vzorem stálý náhon na obě kola, malá spotřeba,3nože buben na kvalitních ložiskách které jsou standartní a stojí pár korun Je to kvalitní stroj potřebuje jen minimální údržbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.191 (?), 7.6.2008 14:53

Hoši, KRONE EC 280 alebo EC 320 tieto stroje sa vam urcite nezahltia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 29.74 (?), 8.6.2008 14:43

No jo, Perla to je stroj. Ta je opravdu dobrá, navíc má i celkem povedený design.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika