Jakou sekacku na hodne vysokou travu na suseni



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?)
30.5.2008 15:00

Pokud jde o pohon, tak vari má šnekovou převodovku plus náboje s volnoběžkami. Není to sice diferenciál, ale když jsem viděl pohony u dakru - přítlačná kolečka k obvodu kol, nebo nekrytá plastová ozubená kola, tak proti tomu je šnek vesmírná technologie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 4.243 (?), 29.5.2008 8:36

Váš výběr mně ujistil, že je někdo, kdo uvažuje stejně jako já. Líza či Adála jsou jednoúčeláky stejně jako Dakr BLP 60, ale dva nože jsou asi málo i když má Dakr větší záběr. Pozná se to mj. na kvalitě strniště. Vari od letoška dává čtyři nože a celoplošný spodní disk v ložiskách a vlastně všechny dubny jsou kvalitou stejné bez ohledu na jakém stroji Vari jsou. Proti tomu Dakr dělá větší rozdíly ve "výbavě" bubnu podle toho o jakou cenovou kategorii jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.8 (?), 29.5.2008 15:12

Taky bych se při koupi těchto bubnovek zaměřil na kvalitní pohon kol převodovkou pokud to vůbec některé mají.U Vari myslím je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.118 (?), 30.5.2008 9:00

Já bych řekl, že moc vysoká a hustá tráva se těmito strojky neposeče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.57 (?), 30.5.2008 13:41

Jasná volba DAKR pokud to máte pouze na sekání trávy BL60 nejlépe Tektona a pokud chcete víceúčelový stroj např sněhovou frézu atd. tak Pantera.

U VARI je broblém s dodávkou náhradních dílů, zeptejte se v BG.

ZF Orlová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 164.183 (?), 30.5.2008 15:00

Pokud jde o pohon, tak vari má šnekovou převodovku plus náboje s volnoběžkami. Není to sice diferenciál, ale když jsem viděl pohony u dakru - přítlačná kolečka k obvodu kol, nebo nekrytá plastová ozubená kola, tak proti tomu je šnek vesmírná technologie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.198 (?), 2.6.2008 8:06

Souhlasim s temi plastovimy koly u DAKR. To je k nicemu. Jsem z Hranic a dost casto chodim do prodejny DAKR. Hodnekrat jsem uz videl ruzne nestastniky kupovat plastove kola a pastorky...

I kdyz samozrejme jde hlavne o zpusob vyuziti a zachazeni majitele.

Osobne se spise priklanim k prevodovce DAKR Panther. Uvazuji o kombinaci motor B&S Intec, řidítka přímo na motor, a sekací podvozek Panther. Vyhodou je, ze se motor muze prehodit pozdeji jinam (uvazujeme o orbe - ovsem s jinou prevodovkou) a budu na zimu potrebovat frezu.

Otazka: ma nekdo vyzkouseny podvozek Panther se sulkou? Ma to vubec silu cloveka utahnout? Osobne jsem k tomu dost skepticky... pokud nekdo ma zkusenosti, prosim, podelte se... Diky

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 2.6.2008 8:24

S Pantherem zkušenosti nemám, ale zkoušel jsem domádo sulku s převodovkou Vari+Samson. Výsledek je jednoznačný - pro převoz sekačky na místo sekání je to pomalé, sekání je se sulkou neohrabané a mezi stromky se s tím většinou skoro nedá kličkovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 3.6.2008 14:44

pro sekání se sulkou musí být připravený terén... co nejméně stromů a na koncích řádků musí být dost místa na otočení sekačky. Žádné sekání od plotu ke plotu jako mám já...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.253 (?), 2.6.2008 8:57
Plastová kola nejsou žádný problém. Chce to trochu snahy po sečení očistit ozubení. Potom se postupně stane to, že zabírají pouze vrcholy zubů z důvody nečistot a omelou se. Máme sekačku asi 10 let a zejména prvních 5 let jela hodně, v zimě jsem s ní odmetal sníh a můžu nafotit originální - tedy nevyměněná plastová ozubená kola. Ještě je třeba sledovat olej - jednou ročně - v převodovce, jinak nabroušené nože, napnutý klíňák, nafoukaná kola, a třeba za poledne a velké plochy, trávo třes se, stejně nemáš šanci!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 2.6.2008 9:49
2 J.S. Kde jste u vari (předpokládám, že máte pouze vari) přišel k nekrytým plastovým ozubeným kolům? Já je viděl pouze na dakru. Pokud mluvíme o tom samém systému, tak se přiznám, že nekrytá plastová ozubená kola vedle poháněných, cca 150 mm průměr a 5 mm tloušťka, mi připadají jako z hobby skládanky. Co s tím během sečení může udělat pár nabraných větviček, kámen, nebo prašné podloží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika