Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
3.3.2015 7:37

S tím hrabáním to ale bohužel tak bude.  Na rozdíl od předchozích přispěvatelů bych já i těch zbývajících 1100m2 pravidelně, i když třeba ne tak často, také sekal sekačkou nebo riderem. Trávu bych každé sekání nesbíral do koše, ale střídal s mulčováním. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
chrestysek - (19) - 190.83 (?), 2.3.2015 17:37, zobrazeno: 31550x

Prosím o radu ty, kteří jsou v podobné situaci a našli uspokojivé řešení. Mám chalupu s 1700 m2 travnatým pozemkem v rovině. Kolem baraku, kde si děti hrají, sekám pravidelně (cca 600m2). Zbytek plochy bych ráda řešila s co nejmenší časovou ztrátou. Nechci o víkendu travit cas otrockým sekanim části pozemku, kterou nikdo jinak nevyuziva a mam tam par stromku.  Koupit bubnovou sekačku a sekat jen třeba 2-3 x za rok (je to realne?)? Nebo koupit výkonný křovinořez, na který se nenamotá tráva? Poraďte případně prosím i konkrétní značku (v rozumne cenove relaci/vykon). Rady typu prodat, ovce/klokany apd. prosím ne :). Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.200 (?), 2.3.2015 22:03
My jsme to řešili pronájmem za údržbu.U Vás nejlaciněji posekat bubnovou sekačkou od vari, nebo silnější křoviňák od stihlu např. 360-ka na kotouč stačí.Oboje obnáší shrabání a odvoz, ale stačí 2xročně a případně potřetí max.přejet sekačkou.Cenově je to okolo 20000kč.Nebo to nechat přejet 2x ročně cepákem bez práce, tam se to nesbírá, není co, což je 3000kč/sezónu a máte za ty peníze postaráno na 10let(počítáno jen nákup stroje+benzín+malý servis)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.200 (?), 2.3.2015 22:37
Odkud jste?Proč nedávám možnost koupi cepáku?Nejmenší je od 60000,- tuším 50cm záběr, což je nejspíš finančně nereálné.Na kšefty se používá okolo 200000,- se záběrem okolo 90cm.Pak to vypadá jak posekaná a shrabaná louka, tímto způsobem sekají údržby silnic příkopy.Jinak bubnová sekačka je nejvhodnější při sekáni 2-3rok.To samé zvládne křoviňák, ale ten není tak blbuvzdorný.Mulčovač by musel mít asi měsíční cyklus sekání-taky možnost od vari(huricane).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
chrestysek - (19) - 22.10 (?), 3.3.2015 1:07

Nejaky krovinorez na okraje u plotu budu muset koupit take. Ale predpokladam bubnovkou posekam asi rychleji a krovinorez pak staci nejaky mene vykonny. Ze? Premyslim o bubnovce BDR 581SP Perla za cca 20 tisic. To by slo? Neco za 60 tis je uz na me moc. Jen abych ten cas usetreny sekanim nestravila hrabanim :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 3.3.2015 7:37

S tím hrabáním to ale bohužel tak bude.  Na rozdíl od předchozích přispěvatelů bych já i těch zbývajících 1100m2 pravidelně, i když třeba ne tak často, také sekal sekačkou nebo riderem. Trávu bych každé sekání nesbíral do koše, ale střídal s mulčováním. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 7:55

1000 m2 posekáte obyčejnou benzinovou rotační sekačkou  s velikostí kolem 50 cm tak za hodinu, když nebudete sbírat trávu a nebude vám vadit, že to nevypadá jak anglický trávník. A jak často by se to muselo sekat? To záleží i natom jaká tráva tam roste a jak je hustá. Ale asi by stačilo v květnu a červnu sekat co dva až tři  týdny, pak v červenci a srpnu co tři a pak od září už by se to to ani sekat nemuselo, případně jednou za měsíc.  Já bych řekl, že by to bylo méně pracné než sekaní bubnovkou a následné hrabání. Sám to takto dělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
chrestysek - (19) - 190.83 (?), 3.3.2015 11:32

Doteď jsem sekala a 1700 m2 mi trva cca 3-4 hodiny. Mám Hecht 548 SW se záběrem 46cm, max výška sečení 7,5 cm a košem 60 l (každou chvíli vysypávat :/). Anglický trávník nechci. Jen to nějak udržet. Při mulčování se musí sekat asi často, aby posekaná tráva nebyla dlouhá a nadrtila se, že?
Možná kdybych vysázela hodne jehličnanů... všimla jsem si, že pod nimi moc trávy časem neroste. Rider - zatím mě nenapadlo. Je to větší investice a mám trochu obavy ohledně dobrého výběru/údržby/servisování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 12:14

Při mulčování se musí sekat asi často, aby posekaná tráva nebyla dlouhá a nadrtila se, že?...a proč by nemohla být dlouhá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 3.3.2015 12:52

Pretoze ak chcete mat travnik pekny, musite suchu dlhu travu vyhrabat. Ak prsi, moze vam posekana dlha trava hnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 3.3.2015 13:11

A proč se zas nějaký rozumbrada plete do diskuze, které nerozumí?

Tady se bavíme se o tom, aby "péče" o trávník zabrala co nejméně času, ne o tom jak udělat dokonalý trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika