Jak seřídit spojku křovinořezu



host - 155.38 (?)
8.6.2017 8:33

25 minut by odpovídalo 19 cm sečené plochy za 1 sec. To budu rád, když to dám strojem, ne tak ručně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 8.6.2017 8:11

Nevím jak Vy, ale pokud si necháte nedosekaných cca 5-15 mm jako já, tak to tím srpem zvládnete cca za 25 minut. U stromků je pak lepší vzít rukavice na obě ruce a vytrhávat nedosekanou trávu i s kořeny. I když ideální je mít úhorovou mísu s mulčem (trávou z předchozího sečení).

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.38 (?), 8.6.2017 8:33

25 minut by odpovídalo 19 cm sečené plochy za 1 sec. To budu rád, když to dám strojem, ne tak ručně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 8.6.2017 8:51

Ano, jak jsem psal již výše, sekám trojzubcem na maximální otáčky pro precizní odhazování posečené trávy a minimální vibrace hlavy křovinořezu. Přitom ponechávám nedosekaných "průhledných" 5-15 mm (1 cm +1/2 cm), které následně vezmu srpem a je to rychlejší než když bych se s tím nimral strojem. Důležitá je ta hloubka nedosekaného pruhu, aby to bylo na jedno seknutí ručním nástrojem. Přepočteno na plochu je 100 m podél plotu jen jediný metr čtvereční. Nemuset kvůli tomu popocházet a dávat pozor na plot, tak to má člověk cca za 1/3 času.

Rukavici nemám kvůli strachu z poranění levé ruky srpem drženým v pravé, ale kvůli kopřivám či bodlákům.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 8.6.2017 9:28

Na jedno seknutí... Tady to právě nejde, protože sousedů mám více a každý si plot stavěl jinak, navíc tam jsou stromky a za plotem strmý svah, který někde zasahuje i do plotu, takže rozmáchnout se a seknout je v tomto případě nereálné.

Jakým trojzubcem Stando sekáte? V části pozemku chceme mít květnatou louku, kterou budu sekat 1 až 2x ročně a vím, že strunou je to nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 8.6.2017 16:51

To je různé, mám tři motorové a dvě ruční kosy (plus tři srpy). Pro plošný výkon používám klasickou třícípou hvezdici z tlustého plechu na silném stroji. Pro práci mezi stromky a u pletiva pak ty kotouče s širším středem a malým počtem zubů (3 nebo 4) na slabším stroji. Pokud potřebujete mít pokosenou trávu pěkně v řádku, je prý dobrý travní kotouč, ale ten jsem nezkoušel.

U Vašeho stroje mne zaráží, že má dělenou hřídel a dvě druhé půlky, avšak každá s jiným převodovým poměrem v úhlové hlavě.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.52 (?), 8.6.2017 8:10
Převod pro čtyřtakt je rychlejší než u dvoutaktu, protože čtyřtakt má nižší otáčky. Volnoběh a sepnutí spojky jsou vzhledem k motoru nastaveny správně, než přijde Jarin a chce kutit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 15.6.2017 10:27

Takže po včerejším asi hodinovém sekání a dočišťování musím svá slova vzít zpět.

Úprava pružiny (přestože jsem ji vrátil do téměř původního stavu) je znát a hlava se opravdu roztáčí při nižších otáčkách tak, že se s tím už dá pracovat. Když jsem psal příspěvek po úpravě, tak jsem to jen zkoušel naprázdno.

Před úpravou to byl pomalu stav zapnuto-vypnuto. Tedy buď hlava stála, případně se pootáčela bez síly anebo už spojka sepla bez prokluzu a tedy otáčky vysoké.

Teď se dá prokluz spojky reálně používat k dočišťování. Asi to zase rozeberu a budu "laborovat" dál, ať to dovedu k dokonalosti laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.236 (?), 15.6.2017 11:56

Preklzovanie spojky znamená výrobu pomerne veľkého množstva tepla.Bolo by vhodné na to myslieť.

  Ja osobne nechápem prečo nedáte tie pružiny preč.Po naštartovaní sa bude točiť hlava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika