Husquarna alebo Stihl / vyžínač - křovinořez



host - 201.205 (?)
10.6.2010 18:11
mam hg jsem spokojen.Hlavne nekupuj oleo mac des a bida.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 4.182 (?), 6.6.2010 22:30

V roce 1993 jsem koupil křovinořez STIHL FS 74,seču plochu asi 1500m2 několikrát v roce.Za tu dobu jsem jen kupoval benzín, olej a strunu, slouží dodnes a nezdá se, že by mu doházela životnost.Tehdy stál 12000kč.Motor je Zenoah Titan 23ccm.Strunou seču i vysokou trávu na seno.Kamarád si nedal poradit a koupil si Partner, ptal jsem se ho později jak je spokojený, neřekl,jen mávnul rukou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.76 (?), 10.6.2010 16:53

Dávno jsem koupil Stihl FS 36, základní model tehdejší řady a dodnes je OK. Údržba: kromě čištění, 1x ročně prohlédnu - vyčistím svíčku a namažu bowden orig. vazelínou. Po záběhu jsem si pohrál s karburátorem dle návodu - taky dávno, jinak přidávám strunu 2,4mm a měním brejle... Za ta leta jsem ještě nic nerozbil, hlava původní, vše funguje. Jezdím na značkový natural 1:50 s orig. stihl olejem, nijak zvlášť to nesmrdí. Letos jsem přikoupil druhou žací hlavu s plastovými noži - to je mazec (330Kč,-). FS 50 bych se nebál, na domácí provoz bude víc než stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.205 (?), 10.6.2010 18:11
mam hg jsem spokojen.Hlavne nekupuj oleo mac des a bida.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pxe - (16) - 110.231 (?), 29.6.2011 0:04

Urcite "krovinak" a nie vyzinac. Ja som mal na udrziavanie pozemku (2000m2) v case stavby Stihl FS55, mal som vysadenu najprv burinu ;) a potom datelinu. Kosil osm to dvojzubim nozom a motor to zvladal bez problemov - "vladal".

Pred rokom som kupil traktor na kosenie a krovinak predal, pretoze som si mylne myslel, ze popri plote budem kosit kosackou co nepokosim s traktorom. Trava tak nerastla a po zime bola pokosena este krovinak a dalo sa to. Predaj bola ale samozrejme chyba, lebo prisla dalsia jar a tak uz kosacka bola kratka.

Tak som si kupil Husqvarna 128R. Aj som sklamany, aj poteseny, aj spokojny.

Stihl FS55 nemal problem s nicim a na vsetko isiel mal som pocit hrubou silou, parada a ked som sa chcel trapit, tak aj datelinu som lankom pokosil.

S Husqvarnou 128R vo vysokoe trave moc nepochodim s lankom, motor je hned z toho mimo, treba pouzit k tomu baleny stvorzub, ked sa roztoci len tak ho nieco nezastavi, ale nie je to ta sila Stihlu FS55 na aku som bol zvyknuty.

...ale s Husqvarnou 128R sa mi robi podstatne lepsie ako so Stihlom FS55, ten mal sice lepsie popruhy vo vybave, ale ked kosim vysoku travu nozom s HQ, tak ju pekne uklada, so Stihlom to clovek musel vediet, ked kosim s lankom (detaily kam traktor ani kosacke nedociahne), tak je to cistejsie ako so Stihlom, HQ ma "tempomat", ktorym si fixnem asi 50% otacok a kludne mozem kosit plot s riedkou travou a plotu sa nic nestane, FS55 to nemala, ci to ma STIHL FS56 priznam sa neviem. Startovanie HQ128R je lahke ako pre baby. ;) + "ekosytem" okolo HQ sa mi viac paci ako pri Stihle, asi je to len predajnou a ludmi, ale HQ sa mi zdaju privetivejsi ako Stihle, ale vravim, asi je to len konkretnymi ludmi.

So Stihlom FS55 som nemal najmensi problem, akurat po dvoch rokoch nestartoval, tak ako za mlada (udrzba bola vzdy, podla predpisov). HQ sa mi hned rozbila kladka, tak sa nenavijalo lanko, ale opravili a odvtedy bezi ako ma, bez problemov, ako bude startovat po 2 rokoch, netusim, ale zatial je to na jednotku.

Ak by som mal pozemok, kde by som mal "bordel" kym sa o to nebudem starat, asi by som v tejto cene zasa siahol po Stihle, keby som chcel krovinak na docistovanie po traktore a kosacke, kupil by som zasa HQ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika