Husqarna 455e



host - 90.168 (?)
7.10.2010 10:50

Kamínky, železo atd. ve dřevě, i malé (prach). Řetěz jede rychle a jak o něco takového škrtne, tak holt lítají jiskry. Ve dne to většinou ani není vidět, v šeru s např. starýma trámama je to občas jak rozbruska ;-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
juraj197405 - (12) - 61.1 (?), 7.10.2010 8:03

noo... tak ze! Dnes som poprehanal moju stilku po kmenoch uz dlhsie spilenej ceresne a... ono sa jej to normalne pacilo a nemala nic proti tomu ze ju,,vytacam" a bez reptania robila to co som od nej aj ocakaval. Dost ma ale zarazilo ze sa mi sem-tam na konci listy ale aj na liste vychadzajucej od motora objavila iskra-dve. Toto iste (iskrenie) som postrehol aj pri pileni hrubsieho dreva. Vedel by mi niekto napisat o co tu ide a ci sa nahodou nestresujem zbytocne. Vdaka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.145 (?), 7.10.2010 8:54

V žádném případě bych toto jiskření nepodceňoval a měl bych při práci s takto jiskřící pilou u sebe alespoň kbelík s vodou na uhašení případného požáru.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hatchet - (11) - 147.98 (?), 7.10.2010 9:39

Neděste pána, Michale Psal něco ve smyslu, že dřevo předtím déle leželo nebo tak něco, tak to bylo prostě špinavé (písek, šutry), nebo do toho něco zarostlo, to se taky stává. Já nedávno řezal kus staré lísky na zahradě a byl v ní tak pěkně zarostlý drát z plotu, že jsem ho vůbec neviděl a samozřejmě jiskry taky lítaly:-):-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juraj197405 - (12) - 61.1 (?), 7.10.2010 9:40

No ja samozrejme tuto situaciu ani nepodcenujem a kedze som toto skusal v dost dobrom dazdi (ked ze som ju chcel vyskusat) tak samotny poziar nehrozil... Mna vsak viac zaujima ze preco sa tak dialo a kde je vlastne problem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 7.10.2010 10:50

Kamínky, železo atd. ve dřevě, i malé (prach). Řetěz jede rychle a jak o něco takového škrtne, tak holt lítají jiskry. Ve dne to většinou ani není vidět, v šeru s např. starýma trámama je to občas jak rozbruska ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juraj197405 - (12) - 61.1 (?), 7.10.2010 11:30

Plne s Vami suhlasim. Lenze mne sa toto iskrenie stalo ked nastartujem pilu a drzim ju v rukach... bez zapilenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.35 (?), 7.10.2010 11:04

No tak sa nemusíte tých iskier obávať u starého dreva je to úplne normálný jav, stačí obyčajný jemný prach v kôre stromu a už iskry lietajú. Až na to že sa vám pri pílení takého staršieho a znečisteného dreva o polovicu skôr vytupí reťaz čo nepovažujem vôbec za problém reťaz nabrúsite a reže sa dalej!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
juraj197405 - (12) - 61.1 (?), 7.10.2010 11:35

Ale mne to zaiskri aj bez zapilenia... do hocicoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.35 (?), 7.10.2010 12:04

No tak potom naozaj neviem to by iskriť nemalo kedže píla maze dobre a bez zapílenia to iskrí je pravde podobne daaká zrada no tak by som asi na vašom mieste kontaktoval servis kedže je pýla úplne nová a v záruke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 7.10.2010 16:30

Já bych pilu vyčistil, vyfoukal lištu, řetězku, řetěz. Na pile přece není nic co by mohlo jiskřit (aniž by to vydávalo netechnické zvuky). Podle mne je tam nějaké svinstvo. Jednou jsem řezal kořeny a ta trocha hlíny mi vytvořila s olejem takovou vrstvu, že jsem ji musel odstranit jemným ocelovým kartáčem a petrolejem. 5etěz jsem nechal namočený přes noc a pak mi to čištění trvalo více než hodinu. Mosazný kartáč se nechytal.

Každý, kdo řezal běřné dřevo když se stmívá, jistě uviděl, že sem tam se objeví jiskra.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika