Hledám dobrou sekačku



host - 80.237 (?)
27.3.2009 10:35

Souhlas, problémy s plastovým šasi měly pokud vím pouze sekačky HQ, kde se z nich vyklepal motor.

Osobně mám zkušenost s Hondami a plastové šasi nemá chybu.Po odření barvy z kovového skeletu udělá agresivní travní šťáva na oceli i hliníku divy. Plast je v tomto skutečně odolnější, navíc je jeho údržba opravdu jednodušší.Navíc dnešní kvalitní plasty navíc velmi účinně tlumí hluk sekačky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 113.86 (?), 26.3.2009 17:32, zobrazeno: 11085x

Mám zahradu asi 3 000 m čtv. a chci koupit sekačku. Terén není sice ideálně rovný, je hrbolatý, ale svah tam není. Je mi jasné, že musí mít co největší záběr, velký koš, silný motor, ocelové šasi, velká kovová kola na kul. lož., pohon na zadní kola. Mulčování, ani boční výhoz nepotřebuji. Traktorek není možný, nemám ho kde uskladnit. Servisní střediska jsou u nás Mountfield a Honda. Na webu je toho tolik, ale zatím jsem nenarazil na sekačku, která by splňovala všechny moje podmínky. Jestli máte někdo nějakou zkušenost, tak děkuji za Váš čas, že mi poradíte. Mirek.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.83 (?), 26.3.2009 19:52

Tak než se to tady řádně rozproudí - nemám pocit, že musí mít za každou cenu ocelové šasi a kovová kola(i když ložiska v kolech ano).Dnes existují materiály, že byste se divil.Spíš hledejte ta kola velká(všechna stejně). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.3.2009 22:04

Pokud nebudete lpět na ocelovém šasi (plas, či lehký kov mají snad dokonce i delší životnost, z plastu snáze otřete trávu po sekání), nezhorší se kvalita ve výběru. 

S Vámi požadovanými parametry pak stačí nastavit cenový interval,  a v něm si vyberete dostatečnou kvalitu počínaje Alkem a konče Vikingem , či Solem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.86 (?), 27.3.2009 9:16

Děkuji za postřehy. Plastové šasi je sice hezké, dobře se udržuje, ale nedovedu si představit když nůž odpálí kus větve, nebo nedej bože kámen. Což se může stát. Na staré sekačce mi odchází: plastová kolečka, držátko v místech, kde je uchycené na sekačku asi 5x svařované, řemen pojezdu, plastové páčky na nastavení výšky, atd. Těchto chyb se chci vyvarovat. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.219 (?), 27.3.2009 9:26

Plast nebrat. I když je sebekvalitnější, žádný nevydrží jako odlitek z lehkých kovů. Vibrace vykonají za pár let svoje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.3.2009 10:24

To je opravdu jen neznalost věci, kvalitní plast Vás přežije, osobně mám již osmý rok Alko 6000, robustní plastové šasi, na větve, kameny jsem najel už mnohokrát. Sekám s ní tak často, jak to jde. Vibrace na něm nenechaly sebemenší stopu.

Za dobu, co sekačku mám jsem díky "haváriím" s kameny vyměnil dva nože, nyní je zde třetí. Šasi je úžasné. na rozdíl od kovových není logicky lakované, po otlučení laku se zespodu na kovová šasi snadno chytá tráva. Plast po sekání otřete, nebo po uschnutí trávy sloupnete binec rukou, nebo s pomocí klacíku.

On není plast jako plast, u Alka, či Vikanga nemá cenu se bát. Plasty  - ty kvalitní nahrazují v mnoha aplikacích kovy už dvě desítky let.  Obecné obavy z plastů, jako konstrukčních materiálů vyplývají u laiků ze špatných zkušeností s levnými a nejlevnějšími výrobky z plastů. Ale on je veliký rozdíl, zda vezmete levný recyklovaný plast, nebo tzv. konstrukční plasty.

Kovové lité šasi by mělo samozřejmě mít životnost delší, ale jen ve smyslu porovnání dlouhodobé odolností, zda bude dobré, tlakovým litím slitiny lehkých kovů vyrobené šasi mít životnost 300 let a plastové 50, je z hlediska životnosti ostatních komponent sekačky zanedbatelné.

Tlakové lité šasi sekačky bych osobně koupil jen od renomovaného výrobce, jako je Solo a podobně, šasi z kovového recyklátu, bez důrazu na kvalitu lití a materiálovou definici dá vzniknout nehomogenímu odlitku, a ten může mít po porušení laku, díky přístupu kyslíku a vody životnost i jen několik málo let (napodobeniny Sola).

Závěrem chci jen napsat, to jsem již jednou uvedl, v určité cenové hladině je zcela lhostejné, zda zvolíte šasi z oceli, lehké slitiny, či plastu. Na životnost a kvalitu sekačky to nebude mít vliv

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.237 (?), 27.3.2009 10:35

Souhlas, problémy s plastovým šasi měly pokud vím pouze sekačky HQ, kde se z nich vyklepal motor.

Osobně mám zkušenost s Hondami a plastové šasi nemá chybu.Po odření barvy z kovového skeletu udělá agresivní travní šťáva na oceli i hliníku divy. Plast je v tomto skutečně odolnější, navíc je jeho údržba opravdu jednodušší.Navíc dnešní kvalitní plasty navíc velmi účinně tlumí hluk sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.123 (?), 27.3.2009 11:31

Pane chemický Alí, zdá se mi to, nebo propagujete značku Solo? Je řada ještě kvalitnějších strojů než je právě tato značka. A sám moc dobře vím, že i právě Solo bere některé výrobky od italů (GGP-sekací ridery a traktůrky), kteří patří ve výrobě sekaček ke světové špičce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 27.3.2009 12:15

Kdepak, sám mám alko 6000, ale zároveň je jeden z mých přátel úspěšným podnikatelem v oblasti péče o komunální a sportovní trávníky. Díky němu vím o Solu jako o dobrém a kvalitním "držáku", který kupují profesionálové, podobných dobrých značek je ale celá řada. Nicméně solo přišlo jako první s tlakově litými šasi z lehkých slitin. A stalo se etalonem kvality. Je to v nákupu jistota.

Nicméně, když jsem sám přemítal nad nákupem sekačky, kamarád prohlásil něco v tom smyslu "nežeň se za Chimérou, kup Alko 6000, masivní plast, dobrý motor, masivní osa, pohon zadních kol, co chceš víc.

A tak jsem koupil Alko a ušetřil takřka deset tisíc. Podotýkám, že kamarád nikdy hobby techniku jako je alko neprodával, neprodává a prodávat nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.86 (?), 27.3.2009 16:32

No tak se nehádejte. Jájsem chtěl jenom poradit dobrou sekačku. Takže teď vím Ibea 50026, a Alko 6000. Moc děkuji. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika