Hecht 146 nebo Husqvarna 128R (Jonsered BC 2128)?



host - 234.226 (?)
23.5.2014 14:45

Hecht 146 a Hecht 146BTS jsou dva totálně odlišné stroje. Hecht 146BTS je dělaný jako levný křovinořez kvůli ceně a Hecht 146 je dělaný na výdrž. Mají použité vše jiné, počínaje trubkou kdy na 146 BTS je trubka 25mm a na 146 je 28mm a konče jiným karburátorem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 65.145 (?), 21.5.2013 15:09

můj 143BTS jede stále bez problémů. o víkendu jsem po zimě vytáhl a chytl napoprvé a hnned jsem s ním vysekal tři nádržky s přestávkama jen na namíchání a malé občerstvení obsluhy. docela mě překvapilo, že mě z toho sečení nic nebolelo ani den poté :-) doufám, že mašina bude pořád bezvadně běhat i do budoucna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.200 (?), 28.4.2014 11:46

takže opět po zimě křovinořez chytl hned a vyjel jsem jednu nádržku. první problém. ve víčku od nádržky se ulomil "špunt" odvětráváním. takže odvětrávacím otvorem ve víčku teče benzín při noklonění ven. vyřeším to vlastním špuntem, který vysoustružím. jinak jako vždy plná spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.200 (?), 8.6.2015 13:37

Tak další rok je pryč a Hecht 143BTS už má za sebou letos několik nádržek. Olej používám Mogul TSF a místro originální strunové hlavy mám hlavu od HQ. Stroj jede pořád bez problémů, nečistím ani filtr, ani svíčku. Chytá pořád stejně dobře a seče pořád skvěle, popruh taky bez poškození. Snad to tak bude ještě pár let.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.178 (?), 14.6.2015 17:18

kamarád si koupil 143BTSko a po měsíci oholil zuby vúhlovém převodu, teď když jsem s ním mluvil mi hlásil že křovák je po třech letech před rozpadem, jen čeká kdy to přijde..

Na to co se zakladatel ptal bych doporučil větší husqv 135R. 128R je na dosekávání a menší plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.74 (?), 23.5.2014 12:52

Zdravím! Včera jsem koupil Hecht 146 BTS. Startování bez problémů, nádržka na mixování v pohodě - dal jsem tam trochu víc oleje (asi o 50%) než čtyřicetinu objemu benzínu, abych ho trochu rozmazlil v začátku. Odměnou byla jen lehce vyšší kouřivost, ale nový motor je lepší trochu víc mazat, myslím si. Co se týče výkonu, je to dříč. Sekal jsem strunou, a sekal jsem letošní, už opravdu vysoký porost bodláků a všelikerého rozličného porostu i s dost tlustými stonky a všechno lehalo naprosto spolehlivě a okamžitě. Trápil jsem to na plný výkon zhruba půl hodiny, vychlastalo to tak 4 až 5 dl, takže v pohodě. Žádný problém až do okamžiku, kdy jsem to potřeboval složit. Zasekla se odpružená pojistka a musel jsem rozdělat celý kloub, abych to rozložil. On to nebyl až takový problém, dva tři imbusové šrouby, ale chvíli jsem se s tím holt musel lopotit. Už ani nevím, proč se to zaseklo - možná tam vlétl kus sekaného porostu a pojistku jsem kvůli tomu nemohl zamáčknout a uvolnit tak jisticí jazýček. Každopádně jdu dnes dokončit dílo a vcelku se těším. Není to žádný mercedes a profi stroj, ale na běžnou údržbu naprosto postačující. Takže první dojem celkově bez výhrad, až na ten skládací mechanismus, který ve mně nebudí úplně dokonalou důvěru, ale připouštím, že to může být i rukama. Jsem rád, že i tyhle historicky dražší stroje už jsou opravdu dostupné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.226 (?), 23.5.2014 14:45

Hecht 146 a Hecht 146BTS jsou dva totálně odlišné stroje. Hecht 146BTS je dělaný jako levný křovinořez kvůli ceně a Hecht 146 je dělaný na výdrž. Mají použité vše jiné, počínaje trubkou kdy na 146 BTS je trubka 25mm a na 146 je 28mm a konče jiným karburátorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.26 (?), 23.5.2014 20:44

Mohli by ste sa vyjadrit aj k vyzinacom Hecht. Vydrzi to nieco aleb to je len na jednu, dve sezony. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.200 (?), 30.5.2014 19:25

Mam krovinorez cca 10 sezon /makita/. Benzinz tam necham pres zimu. Zjara nanovo' bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.31 (?), 15.6.2015 10:22

tak aj moje skusenosti s touto znackou..

cena, vykon.
prvy kus som reklamoval/menil na novy tiekol z toho olej.. /prevodovkovy asi/ druhy uz mam odskusane a vratene tiz

druhy kus tiez vadny, tiekok z toho benzin. - prepichnuta hadicka.
vseobecne: na oboch kusoch nefungoval start bez sitica, dokonca po vypnuti sitica motor skapol. predpokladam ze kvoli tomu zral aj benzin, lebo prvy kus pol litra benzinu scucal ako nic.
plnynova paka bola (tiez na oboch) tvrda, tj, bud maximum plynu al. nic...
ked som vracal druhy kus na reklamaciu /do 3 dni/, bolo uz aj vyjadrenie na prvy kus - ze zavada sa neprejavila. pritom mam nafotene, kolko oleja vytieklo z prevodovky, vsetko som nechal na motore.
3 kus som uz bral od ineho vyrobcu, FZS 3020- B, mozem skonstatovat, ze sitic a plynova paka ozaj nefungovala spravne na 146BTS
ps. 146ka ma asi aj popruh opacne, je nutne otocit cast co chrani bok.

pridal by som este aj nadobku, vrchnacik netesni uplne, pri miesani tiez prepusta benzin..
strunu menit je trest, plast je velmi tvrdy, bolela mi ruka kym som to otvoril. (navyse bolo prekruzene lanko, takze poloautomat nemohol fungovat)

z navodu chyba ako menit lanko, ako mazat, atd.. celezle.


nikdy viac tuto znacku, vlani som mal od nich postrekovac, prasknuta nadrz, po reklamovani vratili, stale to tieklo, az druhy novy kus fungoval.

zavada sa neprejavila
zavada sa neprejavila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.12 (?), 15.6.2015 11:51

Křovinořez nemá převodovku a tedy neobsahuje olej. Tedy nemohl vám vytékat. Navíc na fotce je uplně nový stroj a podle stavu nebyl v provozu. Opět nějaký placený pisálek od Fastu co pomlouvá konkurenci. Alespon byste se měl seznámit se základními konstrukčními detaily 2-taktních motorů:-)))). Pro upřesnění je tam uhlový převod(převodovka) a ten je dole na tyči a zněj mazivo nikoli olej vytáci nemůže. Pokud byste používal špatný poměr oleje a benzinu tak Vám může vytékat nespálený olej okolo výfuku a to po delším používání. Což není tento případ. Pro upřesnění FZS3020-B nemá na trhu co dělat,(neměl by se prodávat) protože nesplnuje Euro II, což je podmínka pro prodej v EU. Pokud u něj rozděláte výfuk nemá správný katalyzátor, ale jen levnou náhražku malou jakoby sitku, která nemůže plnit Euro II.  To samé platí pro použitou svíčku a karburátor. Obojí není určeno pro motory s EURO II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika