Elektrická rotační sekačka s mulčováním



host - 129.114 (?)
24.9.2007 10:31
Já koupil na údržbu cca 350 metrů trávníku obyč. sekačku el.od Stigy za cca 2500 Kč. Nemulčuje ale ani do koše nepochytá vše, něco opadá kolem :-)  Beztak posbíranou trávu kompostuju a až kompost dozraje, rozhodím ho po ploše jako hnojivo (koloběh zůstane zachován).
Na těch pár metrů mi bylo líto dávat desetitisíce za benzínová monstra, ale je pravda, že nesekám 2x týdně na 3 centimetry. Spíš tak 1 za 14dní až tři týdny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 81.39 (?), 24.9.2007 10:28

Mám tím na mysli tu elektrickou verzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.114 (?), 24.9.2007 10:31
Já koupil na údržbu cca 350 metrů trávníku obyč. sekačku el.od Stigy za cca 2500 Kč. Nemulčuje ale ani do koše nepochytá vše, něco opadá kolem :-)  Beztak posbíranou trávu kompostuju a až kompost dozraje, rozhodím ho po ploše jako hnojivo (koloběh zůstane zachován).
Na těch pár metrů mi bylo líto dávat desetitisíce za benzínová monstra, ale je pravda, že nesekám 2x týdně na 3 centimetry. Spíš tak 1 za 14dní až tři týdny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.186 (?), 24.9.2007 13:39

Dobře, že se ozval i někdo další. Píšete, že sekáte jednou za 2-3 týdny. Můžete nám přiblížit, jak je vaše tráva po třech týdnech hustá a vysoká? Dokážete to srovnat s nově založ. rychle rost. a hustým trávníkem? Jinak plně funkční a spolehlivá sekačka není monstrum za několik desítek tisíc, ale za značkovou 40-41cm dáte např. 13tis. Je to stroj, který seká vysokou mokrou trávu a plní jí bez problémů koš po okraj. To jest plní funkci za běžných okolností. A zakladatele dotazu mohu uklidnit, výkonově předimenzovanou sekačku budete hledat těžko. V nejlepším případě narazíte na poměr záběr/výkon tak akorát pro tu nejnepříznivější možnou variantu. Tedy, že prší a tráva je mokrá a roste a roste, přijedete po 10ti dnech na zahradu a máte tam 18 cm mokrý hustý kožich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 24.9.2007 16:17
Je potřeba rozlišovat trávu v zatravněné zahradě - sadu a pěstovaný, denně kropený travnatý koberec před novostavbou. Založení, podloží, substrát, druh travin,  hnojení a zelévání je u obou verzí něco úplně jiného.  Je rozdíl, jestli sečete trávník z estetických důvodů - každý centimetr je vidět,  anebo ji sečete proto, byste se nebrodili vysokou trávou a lépe našli popadaná jablka a švestky. Takovou trávu skutečně stačí poséci 1x za 2-3 týdny, podle toho jak prší. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.186 (?), 24.9.2007 21:09

Jedná se o nově založený trávník (hřištní směs od Arosu) na vesnické zahradě. Žádná městská vilová čtvrť a anglický trávník. Požadavek je hustý kvalitní koberec, který vydrží i občasné "turbo" záchvaty našeho 40 kg štěnátka.

Sekám poslední dobou tak jednou týdně, podle času a počasí. Povrch ještě není dostatečně prorostlý a zpevněný, takže čekám až to trochu vyschne.

Příčí se mi kupovat pravidelně nějaké umělé hnojivo - proto uvažuju o mulčování. Motorové sekačky jsou hlučnější, smrdí, vyžadují více údržby a nejdou většinou skladovat na stojato - proto elektrická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.186 (?), 24.9.2007 21:36

Adepti - budu vděčný za jakékoliv postřehy, informace, další typy apod.

STIGA collector 46 EL  

AL-KO Comfort 420 E BIO

AL-KO 470E BIO Combi

GARDENA 38E mulchCut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.39 (?), 25.9.2007 10:07
Pokud bude mít pán zájem, mohu poradit, jak se dopracujete k hustému a pěknému trávníku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dulius - (28) - 60.50 (?), 25.9.2007 11:35
tak ako na to?

inak mam tu Hondu IZY 41 s pojazdom, je to fantazia s nou kosit.
http://stroje.honda.sk/index.php?_core_cnt_SetActiveContent=629

aj ked to nieco stalo samozrejme .. ale bola v akcii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 25.9.2007 11:54
Pane Marku, diskuze šla o elektrické sekačce. Váš příspěvek vypadá, že jste spíš prodejcem než uživatelem, trochu zavání reklamou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.170 (?), 25.9.2007 14:24
určitě, nějakou literaturu mám, ale praxe je praxe ...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika