Élektrická řetězová pila



host - 92.238 (?)
15.6.2021 14:04

Je to o kvalitě výrobku. Akupily Stihl nebo HQ v profi žadě jsou výkonově srovnatelné s průměrnými benzínovými a komfort řezání je zcela jinde. Žádný smrad, žádné mrmlání pily při jejímm odložení nebo opakované tahání za špagát Samozřejmě cena takové pily je násobná. Akupilky z Mtf a Hechtu s poloviční rychlostí řetězu nelze srovnávat. Pro celodenní těžbu v lese je benzín nezastupitelný, kolem domu ale lepší využití nemá. A kabelovka už vůbec ne. 
   Pro křoviňáky a sekačky platím totéž. Sekažka z Lidlu, co je tento týden v akci, má výborný poměr cena/výkon. Nepochybně ji mnozí koupí, vyzkouší a prohlásí, že všechny akustroje patří do kontejneru.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 62.45 (?), 14.6.2021 16:59
S AKU nářadím mám zkušenosti a opravdu dám raději přednost kabelu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 156.14 (?), 14.6.2021 22:52

Aku náradie pre jedno-dve pužitia za rok zrejme nie je vhodné riešene. Snáď ak by ste mali viac druhov na rovnakú baterku. Ak by som sa mal rozhodnúť ja, jedine pilu na kábel. Kúpil som pilu EINHEL. Bola lacná, celkom výkonná. Napínanie reťaze bez náradia ale nestálo za nič, reťaz sa povoľovala. Narezal som s ňou cca 15 m3 čo je isto dosť, ale viac už nevládala. Uhlíky boli zodrané. Uznal som, že to nemôžem reklamovať. Bol som ochotný zaplatiť nové. Žiaľ náhradné diely vraj posielajú len z Nemecka. Poštovné niekoľkokrát drahšie ako uhlíky. Spolu skoro cena novej píly. Skončil som s nimi. Kúpil som DOLMAR. Je to už 5 rokov. Som spokojný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.65 (?), 15.6.2021 6:32

Děkuji za zkušenost. AKU nářadí je sice obrovská móda, ale já do ní rozhodně nemíním jít. Měl jsem v rukou aku plotostřih a sekačku na trávu - oboje bych brzy asi hodil do kontejneru. Jediné aku, co používám, je šroubovák a vrtačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.238 (?), 15.6.2021 14:04

Je to o kvalitě výrobku. Akupily Stihl nebo HQ v profi žadě jsou výkonově srovnatelné s průměrnými benzínovými a komfort řezání je zcela jinde. Žádný smrad, žádné mrmlání pily při jejímm odložení nebo opakované tahání za špagát Samozřejmě cena takové pily je násobná. Akupilky z Mtf a Hechtu s poloviční rychlostí řetězu nelze srovnávat. Pro celodenní těžbu v lese je benzín nezastupitelný, kolem domu ale lepší využití nemá. A kabelovka už vůbec ne. 
   Pro křoviňáky a sekačky platím totéž. Sekažka z Lidlu, co je tento týden v akci, má výborný poměr cena/výkon. Nepochybně ji mnozí koupí, vyzkouší a prohlásí, že všechny akustroje patří do kontejneru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.65 (?), 15.6.2021 14:18

Já neprohlašuju, že aku stroje patří do kontejneru. Jen vycházím z toho, že vzhledem k velmi sporadickému používání nechci do stroje investovat kdoví kolik tisíc, takže v cenové relaci, kterou mám stanovenou, jdu do elektriky. Mně osobně kabel v ničem nevadí a nepřekáží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.65 (?), 15.6.2021 14:26

BTW moje poznámka s kontejnerem se týkala právě toho levnějšího aku nařadí. A do toho fakt odmítám jít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?), 15.6.2021 21:35

Když už se tady tak povídá o elektrické pile, nevíte někdo jak vyčistit mazání řetězu u elektrické řetězovky Hecht? Oleje plná nádržka a řetěz suchý. Odstranění pilin pod krytem nepomohlo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 16.6.2021 12:30

Když už se tady tak povídá o elektrické pile, nevíte někdo jak vyčistit mazání řetězu u elektrické řetězovky Hecht? Oleje plná nádržka a řetěz suchý. Odstranění pilin pod krytem nepomohlo...

Většinou jde o ucpání sítka v olejové nádržce nekvalitním či starým biorozložitelným olejem. To sítko je většinou navlečené na hadičce a je vidět otvorem pro nalévání. Lze mechanicky očistit a nádržku vypláchnout benzínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?), 20.6.2021 19:12

Tak jsem to dnes zkusil podle Vaší rady. Vylil jsem z nádržky všechen olej a snažil se podívat dovnitř.

Jde to špatně, ale nenašel jsem tam žádné sítko. Na dně je jen jakýsi dlouhý černý šroub tak 25 mm, vstupuje do stěny nádržky směrem ke kolečku točícímu řetězem. Pokus o fotku mobilem přikládám.

Co dál?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.83 (?), 22.6.2021 18:44

Typ pily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika