Ekodotace na motor Vari XP-200



host - 9.6 (?)
27.12.2015 12:08

Žádný Loncin, ale ZONGSHEN. Je to druhý největší výrobce spalovacích motorů v Číně. Já už mám motor na ekodotaci taky, za tu cenu paráda, vnitřnostmi trumfne i Hondu GSV190. Těším se na první práce na jaře, až motor vyzkouším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 226.21 (?), 8.4.2015 9:56

To co jste vybalil v obchodních podmínkách, jste asi okopčil od ČOI. Ti také, když si na nic nestěžujete jsou v klidu. Nedej Bože jim předhodit něco co neni v souladu se zákonem na ochranu spotřebitele, kopou okolo sebe jak armádní muly a v případě že se vám to nelíbí odkazují na služby českých soudů. Že může mít Honda filiálky na celém světě je pravda a proto by seznam těchto filiálek měla mít na svých stránkách, zrovnatak může být celá řada padělatelů což je v oblasti indičíny víc než běžné a tak by jsme se nemuseli dohadovat co je co. Že obchod v Česku neni pure, víme také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 26.12.2015 22:28

Tak přispívám do této diskuze, i když už je po ekodotacích. Nic méně si myslím že ještě nějaké budou, tak snad to někomu pomůže. Já koupil starý šrot a uplatnil jsem ekodotaci. Když jsem telefonicky zjišťoval podmínky, tak ten pán z Vari mi řekl že PjXP 200 je vlastně motor Loncin. JInak motor chytá velmi dobře, problém je, že mi za studena než se trošku zahřeje zdychá. Ale to je tipuji spíše o nastavení než vadou motoru. V případě těchto ekodotací možná není na škodu si někde sehnat zadřený motor s klečemi za babku a poté ekodotaci uplatnit... Mějte se :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 27.12.2015 12:08

Žádný Loncin, ale ZONGSHEN. Je to druhý největší výrobce spalovacích motorů v Číně. Já už mám motor na ekodotaci taky, za tu cenu paráda, vnitřnostmi trumfne i Hondu GSV190. Těším se na první práce na jaře, až motor vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.249 (?), 27.12.2015 12:17
Od koho toto moudro máte, že by malá útěcha, čechovi stačí sleva a už hodnotí a prská moudra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.12.2015 16:12

Já ten motor mám také, jen ne jako ekodotaci, což asi na provoz letošní rok nemělo sebemenší vliv. Je to dobrý motor. Zkoučel jsem ho s Hondou GCV 160 na jedné převodovce s jedním nákladem a po rozjezdu (asf. cesta)  před kopcem vyjel jednou jeden motor o deset cm výše než druhý, tak suma sumárum stejný. Jen ceny jiné. No a odkud že XP200 je? To se přece není třeba přít, postačí si to přečíst na stránkách Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 27.12.2015 18:29
Stejný? XP má obsah necelých 200ccm a Honda 160 ccm. A kolik ten číňan vydrží v opravdovým zápřahu nikdo neví. U Hondy mám ověřeno že 20 let + vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 27.12.2015 20:12

Když budete používat stejné podpůrné věcičky jako u Vašeho GCV, vydrží také podobně. Konstrukční rozdíly obou motorů znáte? Vy určitě ano, tak proč by to měl být špatný motor. Navíc ho sto pro nemáte tak nevím, co Vás vede k závěrům. Sám tyto debaty lidí nevlastnící to či ono nemáte a nikdy jste neměl rád. Něco se změnilo? Já prostě vrdím, že od doby, kdy je v prodeji tento motor, nevidím sebemenší bůvod pořizovat Hondu v té nabídce, jaká nyní je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.34 (?), 27.12.2015 20:27

Kruci,  to si  člověk počte  nekdylaugh

Taky uvažuji o výměně  "parku" za 160tku  GXV, přikláním se  ale zase  k Hondě  tentokrát 190.tce GSV, skrze vyšší  výkon  ,na zahradě to  člověk nepozná  ,ale na  silnici v  kopci určitě  ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ladis000 - (35) - 69.44 (?), 27.12.2015 20:40

Když to tady tak čtu, tak každá věc (motory nevyjímaje) má své zastánce a odpůrce. Někomu se motor pokazí za půl roku, bude logicky nadávat, někomu pošlape bezproblémově deset let. Myslím si že je třeba uvážit zdravý rozum. JInak na vari bazaru mají nyní motor PJXP 200 za 11 000 i s klečemi. Ten motor se používal na výstavách, takže si myslím že bude naprosto v pořádku. Taky zde není nějak velká pravděpodobnost že je ten motor,,týraný" uživatelm, protože otáčky na něm jsou naštelované na určitý limit a pokud je nezvýšíte (zkrátíte tím životnost motoru) tak se motor nekazí. Pro zastánce hondy... mají tam GSV 190, bez vzduchového filtru a krytu filtru. Stačí jenom dokoupit. Mějte se krásně :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 27.12.2015 21:08
Jaké podpůrné věcičky snad si mohu upravit pluh :-B. Zatím vždy platilo, že číňan kopíruje a prodává za pakatel a podle toho vydrží ty napodobeniny. Až vydrží co Honda tak je důvod říkat stejně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika