Dvoutaktní motor u sekačky MF 70



Kubec J. - (3) - 72.223 (?)
18.7.2009 16:28
Ano, je mi jasné, že pokud zařadím dvojku, změním rychlost kosy vůči pojezdu, ale zkuste si to :-) Reagoval jsem tak na příspěvek hosta 103.94 "nastavit rychlost pojezdu vůči kose" (=u emefky věc nemožná. pominu-li návrhy jako zařadit II. tak ani zvýšení otáček nic neřeší-sice se kosa bude pohybovat rychleji, ale o to rychlejší bude pojezd=hodnoty poměrových čísel budou vyšší, ale samotný poměr se nezmění). S protiběžkou také osobní zkušenosti nemám. Viděl jsem ji při práci na UNI, ale musím říct, že mě příliš nenadchla. Odhrabování jsem vyřešil tak, že jsem levý odhrnovák přihnul více k mašině a plochy objíždím zprava. Rotačku jsem měl také, ale ta mne vyloženě zklamala. Ač jsem spojku pouštěl sebepomaleji, asi pouze jednou se mi podařilo ji roztočit aniž by motor zdechnul. To už se mi nelíbilo a navíc výkonnostní a zatěžové charakteristiky na motor by lépe snášel motor naftový, jemuž nevadí práce v zátěži pod otáčkami. Tak jsem ji poslal zase dál. Rotačku k MF70 nehodnotím kladně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 103.94 (?), 16.7.2009 14:30

U lištových sekaček závisí velmi na kvalitě broušení kos. V JZD jsme každý den ráno brousili nejméně 3-4 kosy na jeden traktor u prstové sekačky, u bezprstové sekačky to bylo pochopitelně 2x tolik. Bousilo se spec. bruskou s jemným kvalitním kotoučem. Záleží též na správném uložení kosy vůči protiběžné kose, nebo vůči prstům. Nesmí být mezi nimi vůle, ale musí se lehce o sebe třít - kluzné plochy je třeba namazat. Prsty nesmí mít zaoblené hrany v místě, kde po nich klouže žabka kosy.

Tráva musí být naprosto suchá a to i v místech (výšce nad zemí), kde bude useknuta. Mokrou, nebo vlhou trávu nelze sekat, nebo velmi špatně a nekvalitně.

Rychlost jízdy je nutno přizpůsobit rychlosti pohybu kos, u bezprstové sekačky s protiběžným pohybem dvou kos byla rychlost vyšší než u běžných prstových selaček, nebo u bezprstových sekaček s jednou pohyblivou kosou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.223 (?), 16.7.2009 19:10
Jenom se zeptám: bavíme se pořád ještě o žacím ústrojí k MF70??? V takovém případě by mne zajímalo, jak se dá nastavit rozlišná rychlost kosy a pojezdu. Prosím, neberte to jako rýpání, třeba existuje přídavná převodovka o které jsem neslyšel. Jen se ptám. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.99 (?), 18.7.2009 9:27

Neznám konkrétně MF70, ale předpokládám jak je běžné, že otáčky vývodového hřídele jsou nezávislé na zařazeném rychlostním stupni, jinak řečeno, vývodový hřídel se může otáčet od motoru i při zařazeném neutrálu a jeho rychlost hřídele je dány pouze otáčkami motoru otáčení. Takto to alespoň mají velké traktory. I když i u nich šlo zařadit tak, že otáčky vývodového hřídele byly závislé za zařazeném rychlostím stupni. V životě jsem to ale nepoužil.

Potom tedy zařazením nižšího rychlostního stupně (např. 1) máme vyšší počet otáček hřídele (sekačky) vůči rychlosti pojezdu, zařazením vyššího stupně (2-) postupně snižujeme pomě otáček vůči rychlosti pojezdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kubec J. - (3) - 72.223 (?), 18.7.2009 15:58
Dvojka je u "emefky" rychlost pouze cestovní :-DDD Opravdu bych vás chtěl vidět, jak sečete na dvojáka! Bylo by to jako ty komické zrychlené filmky :-DDD Jinak, to, co píšete je vše pravda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.223 (?), 16.7.2009 19:01
kvalita pokosu nezáleží na délce lišty, ale jednak na nabroušení žabek, ale to je jen část skládanky, také je důležité aby lišta byla rovná (časem se přirozeně zprohne vlivem sil, kterými s lištou hýbe hlava-vyndejte lištu a koukněte na ni z boku a stoprocentně bude prohnutá do luku) Rovnost nemusí být mikrometrická, jde v podstatě jen o to, aby VŠECHNY žabky klouzaly po prstech. A dále může být příčinou ještě problém: nevím, jak je vaše lišta stará, ale na moji už byly otupené vratné "zoubky" na kluzných ploškách prstů. A při sečení zejm. měkké nepodajné trávy toto stéblo prostě žabce "uteče" a lehne si pod kosu. není nic jednoduššího, než vzít hranatý pilník a zoubky oživit v alespoň přibližně původních úhlech. Další možnost je nanýtovat všechny plošky nové. Přeji mnoho úspěchu. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 16.7.2009 23:12

osvěčila se mi řídká lišta prsty versus žabky 1:1,nutno udělat doma na koleně, běžně se nedodává

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.94 (?), 16.7.2009 14:17

Jezdil jsem dříve jako kluk u JZD s rotačkou (4 bubnovou). Měli jsme ji jak za 4011 tak i 5611. Spouštění nebyl problém, prostě při otáčkách o něco vyšších než volnoběžné jsem pomalu pustil spojku - asi jako při rozjezdu, potom jsem přidal na plný plyn aby se rotačka roztočila a následně se rozjel. Samozřejmě rychlost musela být úměrná aby sekačka stačila sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 46.254 (?), 17.7.2009 5:59

pro p. host 72.223: Malotraktor mám Mahindru 25HP, rotačka je nová polská Z-042 135cm, stroj s roztáčením nemá absolutně žádné problémy, je schopen ji roztočit i na vlonoběh. Osobní předvedení není problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.52 (?), 18.7.2009 11:47

Pro : 72 223

U MF 70 se rychlost vůči pojezdu měnit dá zařazením 2. převodového pojezdového stupně, ale pro sečení to je absolutně nepoužitelné vzhledem k velkému odskoku rychlosti. 2. stupeň je pouze na ježdění s vozíkem po silnici.

Naštěstí má 1. stupeň ideální rychlost pro sečení.Pokud je porost hustší rychlost zvýším plynem, aby tráva lépe přepadávala přes lištu. To platí i v opačném případě kdy je tráva malá.

Mluvím nyní o 120 cm prstové liště. Protiběžnou žabkovou lištu jsem neměl, ale slyšel jsem, že na kvalitnější pokos je oproti prstovce horší, ale nemusí se při vysoké trávě odhrabovat přechod mezi posečenou a neposečenou trávou.

Jednobubnovku jsem vyzkoušel, ale dvakrát na mě dojem neudělala. Jakmile motor ztratí otáčky buben neseká což u lištovek nehrozí.Možná tento problém není tak markantní u naftového motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kubec J. - (3) - 72.223 (?), 18.7.2009 16:28
Ano, je mi jasné, že pokud zařadím dvojku, změním rychlost kosy vůči pojezdu, ale zkuste si to :-) Reagoval jsem tak na příspěvek hosta 103.94 "nastavit rychlost pojezdu vůči kose" (=u emefky věc nemožná. pominu-li návrhy jako zařadit II. tak ani zvýšení otáček nic neřeší-sice se kosa bude pohybovat rychleji, ale o to rychlejší bude pojezd=hodnoty poměrových čísel budou vyšší, ale samotný poměr se nezmění). S protiběžkou také osobní zkušenosti nemám. Viděl jsem ji při práci na UNI, ale musím říct, že mě příliš nenadchla. Odhrabování jsem vyřešil tak, že jsem levý odhrnovák přihnul více k mašině a plochy objíždím zprava. Rotačku jsem měl také, ale ta mne vyloženě zklamala. Ač jsem spojku pouštěl sebepomaleji, asi pouze jednou se mi podařilo ji roztočit aniž by motor zdechnul. To už se mi nelíbilo a navíc výkonnostní a zatěžové charakteristiky na motor by lépe snášel motor naftový, jemuž nevadí práce v zátěži pod otáčkami. Tak jsem ji poslal zase dál. Rotačku k MF70 nehodnotím kladně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika