Dvoutaktní motor u sekačky MF 70



Luboš Hampl - (20) - 37.74 (?)
15.7.2009 22:09
Musím se připojit k pochvale stroje, já s ním jsem taky spokojen, ten píst to bylo dědictví po původním majiteli, ale co chceš koupit za 3.000 Kč, dal jsem si ji dohromady a teď je OK. Jak jsem psal o tom vypadlým filtru, nedalo mě to a sundal jsem dnes výfuk, abych zkontroloval píst a válec a vše je v pohodě, ta chvilka tomu neublížila. Připevnění hadice jsem si ale teď posichroval ještě jinak, takže už nemá šanci vypadnout. Zítra s MF kou jdu obracet, ať je taky v provozu. Čau
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 118.44 (?), 18.7.2009 16:18

Ono je dnes populární každou poruchu svádět na ten či onen olej já znám případy kdy mažou chlapi v lese dodnes m2t a žádný problém a to s novými pilami, spíše mám strach dát do benzínu moderní olej který mi dejme tomu po měsíci už nezaručí tu mazací schopnost kterou má mít.Ono nadávání na všechno starší je potřeba si rozmyslet jsou případy kdy stroje starší třeba 50 let ve fabrice jedou do dnes a nové které nevydrží ani záruku.Unás třeba Škodovácká parní turbína 40let stará je provozuschopná a na novou Siemens jsou servisáci pro poruchu 2 x do roka, možná je to jen můj názor nikomu ho nevnucuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kubec J. - (3) - 72.223 (?), 18.7.2009 16:49
Názor, s nímž se naprosto ztotožňuji. Příklad za všechny: motory z Tučianských strojáren n.p. v Martině (Zetor je dával do Krystalů a ruská armáda do tanků, kde jsou stále v aktivní službě). jsou dělané tak, že blok motorů vydrží zásah protipěchotního granátu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.223 (?), 15.7.2009 18:11
Teda, tak to je fakt mazec. Takhle zakouslej píst jsem ještě neviděl. Nicméně, mám MF70 od r.85, kupoval jsem ji tehdy novou ze Slovenska, protože u nás nebyla k dostání. Ale byl to zřejmě nejlepší kauf mého života. Má motor Jikov dělaný v německé licenci Gutbrod. Olej míchám M2T 1:35 až 1:40 podle situace. Kromě zimy dělá prakticky pořád (dvakrát ročně suší cca 3ha louky-mám k ní i obracák SO160, k tomu denně seká krmení a dřív tahala i vozejk). Vloni jsem ji chtěl dát na GO, servisáci v Jičíně ji rozebrali a říkali:"co na tom chcete opravovat? Je jako nová." Tak tam dali aspoň nová ložiska a simerinky, letos jsem kupoval nové gumy a to byly asi nejnákladnější opravy a frčíme vesele dál. Takže můj závěr: pokud se o tento stroj člověk alespoň trochu stará v podobě dvakrát ročně vyprat filtr a vyměnit v něm olej, čas od času vyčistit nebo vyměnit svíčku-jsou tyhle mašiny nesmrtelný! ;-) S pozdravem JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luboš Hampl - (20) - 37.74 (?), 15.7.2009 22:09
Musím se připojit k pochvale stroje, já s ním jsem taky spokojen, ten píst to bylo dědictví po původním majiteli, ale co chceš koupit za 3.000 Kč, dal jsem si ji dohromady a teď je OK. Jak jsem psal o tom vypadlým filtru, nedalo mě to a sundal jsem dnes výfuk, abych zkontroloval píst a válec a vše je v pohodě, ta chvilka tomu neublížila. Připevnění hadice jsem si ale teď posichroval ještě jinak, takže už nemá šanci vypadnout. Zítra s MF kou jdu obracet, ať je taky v provozu. Čau
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.223 (?), 16.7.2009 13:22
Já mám na obou stranách hadice normální objímku s polozávitem a nikdy s tím nebyl problém. Spíše jsem měl problém to povolit, když jsem potřeboval, a ne že by se to povolilo samo :-) JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 86.11 (?), 15.7.2009 22:30

Moje řeč, MF-70 je opravdu skoro nesmrtelný stroj i při minimální údržbě. Koupil jsem ji jako 15- letou (v roce 2002) a každoročně s ní nasekám cca 10ha.Jediné co jsem udělal je výměna gufer na klice, jinak naprosto nic. Mám k ní obě dvě dostupné šíře lišt - 120 a 140cm + obraceč-shrnovač SO-160. Myslím si že za těch cca 40 let co tyto stroje existují u nás něco podobného neexistovalo (vyjma dovážených a značně drahých strojů Reform, Agria, Koppl...) Teď už ale u mne bude bohužel trochu zahálet, protože jsem pořídil dvoububnovou rotačku k malotraktoru - už mne nebaví chodit ty stovky kilometrů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.52 (?), 15.7.2009 23:26

Taky jsem uvažoval o SO 160, ale jelikož vlastníme od roku 1968 stále funkční PF 62 tak jsem koupil před 8 lety starý koňský obracák na seno a přizpůsobili jsme ho k PF62.Na to, že je obracáku nejspíš tak 60 -70 let nadělá spousty práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.129 (?), 27.12.2010 12:36

Prosím má někdo zkušenost se seřízením zapalování na MF 70? Sepnutí kontaktu před horní úvratí odtrh apod.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.223 (?), 16.7.2009 13:32
Také jsem uvažoval, že koupím za TZ4K14K rotačku, přeci jen těch kilometrů není málo. Ale mám strach, že ji nedokáže roztočit a když, tak s velkým opotřebením spojky. Mám zkušenosti s velkýma rotačkama a když jsem ji měl za velkým traktorem (šedesátdevítka) tak i ta málem zdechla, když jsem zapínal rotačku. Nemáš s tím nějaké zkušenosti? Ideálně bych se na to přijel podívat ;-) Díky za odpověď. S pozdravem JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.130 (?), 16.7.2009 13:49

Trochu mimo mísu - zaujímalo by ma že ktoré kosy na MF 70 kosia najlepšie.ja vlastním 140cm origo a mám problémy s pokosením ako riedkej tak aj hustejšej trávy, zostáva veľa nepokoseného.Na nete som našiel rôzne prstové, bezptstové,nemecké, talianske,zaujímali by ma skúsenosti s nimi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika