Dotaz k oleji



host - 110.205 (?)
20.4.2006 21:56
ano.paramo ma stejne parametry.znackove vzdy stoji vice a kvalita stejna casto horsi.hanys
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 126.197 (?), 6.4.2006 10:08, zobrazeno: 13973x

Potřeboval bych poradit od zkušenějších k výběru oleje. Mám zahradní traktůrek, který je osazen motorem HONDA 13HP OHV. V prodejně, kde jsem ho koupil mi doporučují olej Brigs And STraton SAE 30, tak jsem ho na loňskou sezonu koupil. Ale 1,4l stojí 200,-, tak se chci zeptat, zda do motoru mohu nyní dát třeba olej Paramo SAE 30, který je téměř o 100,- levnější. Díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 6.4.2006 14:35

Dobrý den. Kupte přesně ten olej, který Vám doporučují. Vědí, proč to dělají. Oleje do sekaček a traktůrků musí splňovat velmi důležité kriterium a to je mazání při poměrně horším chlazení toho motoru. Například sekačka na trávu je chlazena jen tím ventilátorkem a tudíš se silně zahřívá. Olej do auta je chlazen zcela odlišně. Když už máte takový traktorek, tak se o něj nepřipravte něčím tak banálním, jako je rozdíl v ceně několika desetikorun! Omlouvám se za případné překlepy, ale nemám brýle na čtení, takže se mi hůř píše.

Zdraví Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.205 (?), 20.4.2006 21:56
ano.paramo ma stejne parametry.znackove vzdy stoji vice a kvalita stejna casto horsi.hanys
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.201 (?), 27.7.2007 20:19
Hlavní je specifikace, na značce zase tak nezáleží. Já jsem dostal k traktůrku zn. DENICOL, mám motor motor kawasaki, když pojedu k jinýmu prodejci, tak tem mi nabídl olej honda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 28.7.2007 0:14
Já mám sekačku Honda a v návodu je výslovně doporučeno užívání oleje Shell Helix Super (230,- Kč/ltr), alespoň po dobu záruky. Když jsem dával do značkového servisu olej k druhé výměně, ptali se mě, co tam mám za olej nyní. Když jsem řekl že Helix Super, pobaveně si mě vedoucí servisu prohlédl a řekl, že to je pouze minerální olej, který je už zastaralý a doporučil mi změnu. Odvětil jsem mu, že ač tento olej doporučuje návod, dám na radu odborníků ze značkového servisu. Doporučil mi olej Denicol Lawn Mower  15W40 za poloviční cenu. Koupil jsem si ho tedy i do zásoby pro příští výměnu. Doma jsem studoval etiketu, ale na jakém základě tento olej je vyrobený tam uvedeno není. Specifikaci API uvedenou v návodu stroje ale splňuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.40 (?), 5.8.2007 21:02
Každý olej má určité specifikace. Např. 5W 40 Api apod, je celkem jedno jestli olej bude Paramo nebo Shell, důležité je dodržet přesnou specifikaci. Toho to se držím v autech, motorkách, mopedech, pilách a sekačkách. Zatím bez problémů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 19.10.2007 11:37

Jak už tady uvedl pan 61.40 - je důležité přesně dodržet specifikaci SAE a pak už ani tak nezáleží jestli tam dáte Castrol, Shell nebo Esso. Blbost je dávat do sekačky drahou plnou syntetiku (5W40), když stejně olej 1 - 2 x za sezónu měníte (při běžném neprofesionálním využití) a  navíc ani nejsou motory sekaček vystaveny častým studeným startům a častým změnám provozních teplot jako třeba auta.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.10 (?), 19.10.2007 20:57
Olej SAE 30w je olej pro malou zahradní techniku viskozitní třídy 30. To ale nic neříká o jeho výkonostní třídě. Na obalu jistě najdete ještě údaj o výkonové klasifikaci např SJ/CF. Pak si vyberte klidně olej Paramo viskozitní třídy 15w40, s výkonostní specifikací, kterou najdete na obalu a je to. Takto mám olejově ošetřené sekačky  a rotavátor a k plné spokojenosti již drahnou řadu let.  Jen bych nedoporučoval no name oleje typu Lidl. Jest samozřejmé, že pro obchodníky je drahý olej dobrý kšeft.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 100.5 (?), 20.10.2007 9:05
Vzhledem k malému množství oleje v sekačkách (litrovka mi stačila na 3 motory) raději sáhnu po kvalitnější syntetice, kterou mi doporučí v servisu zahradní techniky.  Že mi doporučí ten, který zrovna mají, jim nevyčítám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.65 (?), 21.10.2007 2:54

Jaké máte typy motorů? Co já jsem se setkal s motory, všude je náplň min. 0,4 - max. 0,6 l. Z toho vyplývá, že u třetího motoru při užití minimálního množství náplně by scházely 2 decky. Se minimálním množstvím 4 deci oleje v motoru bych si tedy já osobně netroufl sekat mírně svažitou zahradu, možná tak bezvadnou rovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika