Dotaz k oleji



host - 105.201 (?)
22.10.2007 1:02

Pravdou je, že nejdůležitější je specifikace. V traktoru kawasaki mám SAE 30 s danou specifikací od HQ. Pokud navštívím jednoho prodejce, tak mi prodá olej HQ SAE 30, když druhého prodejce tak Denicol 15w40. Takže si to můžu koupit od parama pro příště, ale musím sledovat specifikaci, která se dělí na evropskou a americkou - pěkně je to vysvětleno na stránkách: oleje, tuším. Jen se nedoporučuje dávat na používání v létě do těchto vzduchem chlazených motorů syntetiku, vůbec se tomu nepomůže, spíš naopak, neberu-li v úvahu vyhozené peníze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 21.10.2007 12:35
Jsou to dvě rotační sekačky, jedna hodně stará  s motorem Tecumseh, jedna nová Honda a jeden bubnový DAKR s motorem B-S. Olej z nich, přiznám se, vylévám nalévacím otvorem nakloněním stroje. Taky mně to bylo divné, že mi stačila litrovka na všechny tři, je možné, že ten starý olej nevytekl všechen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.201 (?), 22.10.2007 1:02

Pravdou je, že nejdůležitější je specifikace. V traktoru kawasaki mám SAE 30 s danou specifikací od HQ. Pokud navštívím jednoho prodejce, tak mi prodá olej HQ SAE 30, když druhého prodejce tak Denicol 15w40. Takže si to můžu koupit od parama pro příště, ale musím sledovat specifikaci, která se dělí na evropskou a americkou - pěkně je to vysvětleno na stránkách: oleje, tuším. Jen se nedoporučuje dávat na používání v létě do těchto vzduchem chlazených motorů syntetiku, vůbec se tomu nepomůže, spíš naopak, neberu-li v úvahu vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.65 (?), 22.10.2007 2:21
No vidíte, a mne se v servisu Honda v Ústí n/L. málem vysmáli, že používám do sekačky Honda HRX olej Shell Helix Super, který v návodu doporučuje sám výrobce. Je to prý zastaralý minerální olej, který se už přestává používat. Doporučili mi pro příště plnou syntetiku (a se sekačkou se tráva seká hlavně v létě, ne? ).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 22.10.2007 11:33
http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=zajimavosti_komentare Zde jsou články snad ke všem vlastnostem motorových olejů, použití dodatečných přísad do MO, passé rozdělení na syntetiku, polo, minerál, kdy vyměnit olej, co znamená doporučení výrobce... a další spousta zajímavých článků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika