Dolmar



host - 212.195 (?)
16.6.2008 17:08

Pokud je to tak jak píšete, tak hajdy do obchodu zpět.Nejlépe vzít sebou svědka a bavit se pouze s vedoucím prodejny! Ten jediný je odpovědná osoba a musí být přítomen na prodejně! Mluvit velice rázně ale slušně.Nejlépe tak aby vás bylo slyšet alespoň z okruhu 5 m.Funguje to věřte, mám odzkoušeno v prodejnách HQ, kde neuspěl ani náš ředitel.Já tam byl hotov do deseti minut s penězi v kapse!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 21.162 (?), 16.6.2008 16:30, zobrazeno: 59295x

Pořád slyším jak je Dolmar super. tak jsem si koupil křoviňák od Dolmara. Ani ne týden po tom vidím test křovinořezů v novinách a tam se u svého modelu dočtu, že jde vyndat lanko plynu a že je to nebezpečný. Běžím do garáže a vidím - je to tak. Ptám se kámoše co to má znamenat a on mi vysvětluje, že to může být pěkný průser. Jdu stroj vrátit a prodejce mně pošle někam. Nevím, jestli jste tento problém zaznamenali. V tom testu, ale jeho potvrzují. Jak mi říkal známý, to je jako by se ti u auta zasekl plyn a nešla vyšlápnout spojka. Ať mi někdo neříká, že je Dolmar špička, když prodává technicky zmršený stroj. Je to Dolmar MS 260!

Kudrna Vít

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.195 (?), 16.6.2008 17:08

Pokud je to tak jak píšete, tak hajdy do obchodu zpět.Nejlépe vzít sebou svědka a bavit se pouze s vedoucím prodejny! Ten jediný je odpovědná osoba a musí být přítomen na prodejně! Mluvit velice rázně ale slušně.Nejlépe tak aby vás bylo slyšet alespoň z okruhu 5 m.Funguje to věřte, mám odzkoušeno v prodejnách HQ, kde neuspěl ani náš ředitel.Já tam byl hotov do deseti minut s penězi v kapse!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.77 (?), 16.6.2008 17:29

ja by som temu tiez ignoroval uplne... ked sa tu daju fotky rozsypaneho krovinoretu HQ, tak je to spravne, tymto sa "varuju" dalsi... ked niekto napise, ze Dolmar je zly, tak zrazu je to neseriozny prispevok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.77 (?), 16.6.2008 17:34

a ked niekto ma argumenty, pise odoborne, posobi v praxi dlhe roky ako konstrukter, ale nekope za tu spravnu znacku (s tym, ze nepropaguje ani konkurenciu) je tiez povazovany za nepriatela a napadany...

www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/dolmar-ps-460-3918/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 16.6.2008 18:13

P. Kudrna jen se zeptám, už se Vám to stalo, že jste se někde zachytil bovdenem? Já jsem si to zkusil nanečisto. Jestlipak víte, jak to dopadne, prostě přidáte plyn. Sečete tak, že kolem Vás pobíhá dítě, nebo třeba pes? Asi ne, Vás to neohrozí, to se bát nemusíte. Jedině kdybyste nebral ohled na svoje okolí a motor byste strčil do koruny zákrsku. Ovšem to může také prolézt ventilátorovou mřížkou větvička a udělá to paseku a nezáleží na značce.  Každý model je schvalován z pohledu bezpečnosti, hlučnosti a vibrací. Jestli má pro Vás větší váhu ten test, tak jste si měl vybrat podle testu. Nebo jste mohl dosud shánět např. hlavu na Marunaku, nebo čekat na opravenou jinou kosu -  asi byste nadával zase na něco jiného. Vy sekat můžete a bojíte se toho, co někdo cíleně použil ve svém reklamním plánu. Já bych Vám mohl vyjmenovat x teoretických možností, co se může stát při řezání pilou. Přesto všichni řežeme a navíc s minimem ochranných pomůcek. Takže, protože mám stejný přístroj, tak použijte správnou strunu - sníží to ještě více vibrace, namíchejte správně olej a benzín a potom se připravte, neboť na jednu nádrž toho posečete tolik, že zapomenete na bovden. Úhlový převod mazat dle návodu.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.25 (?), 16.6.2008 19:12

Mám Dolmar 330U déle než rok a zatím se mi ani jednou nestalo, že bych někde zachytil lankem. Obsekávám stromky, ploty a příkopy a nic. Kdybych náhodou nečetl výše uvedený test, tak bych o tomto "problému" ani nevěděl. Jinak spotřeba opravdu nízká a výkon 0,97 kW pro mě dostačující. Zatím si pořád myslím, že to byla dobrá koupě. Ještě ke struně: používám kroucenou (tzv. tichou) strunu od Dolmaru, 2,4mm a jde do trávy jak do másla. DK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 16.6.2008 19:13

Já mám MS 330 U, a taky jde přidat plyn zatáhnutím za bovden (zatáhne se snadno třeba při lezení do popruhu). Navíc se bovden zahákne za opěrku, takže zůstane přidaný i po uvolnění :-)  Určitě je to moucha na vychytání (přidělat na pevno), ale v praxi to vůbec nevadí - nebo snad po nastartování strkáte ruce k hlavě??? Když se brousí kosa, tak jezdíte rukou kousek od ostří, proti tomu je ten bovden prkotina :-)

Je blbost kvůli tomuhle ho vracet - o problému víte a při sekání to opravdu nevadí.

Pokud Vám to ale vadí, tak vrátit ho můžete - neodpovídá to bezpečnostním předpisům = nebezpečný výrobek = rozpor s kupní smlouvou = nárok na vrácení peněz. Který prodejce vám to odmítl vzít zpět?

Zajděte tam, ukažte ten bovden, řekněte, že to je nebezpečný výrobek (dobré je zjistit které normě to nevyhovuje), a že pro rozpor s kupní smlouvou využíváte svého práva a odstupujete od kupní smlouvy. Řvát u toho nemusíte. Dobrý prodejce vám s omluvou hned vrátí peníze, špatný je vrátí po chvilce diskuze, a nejhorší je vrátí po soudu (+ zacáluje soudní výlohy a vaše náklady na vyřízení reklamace - cestovné, ztráta času atd. ;-)

Ještě k MS 330 U - ještě mi po hodině sekání praskla plastová spona na popruhu (hodně fórová). Motor (Mitsubishi) měl při koupi zvonivé zvuky, reklamoval jsem u Makity Brno (dovozce do ČR), po týdnu po urgenci napsali, že se na to kouknou, po 14 dnech poslali zpět - údajně s tím nic nebylo (???), ale zvonivé zvuky zmizely (asi to tam spravil nějaký šotek :-) Ještě to zpět poslali nekompletní - chyběla hranatá podložka pro šroub uchycení krytu. Psal jsem jim to, a ani se nenamáhali odpovědět a omluvit se - typicky české chování (v Německu by s tímhle přístupem rychle zkrachovali). Výkon motoru, hlučnost, spotřeba - vše dobré, celkové zpracování solidní a vypadá, že by mohl něco vydržet - myslím, že za ty peníze to je výborný křovák do trávy.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.79 (?), 27.6.2008 18:21

Dolmar MS340

já vlastním tady ten model 2 měsíce. Po pátém sekání strunou se mi rozpadla strunová hlava /ta ovšem byla provenience made in Italy/.

Shodou okolností jsem měl cestu na jižní Moravu a strunovku jsem reklamoval v prodejně Dolmar v Tišnově- odkud byla strunovka nakoupena-tam ji bez mrknutí oka vyměnily za originál Dolmar.
 V akci mi nabídli kroucenou strunu- seču dál bez problémů louky, meze, školku v lese- na stroj a servis v Tišnově nedám dopustit.

           Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.54 (?), 28.6.2008 1:28

Klídek, já jsem si na základě onoho testu koupil vítěze, Komatsu, a bovden mu vypadává taky, stačí jednoduše zavadit o bovden montérkama, vyskočí koncovka u karburátoru, motor jde okažitě do otáček, jako bych přidal plyn a roztočí se kotouč. Poprvé jsem z toho byl docela překvapený, když se mi z ničeho nic kotouč roztočil a narazil do kamene, ale teď jsem dostal ten správný grif, jak ho dostat rychle zpátky, abych se motor vrátil na volnoběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.154 (?), 28.6.2008 7:43

Vlastním křoviňák ABG, prostě hoby stroj, před dvěma dny jsem musel jít koupit novou strunovou hlavu (puvodní se neustále rozpadala). Šel jsem do prodejny HQ, koupil HQ hlavu a mam po starostech. V prodejně byly stroje od firem HQ, Jonseret, Partner a kupodivu i něco od Dolmar. Vzhledem k tomu, že vlastním Dolmar PS500, tak jsem se zeptal prodavače, jak je na tom Dolmar s kvalitou. Kupodivu mi prodavač řekl, že Dolmar je stejně kvalitní jako HQ a to se jedná o autorizovanou prodejnu firmy HQ v Liberci.

Můj názor na diskuzi, že dolmar je špatný je prostě nesmysl a blud a ten kdo to napsal si asi léčí nějaké mindráky.

Ps: u mého ABG taky stači zatáhnout za bovden a motor jde do otáček. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika