Co vydrží křovinožez



host - 212.195 (?)
9.6.2008 18:25

Použijte osmizubý kotouč.troj a čtyřzubec jsem zavrhnul poté co jsem s ním najel do opravdu pěkně zatlučené trubky která vyhrazovala hranice pozemku.V zápalu sečení jsem do toho najel v plné rychlosti.Co se dělo poté snad nemusím ani popisovat, ruce mne brněly ještě druhý den.Nástroj to sice celkem vydržel, nerozbil se ale ohnul se jeden ze zubů a to do pravého ůhlu.Křovinořezu se také nic nestalo, všechny převody vydržely.Něco podobného se stalo také u mne v práci chlapům kteří sekali ale s křovinořezem HQ myslím že to byla 235.Asi po třetím trochu drsnějším kontaktu se rozsypala spojka!!!V servise mi řekli že je to normální rozpadnout se ůdajně musí, prý je to nějaká součást bezpečnosti (jási myslím, že by měla rozepnout když nemá otáčky, jak se to stalo mi i kyž to nebyl ideální stav a ne se rovnou zničit).Vycáloval jsem 1500 za opravu a tradá domů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 217.35 (?), 9.6.2008 10:51, zobrazeno: 7307x

Dobrý den, jsem naprostý amatér. Koupil jsem mnoho let neudržovanou zahradu s množstvím náletových keřů, vysoké trávy, kopřiv a podobného svinstva. Pozemek chci vyčistit a před stavbou RD (cca za 5 let) udržovat rotační nebo bubnovou sekačkou + vyžínačem. Na vyčištění si chci půjčit křovinořez, zbytek vlastní mačetou nebo motorovkou. A teď už k mé otázce. Na zahradě se různě povalují zbytky plotu, železné tyčky, rozbité lahve ap. Mám obavu co se stane, když trojzubcem nebo jiným ocelovým kotoučem trefím např. zapíchnutou železnou tyčku. Je mi jasné, že si toho všimnu, ztupím list, ale co hlava, převody a vůbec stroj.
Předem díky za rady a tipy. R

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.15 (?), 9.6.2008 12:03
To, čemu říkáte svinstvo je permakultura.Ty rostliny tam byly ponechány svému osudu a příroda si poradila. Měl jsem stejně zaneřáděnou zahradu a zachoval jsem některé stromy které takto narostly a dobře plodí. Pro zkultivování doporučuji použít zmíněnou mačetu a křovinořez se strunou i za cenu její značné spotřeby. sám jsem spotřeboval několik balení struny a dělal to 2 týdny křovinořez to ustál bez problémů.Hodně štěstí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.238 (?), 9.6.2008 13:59

Jak píšete, zapíchnutá železná tyčka dokáže napáchat velkou škodu nejen na listu, ale i na stroji bez ohledu na nebezpečí, které hrozí odlétnutím části té tyčky nebo listu. Jde v podstatě o projektil resp. o střepinu granátu. Doporučuji nejprve "ruční práci" a to ne nyní, ale v zimě či předjaří, kdy tráva není v plné síle. Kombinace ručního sbírání železného šrotu, pily a mačety je sice zdlouhavá, ale rozhodně přinese lepší výsledky. Je 100% nejlevnější a není nebezpečná. Hodně štěstí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.77 (?), 9.6.2008 16:20

pouzicajte si od niekoho detektor kovov a prebehnite tu zahradu s tym :) a ked nie to, tak skutocne radsej len strunu a kosit to tym, ocelove kotuce by mohli narobit skodu na zdravi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 9.6.2008 18:25

Použijte osmizubý kotouč.troj a čtyřzubec jsem zavrhnul poté co jsem s ním najel do opravdu pěkně zatlučené trubky která vyhrazovala hranice pozemku.V zápalu sečení jsem do toho najel v plné rychlosti.Co se dělo poté snad nemusím ani popisovat, ruce mne brněly ještě druhý den.Nástroj to sice celkem vydržel, nerozbil se ale ohnul se jeden ze zubů a to do pravého ůhlu.Křovinořezu se také nic nestalo, všechny převody vydržely.Něco podobného se stalo také u mne v práci chlapům kteří sekali ale s křovinořezem HQ myslím že to byla 235.Asi po třetím trochu drsnějším kontaktu se rozsypala spojka!!!V servise mi řekli že je to normální rozpadnout se ůdajně musí, prý je to nějaká součást bezpečnosti (jási myslím, že by měla rozepnout když nemá otáčky, jak se to stalo mi i kyž to nebyl ideální stav a ne se rovnou zničit).Vycáloval jsem 1500 za opravu a tradá domů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.183 (?), 9.6.2008 21:46

Děkuji všem za tipy, víceméně se mi potvrdilo to, co jsem předpokládal. S tím počkáním na podzim je to taky dobrý nápad, ale vzhledem k tomu, že po obou stranách měli stejný problém, pozemky už vyčistili a teď se chystají stavět, budu raději hned začátku se sousedy vycházet a pozemek vyčistím už teď. Teď už stačí jen půjčit křovinořez, ale i to může být v LTM problém a to hlavně na víkend. A kupovat výkoný stroj na jednorázovou akci mi přijde plýtvání. Přeju všem úspěchy při obhospodařování zahrádek a hlavně žádná zranění ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika