Co je příčinou špatného startování?



Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?)
19.10.2008 20:53

Těch příčin může být X, v zapalování i v palivovém systému. Nepíšete ani, jestli je auto vybaveno karburátorem nebo vstřikováním. V takové situaci je každá rada jen momentální nápad toho, kdo ji píše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 130.20 (?), 17.10.2008 13:26, zobrazeno: 7927x

Můj skoro dvacet let starý benzinový Golf mě sice slouží pro dopravu na zahradu i jinam, ale snad mi někdo poradí.

Startuju-li hned druhý den po předcházející jízdě (nebo dříve), je start bez problému. Dvoudenní interval - delší startování. Týden - po vymlácení baterie pomohla až asistenční služba se startovacím zařízením. A dál opět bez problémů, pod autem ani loužička. Že by nějaký kondenzát způsobil navlhání svíček? Či snad dojde k odparu benzinu někde v průběhu jeho cesty do motoru? Dobíjení je v pořádku, startér funguje, v nádrži není starý benzin, netankuji stále u jedné pumpy... - kde může být důvod? Já vím, stařeček už může mít své vrtochy, ty ale přicházejí vždycky v nejméně vhodnou chvíli. Poradí někdo? E.Z.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.199 (?), 17.10.2008 13:35

Netěsnosti v palivovém okruhu, přisává vzduch - padá palivo. Vyměňte staré a zteřelé hadičky benzínu a popř.mech. čerpadlo paliva, nebo ho opravte aby těsnilo a benzín aby se při delším stání vozidla nemusel dlouho nasávat až z nádrže. Doporučil bych výměnu mech. čerpadla za elektrické pokud tam není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.10.2008 14:00

Kdysi jsem měl staré auto, které to taky dělalo, pomohla ta vyměna hadiček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 19.10.2008 20:17
kdysi nám to samé dělala škodovka 100ka, byl jsem ještě malý kluk, ale pamatuju, že jako nouzové řešení tam byla na benzínovém filtru pumpička, kterou šel benzín "docupovat" a pak to chytlo. Jak to nakonec naši opravili nevím, zkusil bych radu kolegy-vyměnit hadičky+čerpadlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 239.96 (?), 19.10.2008 20:53

Těch příčin může být X, v zapalování i v palivovém systému. Nepíšete ani, jestli je auto vybaveno karburátorem nebo vstřikováním. V takové situaci je každá rada jen momentální nápad toho, kdo ji píše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.20 (?), 20.10.2008 10:12

Jedná se o motor se vstřikováním. Pokud je v častém provozu, je bez problémů. Už dvoudenní stání se projeví obtížným startem, po týdnu nenastartuje do vybití baterie, je nutný vnější zdroj. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika