Bubnová sekačka Panter 6,5HP



host - 248.78 (?)
29.1.2009 21:27
Panter je dobrá volba, sekáme s tím sjezdovku kam se nedostane traktor.Je lehká a obratná, zvládá i prorostenou trávu, nálet.musí se brousit nože a hlavněčistit filtr jako u každého motoru. My jsme spokojeni. Pavel
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 48.133 (?), 24.6.2008 17:19, zobrazeno: 12783x

Uvažuji o koupi této sekačky, mám pozemek 2500m2 a kosím vysokou trávu na seno. Prosím kdo máte zkušenosti s touto sekačkou, napište, jestli je dobrá. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.74 (?), 24.6.2008 18:08

Já používám RZS 69, sekačkově je to stejně konstruované. Výborná mašina, i podle tvrzení prodejců. Panter má sekání stejné a silný motor, zvládne nálety jako by nic. Jako spokojený mnohaletý uživatel sekačky Dakr vám jej mohu vřele doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 29.1.2009 17:22

Až tak dobrý ten stroj není posečeme s ním asi 6ha za sezónu. Musím říct že jej stále opravujem a dusí se až to hezký není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.123 (?), 25.6.2008 12:35

Mel jsem ji pujcenou z pujcovny. Perfektni pracant, jen skoda, ze ty tri rychlosti jsou razene remenem. Vzhledem ke konstrukci bych ji ale nevyuzival na nic jineho nez na sekani.

Nedostatky za tu kratkou dobu moc neposoudim ale urcite je to vzduchovy filtr motoru (hned zaneseny), blblo odpinani pojezdu, riditka se musela opravdu hodne dotahnout aby se neotacela (pouze jeden sroub M12), malo tuhy zaci talir (v miste uchyceni nozu zprohybany a brani pohybu noze), nechranene matky sroubu noze a zavlacky a tim riziko poraneni (po 1000m2 sekani jsem po zavlackach nenasel ani znamku, jedna matice povolena)

Sekal jsem asi 8500m2 cleniteho terenu, misty bodlaky a husta trava kolem 1,5m. Plochu jsem posekal asi za 12 hodin a 15l benzinu. Problem byl akorat pri namotani travy (hlavne te polehane). Jinak neznala prekazku. Skoro bych rekl ze ji bylo jedno na jakou rychlost sekam. Sekala stale dobre, pokud se trava nenamotala. Potom bylo jedno jestli tam je 1. nebo 3. rychlost a zazal se motor dusit.

Mozna by Vas zkusenost s pujcenou sekackou mohla presvedcit. Trebe ji pujcuji i nekde u Vas. cena tusim kolem 600,- za den.

PKod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.122 (?), 29.1.2009 19:26

Já osobně používám DAKR RZS 69 s motorem Jikov. Sekačka i motor odvádějí výbornou práci, sekání je kvalitní, strniště není okousané, ale kvalitně posečené. Výborně seče i mokrou trávu. Mohu vřele doporučit. Za šest let používání sekačky se nepokazilo vůbec nic, jen jsme jednou seřizovali pojezd a pravidelně brousili a vyměňovali nože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.78 (?), 29.1.2009 21:27
Panter je dobrá volba, sekáme s tím sjezdovku kam se nedostane traktor.Je lehká a obratná, zvládá i prorostenou trávu, nálet.musí se brousit nože a hlavněčistit filtr jako u každého motoru. My jsme spokojeni. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
piko45 - (1) - 76.194 (?), 30.1.2009 9:21

Dobrý den ja mám rozlohu na kosenie okolo 2,5ha a potrebujem iba kosiť a mulčovať a neviek sarozhodnúť či panter FD 2 alebo panter FD3 prosím Vás o vaše rady a skúsenosti dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 109.57 (?), 3.2.2009 15:01

Zajímalo by mě co jste na Panteru neustále opravoval pane hoste xxx.xxx.174.166. Jsem prodejce a servisák mj. i značky Dakr a u Pantera nevím o nějaké notorické poruchovosti. Ano rukojeti nebyly to pravé, proto byly od sezony 07 zdvojeny šrouby uchycení rukojeti a od roku 09 je systém uchycení podobný s ornými rukojeťmi sestavy RZS 69. Buben je schválně měkký to aby se při nárazu na tvrdý předmět nepoškodil zbytek sekačky a i proto jej výrobce nabízí za co možná nejnižší cenu (u BL 60 to je 300kč u 69 si neznám cenu z hlavy). Co se týče povolování nožů měním na vlastní RZS69 s motorem Honda GCV 160 nože po cca 3 letech i s bubnem (řádně pokřiveným a několikrát srovnávaným) a zatím sem si nějákého povolování matic a ztrácení pojistných závlaček nevšimnul. Musím podotknout že stroj je cca 15 let sterý. Nesekám s ním poslední léta žádné lány (ale i to ho potkalo), ale o to víc je na mnou sekané ploše starých pařezů a zarostlého bordelu. Malá nevýhoda Pantera oproti RZS 69 je pevná náprava (bezpečnostní směrnice EU), u stavebnice se kola mohou při vypnutém pojezdu otáčet nezávisle na sobě (starší konstrukční řešení kde se ještě na směrnice EU nehledělo). Pokud chcete maximálně jednoduchý stroj od Dakra doporučuji BL 60 Tekton s 6.5Hp Briggsem. Má stejný motor s Panterem a je celkově jednodužší, nemá 3 rychlosti ani není víceúčelový a nemá antivibrační rukojeti Pantera, ale mi jako občasnému uživateli (někde se opravované stroje odzkušovat musí, jestli je vše v pořádku) padne do ruky lépe. Kola BL 60 se rovněž otáčejí samostatně a lépe se s ní manipuluje na místě. A teď babo raď.

ZF Orlová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.78 (?), 3.2.2009 19:23

Kdyz uz je toto tema zase otevrene, rad bych upresnil popisovane problemy.

Nyni vlastnim BDR700 a stejny pozemek jsem predtim sekal 2x Panterem (viz muj prispevek z 25.6.2008).

Popisoval jsem tu mimo jine problemy s nozi a upevnenim nozu k taliri. Uznavam vsak, ze se muze jednat o muj specificky problem.

Po posekani me plochy byly noze u partnera z jedne strany nepouzitelne. Neotacel jsem je, hned by byly otupene i z druhe strany. Noze po sekani jsem ale musel stejne vyhodit. Nabrousit uz podle servisu nesly; udajne nezustal dostatecny bezpecny prurez. Zavlacky sroubu nozu take mizely velice rychle. Vlivem zvlneneho unaseciho disku se noze navic spatne pohybovaly v ulozeni.

Nyni s BDR je to podobne, jenom noze vydrzi jeste mene a musim jich kupovat 6ks :( . Ty jen otacim, nebrousim, a po otupeni uz nebyva co brousit.

Uznavam, ze sekam nerovny pozemek a obcas je nejaky krtinec, kaminek. Navic byl pozemek pri jedne prutrzi zaplaven.  Asi v mem pripade bude problem s abrazivnim pusobenim necistot v trave. Jinak totiz nechapu, jak je mozne ze ostatnim noze vydrzi bez problemu mnohem dele.

PKod

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika