Bruska na nože sekaček



Stránky: 1,  2   
host - 96.13 (?) 
11.1.2008 10:48, zobrazeno: 27823x

Poraďte zda existuje nějaká speciální bruska, nebo přípravek k brusce na broušení nožů rotačních sekaček, kde by se dal nastavit přesně úhel broušení a kotouč by kopíroval tvar a prohnutí nože /kromě hraček od Dremel/. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.243 (?), 11.1.2008 11:25

Pokut si chcete brousit nože sám, měl by jste se také zajímat o vyvažovačku. Je důležitější mít dobře vyvážený nůž než řešit, jestli jsem z ruky broušený nůž zabral o pět stupňů více či méně. Máte-li vyvažovačku, pak nabrosit nůž bez seciálního přístroje lze, ale používat nabrošené nože byť na speciávní brusce a provozovat je bez vyvážení není dobrý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.13 (?), 11.1.2008 11:35

Vyvažení považuji za samozřejmost a spec. vyvažovačku mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 11.1.2008 12:09

Přiznám se, že jsem nedoufal, že k vyváčení přistupujete zodpovědně. Brosku by jste mohl najít v nabídce Oregonu i jako příslušenství busek řetězů pil, ale bude to pálka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.211 (?), 11.1.2008 15:25

Děkuji za příspěvky, už jsem tu brusku našel /Oregon/ Cena je 14.900,-Kč. Je to ono co jsem hledal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.46 (?), 11.1.2008 17:16

Jak se ty nože vyvažují, staticky nebo dynamicky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.238 (?), 11.1.2008 23:23

Nůž k sekačce, který je nějákým způsobem tvarován se dá nabrousit na čemkoliv, tak jak říká pán s příspěvkem 4.243. Tvar se dá udržet zhruba v ruce. Ale velice důležité je vyvážit po nabroušení nůž. Při nevyváženém noži to háže se sekačkou a trpí klikovka, ložiska apod. Dá se udělat jednoduchá vyvažovačka, která splní i ty nejnáročnější požadavky na vyvážení rotační věci. A POZOR v Mountfieldu se prodávají NEVYVÁŽENÉ nože do sekaček. Sám jsem měl za to, že to nemůže být pravda a ve dvou případech jsem se před časem přesvědčil. Proto jsem si udělal vyvažovačku a jsem spokojen, protože sekačka při volnoběžných otáčkách se ani nehne. Podle mě je zbytečné kupovat drahé vyvažovačky. Udělá to stejnou práci. To mohu potvrdit kdysi z továrny TOS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.110 (?), 12.1.2008 9:51

A my už jenom s napětím očekáváme, jestli nám sem dáte foto, případně odkaz na tech. dokumentaci této vyvažovačky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 5.97 (?), 12.1.2008 10:20

ve Státech dělaj takové vyvažovací hříbky - z hliníku nebo plastu, spodek se přišroubuje na stůl nebo kus prkna, do hlavičky se zaklesne otvor v liště. Koupil jsem to přes Ebay před časem za nějaké 4 dolary vč. poštovného. 
Žádná kosmická technologie, ale je to kapku komfortnější práce nežli vyvažování na hřebíku nebo šroubováku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 12.1.2008 11:55

My "hoříme" nedočkavostí, nad zveřejněním Vašeho nápadu. Po leta sekám sekačkou vyrobenou z elektromotoru. Vždy jsem dělal nože "otočné" z čehokoli. Tedy materiálu dostatečně tvrdého. Sekačkám vadí především údery do kamenů a dalších předmětů. Nemají deformační zónu. Tedy mají, ale dost "drahou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika