Bruska na nože sekaček



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
12.1.2008 11:55

My "hoříme" nedočkavostí, nad zveřejněním Vašeho nápadu. Po leta sekám sekačkou vyrobenou z elektromotoru. Vždy jsem dělal nože "otočné" z čehokoli. Tedy materiálu dostatečně tvrdého. Sekačkám vadí především údery do kamenů a dalších předmětů. Nemají deformační zónu. Tedy mají, ale dost "drahou".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 96.13 (?), 11.1.2008 10:48, zobrazeno: 27728x

Poraďte zda existuje nějaká speciální bruska, nebo přípravek k brusce na broušení nožů rotačních sekaček, kde by se dal nastavit přesně úhel broušení a kotouč by kopíroval tvar a prohnutí nože /kromě hraček od Dremel/. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.243 (?), 11.1.2008 11:25

Pokut si chcete brousit nože sám, měl by jste se také zajímat o vyvažovačku. Je důležitější mít dobře vyvážený nůž než řešit, jestli jsem z ruky broušený nůž zabral o pět stupňů více či méně. Máte-li vyvažovačku, pak nabrosit nůž bez seciálního přístroje lze, ale používat nabrošené nože byť na speciávní brusce a provozovat je bez vyvážení není dobrý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.13 (?), 11.1.2008 11:35

Vyvažení považuji za samozřejmost a spec. vyvažovačku mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.243 (?), 11.1.2008 12:09

Přiznám se, že jsem nedoufal, že k vyváčení přistupujete zodpovědně. Brosku by jste mohl najít v nabídce Oregonu i jako příslušenství busek řetězů pil, ale bude to pálka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.211 (?), 11.1.2008 15:25

Děkuji za příspěvky, už jsem tu brusku našel /Oregon/ Cena je 14.900,-Kč. Je to ono co jsem hledal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.46 (?), 11.1.2008 17:16

Jak se ty nože vyvažují, staticky nebo dynamicky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.238 (?), 11.1.2008 23:23

Nůž k sekačce, který je nějákým způsobem tvarován se dá nabrousit na čemkoliv, tak jak říká pán s příspěvkem 4.243. Tvar se dá udržet zhruba v ruce. Ale velice důležité je vyvážit po nabroušení nůž. Při nevyváženém noži to háže se sekačkou a trpí klikovka, ložiska apod. Dá se udělat jednoduchá vyvažovačka, která splní i ty nejnáročnější požadavky na vyvážení rotační věci. A POZOR v Mountfieldu se prodávají NEVYVÁŽENÉ nože do sekaček. Sám jsem měl za to, že to nemůže být pravda a ve dvou případech jsem se před časem přesvědčil. Proto jsem si udělal vyvažovačku a jsem spokojen, protože sekačka při volnoběžných otáčkách se ani nehne. Podle mě je zbytečné kupovat drahé vyvažovačky. Udělá to stejnou práci. To mohu potvrdit kdysi z továrny TOS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.110 (?), 12.1.2008 9:51

A my už jenom s napětím očekáváme, jestli nám sem dáte foto, případně odkaz na tech. dokumentaci této vyvažovačky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 5.97 (?), 12.1.2008 10:20

ve Státech dělaj takové vyvažovací hříbky - z hliníku nebo plastu, spodek se přišroubuje na stůl nebo kus prkna, do hlavičky se zaklesne otvor v liště. Koupil jsem to přes Ebay před časem za nějaké 4 dolary vč. poštovného. 
Žádná kosmická technologie, ale je to kapku komfortnější práce nežli vyvažování na hřebíku nebo šroubováku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 12.1.2008 11:55

My "hoříme" nedočkavostí, nad zveřejněním Vašeho nápadu. Po leta sekám sekačkou vyrobenou z elektromotoru. Vždy jsem dělal nože "otočné" z čehokoli. Tedy materiálu dostatečně tvrdého. Sekačkám vadí především údery do kamenů a dalších předmětů. Nemají deformační zónu. Tedy mají, ale dost "drahou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika