Briggs & Stratton DOV - zpětný ráz



host - 46.55 (?)
8.3.2016 12:45

No rozebral jsem kryt, dostal jsem se až k setrvačníku, klínek je opravdu posunutý, ale stahovák co mám doma je malý, tudíž nechci riskovat, zavezl jsem sekačku k jednomu pánovi co má doma dílnu na sekačky, motorky atd. Snad se problém vyřeší. Všem děkuji za reakce :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 46.55 (?), 7.3.2016 17:28, zobrazeno: 6613x

DObrý den, mám problém u tohohle motoru, když jsem sekačku po zimě vytáhnul ven, nalil jsem do ní trochu benzínu, pak překlopil uplně dozadu, zkontroloval nůž atd. pak překlopil zpátky a že jí nastartuju, když jsem ale pozáhnul za šňůru, v polovině dráhy mi v tom zabránil zpětný ráz, jakoby se seknul motor, sundal jsem tedy nůž a zkusil potáhnout,, výsledek ten samý. Spalovací komora je čistá, vytáhnul jsem svíčku a očistil, byla suchá, olej tam není. Neměli jste někdo podobnou zkušenost?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.224 (?), 7.3.2016 17:45

Mám obavu že ten olej tam zateklý bude, nejspíš v sání. Vydělejte vzduchový filtr, svíčku, motor protočte několikrát naprázdno. Pokud se stane, že nacucne vzduchový filtr ojej, je třeba výměna.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.55 (?), 7.3.2016 17:55

Díval jsem se na filtr, suchý a víceméně čistý, svíčka taky suchá, když protočím, nic nikde nestříkne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.107 (?), 7.3.2016 20:15
"Kopání" motoru do špagátku značí změnu předstihu. Pokud teda jde opravdu zápal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.55 (?), 7.3.2016 20:19

No svíčka vypadala v pořádku. A co s tím teda, do servisu? Doma s tím asi moc nenadělám že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.96 (?), 7.3.2016 20:16

Máte pravděpodobně pootočený setrvačník na klikové hřídeli tím pádem je rozhozené zapalování a svíčka hází jiskru dříve než má. Při náklonu do zadu se olej do sání nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.55 (?), 7.3.2016 21:16

Aha, no to by mohlo být ono, je těžké to vyměnit? Dá se to doma nebo musím do servisu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 7.3.2016 21:40

Dá se to "doma" ale je třeba vědět Koupil by se potom jen nový klínek. Za předpodladu, že je to tato závada a ano, při postavení motoru hlavou vzhůru, olej do sání nenateče a je to nejbezpečnější poloha pro manipulaci s motorem či sekačkou s motorem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 46.55 (?), 8.3.2016 12:45

No rozebral jsem kryt, dostal jsem se až k setrvačníku, klínek je opravdu posunutý, ale stahovák co mám doma je malý, tudíž nechci riskovat, zavezl jsem sekačku k jednomu pánovi co má doma dílnu na sekačky, motorky atd. Snad se problém vyřeší. Všem děkuji za reakce :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika