Black and Decker CLM3820L2 aku rotační sekačka



host - 77.142 (?)
17.5.2017 6:20

Díky za tip. O této sekačce jsem také uvažovala. Ale přímo v prodejně, kde ji nabízejí, mi řekli, že zrovna tento typ se moc nepovedl (nevím, co tím mysleli - můžu se ještě zeptat). A hlavně, že s pojezdem se špatně manipuluje (zatáčí) ve složitém terénu.

Pro upřesnění ještě jednou - musím se motat a kroužit kolem stromů, keřů, růží, členitých záhonků, studny atd. ve svahu, který je navíc stupňovitý. I z těch 18,5 kg (s plnícím se košem i víc) Makity mám obavu. Celkem jde o asi 200 m2. Zbytek trávníku cca 400 m2 je rovinatý a téměř bez překážek, ten bych mohla i nadále sekat se šňůrou. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 199.75 (?), 16.5.2017 13:10

Asi ano. Nemám skúsenosti s BaD. Ale zrovnateľná Makita má o 25 % vyššiu kapacitu a drží. Aj tak je to bieda. Má to výkon cca 300 W a vydrží to 15 - 20 minút. Trávička musí byť "akurát". Na dva áre stačí... Môj baterkový Dolmar stojí bez povšímnutia a to doň pasujú batérie Makita. Tie mám 4 ks. Asi budete sklamaná. Porovnanie s káblovým "čokoľvek" je pre batériové premium tristné. Za veľa peňazí málo muziky.

Skúste v Lidli. Nedávno mali akciu - kosačka a dvoma batériami za 250 E. Super cena pre vyhodené peniaze. Prečítajte si diskusiu k batériovým kosačkám pár týždňov späť. Okrem autonómne pracujúcich (vyžadujú pripravený terén) je lepším riešením čokoľvek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.251 (?), 17.5.2017 0:41
Chcete použitelnou aku-sekačku na pravidelné sekání?Když nebudu hodnotit výhodnost apod.,tak Combi 50 S AE.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 17.5.2017 6:20

Díky za tip. O této sekačce jsem také uvažovala. Ale přímo v prodejně, kde ji nabízejí, mi řekli, že zrovna tento typ se moc nepovedl (nevím, co tím mysleli - můžu se ještě zeptat). A hlavně, že s pojezdem se špatně manipuluje (zatáčí) ve složitém terénu.

Pro upřesnění ještě jednou - musím se motat a kroužit kolem stromů, keřů, růží, členitých záhonků, studny atd. ve svahu, který je navíc stupňovitý. I z těch 18,5 kg (s plnícím se košem i víc) Makity mám obavu. Celkem jde o asi 200 m2. Zbytek trávníku cca 400 m2 je rovinatý a téměř bez překážek, ten bych mohla i nadále sekat se šňůrou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.190 (?), 17.5.2017 6:53

Tady s toho nakonec vznikne dojem, že děláte reklamu.Tak si těch zbylých 200m2 udělejte taky tak, aby jste tam neměla překážky a členité záhonky.Aby jste to mohla sekat nadále šňůrou.Tedy el.sekačkou Už vás tahat šňůru za začlo asi bavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.150 (?), 17.5.2017 7:16

Váhový limit plně chápu a svah taky. Já na svazích sekám strunovkou, snadno obkroužím záhony a překážky. Sice to pak musím shrabat, ale je to pro mě pohodlnější. Ohledně kabelu se dá najít trasa tam a zpět a sekat v pásech. případně terén mírně upravit přesunutím několika keřů se může vytvořit mnohem přijatelnější terén pro sekání.  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.5.2017 8:23

Já teda nevím, ale jde o plácek 10x20m, to snad šňůra není tak nepřekonatelný problém, než kvůli takové prkotině řešit aku sekačku za ceny 10.000,- či výš... A když už tak bych to jednoduše vyřešil tak, že bych si zakopal do země kabel a vyvedl na 5 vhodných místech, kde bych udělal zásuvky. Náklady tak za 500,-, nebo ani to ne, jestli máte možnost využít nějaké zbytky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.32 (?), 17.5.2017 8:35

Tak ty zakopané kabely nejsou špatný nápad...

Ovšem ten "plácek" má cca 400 m2, z toho zhruba půlka je trávník, no asi sem dám během víkendu pro představu foto :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 8:42
Zakopane kabely, dokonce pospojovane z nejakych zbytku, je naprosta a velmi nebezpecna zoufalost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 73.32 (?), 17.5.2017 8:54

Tohle řešení nabízel elektrikář pro vodarnu, která je v potoce - zakopat kabel, aby se prodlužovacka nemusela tahat po trávě nebo viset na stromech. Nakonec se tahá a visí :-)

No na to sekání, běhat mezi několika zasuvkami, taky bych si asi moc motani šňůry neusetrila. Zatím o tom však budu přemýšlet :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.5.2017 9:01

Odborne pripojeni vodarny je neco jineho, nez amatersky rozvod pro sekacku s vice zasuvkami a ze zbytku kabelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika