Benzínová sekačka vs. Aku sekačka



host - 112.16 (?)
28.2.2021 16:13

Aumulátory vydrží rozhodně více než 2 roky. Bratr má jednu z prvních AKU sekaček Bosch, výrobce akumulátorů dle štítku bylo Polsko!!!. Jakmile k němu půjdu zkusím vyfotit.  Stáří je nyní 8 roků, je ale pravda, že již poseče jen 2 koše a baterie je vybitá. Po zakoupení nebyl problém s AKU po dobu 5-ti roků. Potom baterie postupně slábla.   L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mhhory - (1) - 74.221 (?), 23.2.2021 20:00, zobrazeno: 6078x

Dobrý den,

stojím před výběrem nové sekačky. Mám zahrádku o rozloze max. 400 m2, kterou sekám 1x týdně, nejedná se o klasický rovný anglický trávník, ale o takovou luční travní směs.

Nyní co koupit, stojím před rozhodnutím zda koupit klasickou benzínovou sekačku, pokud sekačku tak s pojezdem a nebo bez pojezdu, zkuste něco doporučit v cena cca do 12 tis. Kč pokud možno. Nevím zda pojezd, protože sem tam mám někde stromek, sem tam se vyhýbám skalce a když sepnu pojezd tak za 20m ho zase vypínám, abych se se sekačkou otočil zpět atd.. mám obavu, aby se častým zapínám a vypinámím brzo nepokazil, ale nevím - nemám zkušenost. Doteď mám benzínovou sekačku STIGA bez pojezdu.

Kandidáti mezi benzínovými sekačkami:

WB 456 SCV 6in1 RL benzínová sekačka WEIBANG

HRG 416 PK zahradní sekačka HONDA (model 2020)

COMBI 48 SQ B benzínová sekačka STIGA

Požadavky: nepotřebuji mít žádné mulčování, boční výhoz apod.. stačí mi bohatě jenom sekání do koše, minimální šířka záběru 40 cm - maximální 46 cm (nic většího z důvodu manipulace nechci)..

Tím, že jsem se tak různě koukal na webu, tak jsem si začal pohrávat i s myšlenkou, že bych místo benzínové sekačky zkusil nějakou tu AKU, nejspíš od značky MAKITA, Makita Aku sekačka 430mm Li-ion LXT 2x18V/5,0Ah DLM432PT2.  Píšou, že zvládne posekat až 560 m2, ale všichni moc dobře víme, že čísla jsou občas jiná než potom realita, ale i tak si říkám, že těch mých do 400 m2 by to mělo na jedno nabití prostě dát. Zkušenosti bohužel nemám.

Doporučte prosím něco, případně i jinou značku. Podotýkám, že přednostňuji pokud možno v dané cenové hladině kvalitu. 5 let se morduji se Stigou 47 combi, a koupit ji s motorem HONDA 135 GCV byl asi můj největší omyl. Rok co rok ji mám v servisu s tím, že nedrží otáčky, musím jezdit na sytič a to celou dobu sekání, jinak chcípne. Motor, karburátor je bohužel hrozně náchylný na kvalitu benzínu a jeho biosložky. Vždy sekačku seštelují, vyčistí karburátor, funguje 1 - 2 měsíce a poté se problém opakuje, kupuji 100 oktanový benzín od SHELL a letos už jsem nad ní zlomil hůl a půjde z domu. Pokud by někdo měl zájem, tak je za levný peníz k mání. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 133.222 (?), 24.2.2021 9:13

Muzete zkusit jeste VErvu 100, jediny benzin se syntetickou slozkou, ne bio. Vycisti vam system, ja to davam do 4kolky i pily, sekacek i do auta a super

Ja jdu letos taky do aku, beru Stigu 96V, beru set za 25000 s dvema sadama baterie 48V nez posecu zahradu, mam druhou sadu nabitou. 36V mi prijde na sekacku s pojezdem malo. Jsou to vykonny masiny, lehky a skladny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.82 (?), 24.2.2021 10:55

tak já si říkám, že zas tak velký pozemek nemám, že těch 400 m2 to musí dát dnes každý s 2x AKU 5Ah, 18V... ale nemám odzkoušeno. Je fakt, že zase někde slýchávám, že plocha je jedna věc a druhá věc je i čas. A já plochu posekám cca za 50 minut, a to se nijak neflákám, je fakt, že pár věcí musím obsekat a různě se vyhnout.

Pojezd bych nevyžadoval, taková aku sekačka má dnes do 30kg a to už není žádná hrůza. Spíš by mě opravdu zajímal nějaký skutečný názor akučkáře, zda je to reálné a nebo nikoliv. 

Přeci jenom když to srovnám finančně tak pokud mám dát 15 tis. do AKU, tak za ty peníze můžu mít už velmi slušnou benzínovou sekačku. A teď co je lepší... stále váhám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.93 (?), 28.2.2021 15:21

Zatiaľ je stále lepšia benzínová sekačka, ako aku sekačka. Ak nechcete kupovať každé dva roky novú batériu, tak musíte aj mimo sezóny držať bateriu stále nabitú, lebo ináč ju na druhý rok už na plnú kapacitu nenabijete. Výhoda aku je len v nízkej hlučnosti, ale ináč nie.

Aj ja som pred asi 10 rokmi kupoval prvú benzínovú sekačku a tiež som si myslel, že nepotrebujem pohon, ale predávajúci ma presvedčil, že je to dobrá vec a dnes by som už sekačku bez pohonu nikdy nechcel.

Syn má zase menší pozemok a má elektrickú sekačku. Aj on povedal, že do aku by v žiadnom prípade nešiel.

Ide aj o to, či ste schopný si sám nastaviť a prípadne opraviť napr. pojazd, nastaviť otáčky, vymeniť filter, olej a podobne, aby ste nemuseli s každou prkotinou behať do servisu. Ak nie, tak berte elekrinu, alebo aku. Rozhodnúť sa musíte sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.16 (?), 28.2.2021 16:13

Aumulátory vydrží rozhodně více než 2 roky. Bratr má jednu z prvních AKU sekaček Bosch, výrobce akumulátorů dle štítku bylo Polsko!!!. Jakmile k němu půjdu zkusím vyfotit.  Stáří je nyní 8 roků, je ale pravda, že již poseče jen 2 koše a baterie je vybitá. Po zakoupení nebyl problém s AKU po dobu 5-ti roků. Potom baterie postupně slábla.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.40 (?), 28.2.2021 17:25

Jakou plochu bratr seka a jaky ma zaber sekacky v cm     taky se zajimam jesti aku nebo nechat  elektrickou mam plochu do 300 m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.246 (?), 28.2.2021 18:15

Tak si myslím, ze pro vás není vhodný motor Honda. Je citlivý na bioslozky Mám ho ve Vaří.Kupuji benzin Verva100 a léju ho do krovinaku pily do sekačky B&S a ještě dávám stabilizátor. Sekacka rotační je asi desetiletá, měnil jsem jen remenici na podjezd, řemeny a taky byla prorezavela, nikdy jsem ji nemyl.Celkové sekání asi 1000m2. Taky s ni sbírám listí, mech z vertikutatoru. V servisu nikdy nebyla, to je nerealizovatelne.Podobně jako kdybych ji chtěl vyměnit sjeta kolečka.

Kupte sekačku bez pojezdu Motor B&S kolem 5 tis a později tu aku, až budou ty akumulátory ještě lepší. Vývoj jde dopředu a já už teď ziram co to vydrží.Vašich 400m2? To by jste nekoupil nic. Budou vám psát, ze brix v Us ukončil, pak zas něco jiného. Je to spotřební zboží, Pak to vyhodite, nebo vás to překvapí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 133.222 (?), 28.2.2021 17:39

Dnesni baterky jsou ponekud jina liga nez pred lety, Ja mam PHEV auto a baterie se docela drzi, degradace je nekde kolem 12%. Vykon 300V elektromotoru se neda srovnat se spalovakem a u sekacky to bude totez I vrtacku tu mam sragorku z ALDI asi 8 let a furt vrta. Kolem baterek je spousta predsudku a i kdyz nove baterie nejsou lacine, naklady na servis a udrzbu se s temi bezudrzbovymi srovnat daji. Lepsi sekacky maji dole ventilator pro lepsi sber a skladani do kose, eko provoz apod.

Benzinova mi uz nesmi do baraku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zdenekfm - (25) - 35.215 (?), 1.3.2021 2:45

Nechci prudit, ale údaj 300V (voltů) nic nevypovídá o výkonu elektromotoru automobilu. Ta degradace baterie 12% je za jak dlouho? Rok, či od koupě automobilu např. 8 let?

Výkon motoru sekačky např. 1300 W (wattů) bude stejný jak u aku sekačky, benzínové sekačky či elektrické sekačky. U aku záleží délka sekání na kapacitě baterie.

Autor dotazu nepřipouští možnost elektrické (kabelové) sekačky. Pokud je přípojka 230 V na pozemku o 400 m2 bych volil tuto variantu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 133.222 (?), 1.3.2021 6:21

Vzdycky u vsech akumulatorovych pristroju napeti vypovida o vykonu pristroje, proto se uvadi. Vykon spalovaku je trochu neco jineho, protoze se vzda uvadi maximalni vykon, ktery v krivce lezi vzdycky trochu jinde narozdil od elektrickych motoru, ktere poskytuji konstantni vykon v celem spetru otacek.

Treba akusroubovak se vybira podle napeti, sroubovak 12V na tom je s vykonem jinak nez treba 20V

Auto je 4lete, zapomnel jsem napsat. 12% za 4 roky provozu je v norme, zaruka uvadi 8 let na 70% kapacity. Jestli baterka v sekacce vydrzi 8 let, tak s tim pocitam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika