Benzinová sekačka neseká dobře



host - 127.199 (?)
9.9.2017 6:39

Mám kosačky.Vlastné asi 4.Mám aj traktor. No a za roky servisu som kosil z x kosačkami.No a to x znamená minimálne stovky.Máme 10árový dvor kde kosy skúšame po servise.Mno a verte mi je rozdiel v kvalite kosenia tej alebo onej kosačky.Nie vždy je priama úmera medzi kvalitou a cenou ale až na výnimky to platí. A tak tridsaťtisícová kosa kosí lepšie ako 3tisícová.Mnohokrát ale 15-tisícová kosí rovnako ako 30 tisícová ale nikdy 3 alebo 5tisícová nekosí ako 15 tisícová.A verte mi neni to o noži.Kosačka ako taká je systém.No a pokiaľ  ktorá koľvek časť systému nefunguje tak ako je potrebné je to celé zle.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 133.100 (?), 6.9.2017 14:00

Naznačoval jsem tím, že tam neni potřebná obvodová rychlost, proto je břit vytvořen jen v délce cca 10cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.255 (?), 5.9.2017 18:25
Žádná rada uživateli?Jak si sprasil nůž, když úhel odhadoval na 80stupňů?Měl od začátku špatný úhel, nečetl jste vlákno.A když nemáte zkušenosti, tak ani nevíte, že jde dát nůž obráceně.Jen útočíte na ostatní, ale rada žádná.Doufám, že se to zařadí správně, pod Vševěda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.122 (?), 6.9.2017 7:13

Tady jsou vsecky rady na pytel. Siditko s vykonem noveho 1,6 kW je na vyhozeni. Motor casem ztraci vykon a tim i otacky, ktere jsou zakladni podminkou rotacniho seceni. A naopak, pokud atmosfericky motor ztrati otacky, tim ztraci i vykon. Tedy vratit vykon na uroven noveho, nebo vyhodit a koupit poradny stroj. Poradny stroj se nekupuje v Mountfieldu a podobnych hobbymarketech. Posledni pokus o zachranu je s poradnym benzinem a novym (ne jen vycistenym vzduchovym filtrem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.100 (?), 6.9.2017 13:52

Máte recht.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.255 (?), 6.9.2017 19:55

Jak vidno, máte málo informací. Vpodstatě každá sekačka může být mulčovací, ale ne každá sběrací.Je běžnou prací, že i na značkové sekačky se dávají od výroby univerzální nože bez lopate, tzn. sběrací & mulčovací, kde je náznak vyhnutí konců a je to dáno údajně tím, že mají nižší hlučnost, nemusí se měnit kudly při změně stylu sekání a přesto dokáží do 3/4 nabušit koš díky lepšímu tvarování sekačky a následnému proudění vzduchu.A vzhledem k tomu, že i objemově koše narostly, tak 70l není dnes vyjímkou a jako takový ho málokdo chce vysypávat plný těžké mokré trávy.Pro tyto nemulčovací zájemce jsou připraveny kudly vyloženě sběrací s několikacentimetrovýma křidýlkama, které díky větší turbulenci dokáží napěchovat koš na max.Jako největší know-how vidím v dvojité kudle kterou používá Honda nebo Stiga v Twinclipu-špičkově seká, sbírá i mulčuje, ale je ti vyšší liga -nad 20tis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 7.9.2017 11:40

Ta idea mulcovani je pekna, ale nikdo nerekne, ze na ty nase zahrady moc vhodny na mulcovani nejsou, pokud po te trave potrebujeme chodit. Drobne kousky cerstve posekane travy sice nejsou videt, ale zejmena pokud je vlhko se nalepi na boty a roztahavaji se vsude, kde se clovek nezouva. Prostor kolem bazenu, garaz, predsin, pergola atd. Tedy (tuplovane) mulcovaci noze jsou leta nekde v supliku, jestli jsem je uz nevyhodil. PS nevim komu jste odpovidal, me urcite ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.199 (?), 7.9.2017 15:36

Návrh kosačky je alchýmia.Niekto si myslí že kosačka je len plechová alebo aká buksa na ktorej je motor.Tento motor točí nožom a kosačka je ok.

  Pravda je že tu do hry vstupuje tvar noža, aerodynamická riešenie šasi, otáčky motora, prívod vzduchu do kosiaceho priestoru, vyriešenie odhadzovania pokoseného materiálu, rýchlosť pojazdu, výkon motora...

   Jednoducho povedané, pokiaľ máte ktorúkoľvek časť kosačky vyriešenú zle tak celá kosačka je na nič.Ono všetci počnúc Hondou a končiac dajme tomu Al-kom vedia prečo pýtajú také peniaze za kvalitnú kosu.

  Pánko si kúpil to najlacnejšie čo našiel.Na nejaké kosenie dvora by to možno stačilo.Na kvalitný trávnik ani náhodou.

  Miestny odborníci majú veľmi "rozumný"názor na to ako sa líšia kvalitné kosačky od nekvalitných.Stačí sa pozrieť na nôž a hneď je všetko jasné.Čím väčšie lopaty na konci noža -tým je kosačka viacej Profi.V duchu hesla viac pásikov - viac Adidas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.199 (?), 9.9.2017 6:39

Mám kosačky.Vlastné asi 4.Mám aj traktor. No a za roky servisu som kosil z x kosačkami.No a to x znamená minimálne stovky.Máme 10árový dvor kde kosy skúšame po servise.Mno a verte mi je rozdiel v kvalite kosenia tej alebo onej kosačky.Nie vždy je priama úmera medzi kvalitou a cenou ale až na výnimky to platí. A tak tridsaťtisícová kosa kosí lepšie ako 3tisícová.Mnohokrát ale 15-tisícová kosí rovnako ako 30 tisícová ale nikdy 3 alebo 5tisícová nekosí ako 15 tisícová.A verte mi neni to o noži.Kosačka ako taká je systém.No a pokiaľ  ktorá koľvek časť systému nefunguje tak ako je potrebné je to celé zle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.38 (?), 11.9.2017 9:24

Chápu, že bude rozdíl v účinnosti sběru (aerodynamika + velikost otvoru), v bočním výhozu (ucpávání vysokou trávou) v kvalitě sečení vysoké trávy (nůž + výkon motoru).

Ale nechápu v čem poznám rozdíl při běžném udržování trávníku, kdy sekám trávu z cca 10 cm na 5-6 cm ostrým nožem, který není křivý - oba břity sekají na stejnou výšku. V tom případě pochybuji, že nějaký rozdíl v kvalitě sečení najdu. Prosím vysvětlete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 11.9.2017 9:57

U jednonozovych sekacek sece vzdy jen ten prvni brit. Ten druhy uz nema co sekat, leda by se stal (pri popojeti)  tim prvnim. Tedy nerovnost noze ovlivni sber travy (aerodynamiku), ale ne strih. V zavislosti na otackach a rychlosti pojezdu sece jen maly kousek toho (prvniho)  britu. Paklize se trava dostane za prvni brit, vysoke otacky motoru uz ji nedovoli narovnat. Tedy nejdulezitejsi je ostrost a rovnost okraje noze, lecos dozene vykon motoru a otacky noze. enlightened Neco fyzika a neco geometrie. Snadne pochopit. Pokud je nuz krivy, tak vyska toho nizsiho dela vysku strihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika