Benzinová sekačka neseká dobře



host - 44.126 (?)
31.8.2017 2:01
Jak jsem taky psal-zkusit sekat pomaleji 😉
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 148.151 (?), 29.8.2017 11:00, zobrazeno: 25613x

Prosím o radu. Mám benzinovou sekačku, označení Garden master 40 PP, kupovaná v Mountfieldu, stáří cca 2 roky, žádné dělo, obyčejná sekačka na můj nevelký trávník. Při sekání jsem zjistil, že v posekané trávě za sekačkou vždy zůstane pár neposekaných stébel trávy (na dráze 1 m cca jedno až dvě stébla tyčící se nad úroveň ostatní posekané trávy). Nevíte někdo, v čem může být problém? Mám nabroušený a vyvážený nůž, motor jede normálně a nevynechává, koš vysypaný, vnitřní stěny sekačky očištěné. Fak už nevím, čím by to mohlo být.. Podobou sekačku jsem měl v minulosti, vydržela 10 let a sekala bez problému (stejná konstrukce i nůž, pouze starší model). Předem děkuju zkušenějším kolegům za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.3 (?), 29.8.2017 13:03

Jste puntickar vemte rucni nužky a ty dve stebelka ustrihnete   a metr aby nebylo jedno steblo vetsi jak to druhe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.151 (?), 29.8.2017 13:13

Jako vtip dobré, ale nevidím smyslu v tom, chodit za sekačkou (která je od toho, aby sekala) a stříhat rávu. Ono těch stébélek, jak popisujete, je docela dost, když vezmu celý trávník. A chce-li někdo mít hezký okrasný trávník, tak asi ví, o čem je řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.126 (?), 29.8.2017 18:00
Při pravidelném sekání se to nestává, v létě, kdy je tendence prodloužit intervaly sekání mají některá stébla snahu vyhnat do výšky a při sekání se ohnou pod nožem a pak narovnají.Lze tomu zabránit nejnižší možnou výškou sekání, kdy to nůž usekne v ohybu stébla, jsou to tak zvaný kohouti.Nebo jet pomaleji s sběrací nůž si je přizvedne podtlakem, ale nesmí být delší než šasi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.151 (?), 30.8.2017 14:29

Díky za příspěvek. Mě se to ale stává právě při pravidelném sekání po několika dnech, kdy trávu zkracuju cca o 3 cm..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.232 (?), 30.8.2017 14:42

Zkracujete o 3 cm, o kolik ta stébla přesahují? o 1,5 cm? Vaše starosti a Rotschildovy peníze mít... PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 30.8.2017 20:53

Jsem mu to presne napsal Puntickar   ktery se nudi doporucuji ne metr ale posuvku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 30.8.2017 16:56

Ta sekačka je lehoučká bez pojezdu a tak se dá tlačit rychleji, než by odpovídalo počtu otáček žacího nože. Taky zkoukněte úhel ostření proti novému noži. Často se změní o pouhých 15° a už pružnější stébla okraj jednoho břitu ohne a následující břit již nepřesekne, pak to jde přes středové nesekající mezikruží a následně rozhoužvené na opačné straně kruhu již kudly neuseknou.

Nejprve tady zkuste zvolnit chůzi a kochat se maličko pomalejší procházkou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.126 (?), 31.8.2017 2:01
Jak jsem taky psal-zkusit sekat pomaleji 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.151 (?), 31.8.2017 13:50

Konečně něco konkrétního, díky moc! Jezdím pomalu, pomaleji to snad už nejde... Když z okrasného trávníku každou chvíli trčí neposekaná stébla trávy, tak to opravdu nevypadá úplně o.k., vidět to prostě je. To s tím nožem mě nenapadlo, je pravdou, že hrana je sice ostrá, ale úhel je poměrně tupý, takhle z hlavy bych možná řekl, že i 80 - 90°, tak to zkusím zbrousít do ostřejšího a vyzkouším. Ještě jednou díky, dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika