Aký olej M2T alebo Stihl (resp. iný) do agzatu po GO



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?) 
19.3.2017 16:03

plno veteránů se dožilo dnešních časů proto, že již od počátku byly krmeny něčím lepším než M2T a M2DT. Např značkovými Castrol či Schell. Problematika použití starších definic je potřebná u 4T kde "tekutější" mazivo nebude správně podáváno čerpadlem atd.  

Akorát by mne zajímalo, jak může někdo zadřít motor už při první nádrži směsi. To leda-že by jste nedodržel mísící poměry a nějak zatrotlil přepočet. Druhá věc je, jestli jste spíše nezadřel o předtím nahromaděné karbonové úsady z M2T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 96.155 (?), 19.3.2017 16:46

Upřesňuji, přidřel jsem ten jikov, Jawy používaly m2t a nijak jim to za ta léta neublížilo pokud se to krmilo tak jak má, mám jich 6 a k tomu 4 čz. O mazání starých dvoutaktů se zbytečně spekuluje dnešníma očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.190 (?), 19.3.2017 16:39
Jestli má někdo veterána Javu, tak jo, ale M2T jsem přestal používat už hodně dávno.Stabilizátor Honda nekupuji proto, aby mi vydržela směs dlouho v nádrži, ale proto, aby mi nezalepily biosložky karboraci.Směs dávám čerstvou.Na míchání směsi se nedohodnete.Je to stejné jako když se diskutuje, jaké pivo je dobré.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.112 (?), 19.3.2017 21:11
Pozor, já nedoporučuji pro zahradní techniku olej 1:100 a to ne z důvodu, že by to nešlo, ale z důvodu finanční nerentability.Tento olej je pro závodní účely pro motory, které točí nad 10 000ot.,takže pro jawu 350/640,která netočila ani polovinu, to byla pohádka.Už tehdy nešel sehnat pod 500kč/litr, ale motor po GO si jen ševelil a šel svižněji.U zahradní techniky preferuji sníženou kouřivost x ekonomiku x kvalitu.Proto, když se mě někdo zeptá: mohu mazat 1:50 když je doporučeno 1:40?Odpovím-držte se doporučení výrobce motoru, ale pokud jste ochotný připlatit za olej, tak ano,1:50 není problém toto Vám potvrdí každý výrobce.Cena těchto olejů, které dooručuji jsou okolo 170? Kč.Červený stihl použitelný i pro pily a křoviňáky, což je výhoda jednoho oleje v baráku pro všechny dvoutakty, navíc udávají, že lze nespotřebované namíchané množství nalít do nádrže u auta s katalyzátorem. Nebo léty prověřený motul antismog, vynikající nekouřící olej-polosyntetika.Zkoušel jsem i mogul ts-velká kouřivost.Takže záleží, co preferujete-cenu?nekouřivost?jeden olej pro vše?Otázka zda nový olej umaže starý motor?Určitě, jawa 250 kývačka ze šedesátých let s tím neměla problém, ani starší zetka ne a ta když kdysi ještě jezdila na m2t, tak ji kapal z výfuků olej :),a musely se čistit, s motulem to byla jiná káva.P.S.-pro záběh bylo pravidlem vždy dát více oleje, u motocyklů to bylo udávaný v km, u zahradní techniky mth či počet nádrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.112 (?), 19.3.2017 22:01
U starých motocyklů (cca nad 60 let),lze měnit olej, ale ne poměr! Získáte lepší spalovatelnost, méně karbonu, ale za vyšší cenu, což je největším esem pro vyznavače M2t.Ještě co dělám a mohu doporučit pro zahradní techniku-od té doby, co používám prémiová paliva, tak mám klid, jednak snesou delší skladovatelnost a na maloobjemech je to znát i na výkonu.Zase-nevýhoda cena...,ale nemusím používat stabilizaci paliva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 21.3.2017 6:56

Tak já taky kupuju prémiové palivo.Jak benzin tak naftu.Přesto kupuju stabilizátor do benzinu.Bojím se o svůj motor Honda.Proč bych za dva roky nedal 180kč.Několik mojich přátel mi říkalo, že taky kupují do dieselu prem.palivo.Auto prý lépe jede.

Co se týká té základní otázky? Je to bida.V dnešní době se šťourat, jestli mám dát do benzinu M2T, nebo zelený, červený?Průšvich je, když tam nedám žádný, neumím to namíchat, nebo jsem přesvědčený, že po roce v té směsi mazivo stále je.S M2T už 20 let mažu vrata, žádný 2takt jsem nezadřel.Simsonem jsem oral a křovinořez s pilou mám13 let ten samý.Nezajímá mě, jestli je dispersně niklován, lapován,kalen či žíhán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.158 (?), 21.3.2017 16:04
Po GO by měl být motor ve vnitřku čistý, tak kvalitní olej nemá co rozpustit. I toho kvalitnějšího oleje na záběh víc a podle stavu výfuku přiměřeně ubrat. Technologie NASA dříve nebyly a dokáží zkvalitnit záběh motoru. M2T je základ a nemá jedinou vlastnost lepší. Tehdy byl modla a taky nic jiného nebylo. Dnes neeee.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika